انشا در مورد گل ها

انشا در مورد گل هامهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

انشا در مورد گل ها را از این سایت دریافت کنید.

انشا در مورد گل – گام به گام

انشا در مورد گل

/ دسامبر 31, 2019 انشا در مورد گل

جدیدترین انشا ها درباره گل

انشا در مورد گل

**************

انشا در مورد گل

بنام خداوند آفریننده زیبایی

گل عزیز است غنیمت شمردش صحبت

و اما آنها که از قرب یافتگان درگاه ربوبی می باشند مژده آنهاست آسایش و نعمت گل و باغ(سوره واقعه آیه۸۹ )

گروهی از زیباشناسان ، گل را لطیف ترین مظهر جمال و آفرینش آنرا بزرگترین شاهکار صنعت الهی دانسته اند.

گل نعمتی است هدیه برآورده از بهشت                               مردم کریمتر شوند اندر نعیم گل

ای گل فروش گل چه فروشی بجای سیم                             وز گل عزیز تر چه ستانی به سیم گل

حضور گل و گیاه در فضای مسکونی بستر بسیار مناسبی برای آرامش روح و روان انسان ایجاد میکند. و همه روان شناسان بر تاثیر روانی گل بر روی انسانها تاکید کرده اند از سوی دیگر گل و گیاه به دلیل تولید اکسیژن می تواند شرایط مسکونی را بهبود بخشد.

همچنین حضور گل و گیاه در محیط های اداری و صنعتی نیز قابل برسی است شادابی کارمندان و کارگران در محیط هایی که به فضای سبز (گل و گیاه ) توجه شده محرز است که یکی از دلایل آن اکسیژن تولید شده توسط فضای سبز در ساعات روز است که بیشترین ساعات حضور کارمندان و کارگران در محیط اداری است.

همان طور که میدانیم، ارتباط با طبیعت و لذت بردن از مناظر زیبای آن راهی ساده، اما مهم جهت کسب آرامش و لطیف روح و روان آدمی است که در این بین کاشتن گل و گیاه و یا دریافت هدایایی مانند گل می تواند بیش از هر چیز شادی و طراوت را به انسان هدیه دهد. خریدن گل، کاشتن گل و گیاه و به طور کلی نگاه کردن به گل باعث برانگیخته شدن احساس شادی، آرامش و طراوت ، مثبت اندیشی و دوری از غم و اندوه می شود.

نکته جالب توجه درباره نقش گل در سلامت روحی _ روانی افراد آن است که فرد با تماشا کردن به گل و لذت بردن از طراوت، رنگ و عطر زیبای آ ن می تواند حات روحی نا متعادل خود را تغییر داده و به حالت طبیعی باز گرداند؛ در واقع گل عاملی جهت تعدیل رفتار در طول شبانه روز بوده و هر بار نگاه کردن به گل عاملی جهت ایجاد یک اتصال عصبی مثبت در مغز است.

_گل و گیاه به ویژه دریافت حتی یک شاخه گل یا یک گلدان کوچک گل به سرعت می تواند روحیه شخص را تغییر داده و او را شاد و هیجان زده کند. لبخند ، اولین و مهمترین نشانه این تغییر است. احساس شادی و سرزندگی در همه افراد ودر هر سنی به سرعت و به خوبی نمایان می شود.

_گل_نگاه کردن یا دریافت گل _ می تواند به مدت طولانی روی حالات روانی فرد تأثیر گذاشته و رفتار او را به سرعت دگرگون کند، به طوری که افرادی که در محیط اطرافشان _ منزل، محل کار و… _ گل و گیاه وجود دارد بیش از دیگران _ دو تا چهار برابر _ آرام، مهربان، شاد و با گذشت بوده و می توانند این حس را با رفتار مثبت خود به دیگران نیز منتقل کنند، بنابراین پژوهشگران توصیه می کنند همواره یک شاخه گل یا یک گلدان کوچک گل در معرض دید خود داشته باشید.

_ گل و گیاه باعث ایجاد حس نگرش مثبت به زندگی و آرامش، احساس شادی و رضایت، صمیمیت و آرامش در افراد می شود . رنگ گل ها نکته بسیار پر اهمیتی است، به طوری که گل ها با رنگ ملایم _ صورتی، سفید، بنفش و… _حس شخص را به سوی احساسات آرام سوق داده و گل ها با رنگ های گرم و تند _ قرمز، زرد، نارنجی و… _حس او را به سوی هیجان و سرزندگی پیش می برد.

پژوهشگران دانشگاه داکوتای شمالی آمریکا با بررسی بیش از ده هزار نفر در طول یک سال دریافتند هر فرد ۵ ثانیه پس از دریافت یک شاخه یا دسته گل و یا یک گلدان گل به عنوان هدیه، یکی از این سه عکس العمل را بروز میدهد:

– لبخند حاکی از ادب ، احترام و تشکر

-لبخند حاکی از دوستی و صمیمیت

-لبخند هیجان زده همراه با عکس العمل یا کلامی خاص

_ هر یک از این عکس العمل ها بسته به شخصی که گل را هدیه گرفته و یا شخصی که گل را هدیه داده است، متفاوت بوده وبه حس شخص نیز مرتبط است. اما نکته مهم آن است که یکی از این سه نوع لبخند و گاهی تلفیقی از هر دو ، درست ۵ ثانیه پس از در یافت گل ، بدون اراده ، بروز می کند که این نشان از تاثیر « زیبایی گل» روی مغز است.

هر یک از گل ها نیز در هنگام هدیه معنای خاصی از طرف هدیه دهنده دارند از آ جمله به برخی از آن ها اشاره میگردد:

گل بنفشه به معنی نجابت و کم رویی ، اندیشه و ناگفته ، پاکدامنی ، فروتنی ، گل شقایق: اختلاف، گل سرخ: عشق و زیبایی، رز سیاه: مرگ و تسلیت، رز سفید: عشق مبارک و فرخنده، رز کاملا” شکفته: تعهد و دوست داشتن، دسته گل رز: قدردانی، ترکیبی از گل رز سفید و سرخ: سازش، اتحاد، سوسن: ملاحت و زیبایی، خشخاش: تنبلی و سستی ، سنبل: اندوه و تاسف، شب بو: عشق در حال سیه روزی و بدبختی ، زنبق سفید: عفت و پاکدامنی ، کاملیای سفید: قابل ستایش و پرستیدنی، کاملیای صورتی : در آرزوی رسیدن به یکدیگر، کاملیای قرمز: عشق و آتشین، نیلوفر آبی: حقیقت، آنتوریوم: عشق ،علاقه و محبت ، داوودی: تو دوست فوق العاده ی من هستی، آفتابگردان: ستایش ، غرور و پرستش، نرگس: غرور و خود بینی ، نرگس زرد: احترام، اقاقیا: عشق پاک، کاکتوس: پایداری و استقامت، لاله: عاشق واقعی ، مریم: لذت بردن، میخک: جواب مثبت به درخواست عشق، قاصدک: وفاداری، خوشبختی و صداقت، نسترن: احساس همدلی و تقاضای دوست داشتن، یاسمن: شادی و دلپذیری، رز ماری: یاد آوری خاطرات گذشته.انشا در مورد گل

***************

انشا در مورد گل

انشا زیر نگاشته یک دانش آموز کلاس ششم است. انشا زیبا و در برگیرنده عناصر معنایی، که به زیبایی مفهومی عمیق را با زبانی ساده و بی پیرایه بیان می دارد.

او در دکه ی گل فروشی در کنار گل های دیگر زندگی می کرد. او غنچه ای کوچک و بی تجربه بود که در کنار گل های سرخابی دیگر در حال زندگی بود. اوآدم های زیادی را می دید که می آمدند و می رفتند. آدم ها برای او جالب بودند آن ها از در شیشه ای ظاهر می شدند و از همان در غیب. هیچ گلی نمی دانست پشت آن در چیست. فقط آن هایی چنین تجربه ای را به دست می آوردند که توسط آدم ها خریده شده و با آن ها از آن در عبور می کردند.

گل همیشه با خود فکر می کرد: کی می توانم از آن عبور کنم و دنیایی جدید را تجربه کنم؟ این آرزو در دل غنچه ماند و با او بزرگ شد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : gam-ba-gam.com

انشا درباره گل با متن های زیبا و نگارش روان

مجموعه ای بی نظیر و خواندنی از انشا درباره گل با مضامین پرمحتوا برای دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف را در این مطلب مشاهده خواهید کرد.

انشا درباره گل با متن های زیبا و نگارش روان

ندا خوشرو ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۰

در این مطلب مجموعه ای بی نظیر از انشا درباره گل با مضامین دلنشین را گردآوری خواهیم کرد که امیدواریم از مطالعه آن ها نهایت بهره را ببرید و مورد توجه تان قرار بگیرند.

گل یکی از زیباترین عناصر موجود در طبیعت می باشد که زینت بخش خانه و باغچه و مکان های عمومی و … است و علاوه بر این وجود گل ها در مکان های مختلف باعث ایجاد حس طراوت و شادابی در انسان ها می شود. انشا درباره گل یکی از انواع موضوعات رایج است که معلمین نوشتن آن را به دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف پیشنهاد می دهند و شما می توانید در این انشاء به توصیف زیبایی های گل و ویژگی های آن بپردازید.

انشا درباره گل با نگارش های ساده و ادبی

برای برخی از دانش آموزان نوشتن انشاء دشوار است و اگر شما نیز از این دسته از افراد می باشید بهتر است قبل از شروع به نوشتن انشاء ابتدا نگارش ها با مضامین مختلف را مطالعه نمایید تا بتوانید خلاصه ای از نگارش هایی را که خوانده اید روی ورق بنویسید. در مطالب قبلی انشا در مورد زندگی و انشا در مورد خانه و انشا در مورد عینک را مطالعه کردید در ادامه انشا درباره گل را پیش رو خواهید داشت.

انشا درباره گل با زبانی ساده

به نام خداوند آفریننده زیبایی

گل عزیز است غنیمت شمردش صحبت

و اما آنها که از قرب یافتگان درگاه ربوبی می باشند مژده آنهاست آسایش و نعمت گل و باغ(سوره واقعه آیه۸۹ )

گروهی از زیباشناسان ، گل را لطیف ترین مظهر جمال و آفرینش آنرا بزرگترین شاهکار صنعت الهی دانسته اند.

حضور گل و گیاه در فضای مسکونی بستر بسیار مناسبی برای آرامش روح و روان انسان ایجاد میکند و همه روان شناسان بر تاثیر روانی گل بر روی انسانها تاکید کرده اند از سوی دیگر گل و گیاه به دلیل تولید اکسیژن می توانند شرایط مسکونی را بهبود بخشند.

همچنین حضور گل و گیاه در محیط های اداری و صنعتی نیز قابل بررسی است شادابی کارمندان و کارگران در محیط هایی که به فضای سبز (گل و گیاه ) توجه شده محرز است که یکی از دلایل آن اکسیژن تولید شده توسط فضای سبز در ساعات روز است که بیشترین ساعات حضور کارمندان و کارگران در محیط اداری است.

نکته جالب توجه درباره نقش گل در سلامت روحی _ روانی افراد آن است که فرد با تماشا کردن به گل و لذت بردن از طراوت، رنگ و عطر زیبای آن می تواند حاتت روحی نا متعادل خود را تغییر داده و به حالت طبیعی باز گرداند؛ در واقع گل عاملی جهت تعدیل رفتار در طول شبانه روز بوده و هر بار نگاه کردن به گل عاملی جهت ایجاد یک اتصال عصبی مثبت در مغز است.

دریافت حتی یک شاخه گل یا یک گلدان کوچک گل به سرعت می تواند روحیه شخص را تغییر داده و او را شاد و هیجان زده کند. لبخند ، اولین و مهمترین نشانه این تغییر است. احساس شادی و سرزندگی در همه افراد و در هر سنی به سرعت و به خوبی نمایان می شود.

نگاه کردن یا دریافت گل می تواند به مدت طولانی روی حالات روانی فرد تأثیر گذاشته و رفتار او را به سرعت دگرگون کند، به طوری که افرادی که در محیط اطرافشان نظیر منزل، محل کار و… گل و گیاه وجود دارد بیش از دیگران آرام، مهربان، شاد و با گذشت بوده و می توانند این حس را با رفتار مثبت خود به دیگران نیز منتقل کنند، بنابراین پژوهشگران توصیه می کنند همواره یک شاخه گل یا یک گلدان کوچک گل در معرض دید خود داشته باشید.

_ گل و گیاه باعث ایجاد حس نگرش مثبت به زندگی و آرامش، احساس شادی و رضایت، صمیمیت و آرامش در افراد می شوند. رنگ گل ها نکته بسیار پر اهمیتی است، به طوری که گل ها با رنگ های ملایم نظیر صورتی، سفید، بنفش و… حس شخص را به سوی احساسات آرام سوق داده و گل ها با رنگ های گرم و تند نظیر قرمز، زرد، نارنجی و… حس او را به سوی هیجان و سرزندگی پیش می برد.

انشا درباره گل شمعدانی برای دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف

من یک گل شمعدانی زیبا دارم و میخواهم درباره همین گل شمعدانی انشا بنویسم. درباره شمعدانی اعتقادات زیادی وجود دارد. بعضی ها مثل خانواده شوهر خاله ام اصلا چشم دیدنش را ندارند چون معتقدند این گل برایشان شگون ندارد و اعتقاد دارند اگر این گل زیبا به خانواده آنها راه پیدا کند حتما اتفاقات بدی برایشان می افتد.به عنوان مثال چند ماه پیش یکی از اعضاء این خانواده به رحمت خدا رفت و این در حالی بود که یکی از اعضاء این خانواده سر خود انواع گلهای شمعدانی در خانه پرورش می داد بعد از این اتفاق تمام گلدانهای بخت برگشته را دور انداختند تا نحسی آنها از بین برود و همه فامیل این شخص را مسئول مرگ آشنای خود می دانستند.

البته این گل نزد بعضی دیگر عزیز و دردانه است چون برایشان خوب بوده یا به اصطلاح آمد داشته است پس می توانیم نتیجه بگیریم گل شمعدانی برای یک عده آمد دارد و برای یک عده هم نیامد دارد ، یعنی همان خوب و بد. یک عقیده دیگر هم وجود دارد و آن اینست که اگر چند صباحی این گل را نگه داشتیم و خشک نشد این خوب است و اگر خشک شد بداست یعنی اگر خشک شد دستمان بد بوده و اگر نشد دستمان خوب بوده.

ولی گل شمعدانی من تا امروز که دو ماهی از آمدنش به منزل مان می گذرد خیلی قبراق است و تازه دو تا گل قرمز خوشرنگ هم دارد و من هر روز صبح که از خواب بر می خیزم حسابی ذوقش می کنم و مادرم می گوید دستت خوبه و من خیالم راحت می شود که گلم از آن خوبهایش هست. ولی شوهر خاله ام از روزی که گلدان شمعدانی مهمان خانه ما شده است کمتر به منزلمان می آید و اگر هم بیاید سایه اش را باتیر می زند و من همیشه مراقبم که مبادا صدمه ای به گلم بزند. در پایان از این انشاء نتیجه می گیریم که گلهای شمعدانی چقدر مهم هستند و چه اعتقادات گوناگونی در موردش وجود دارد و حتی باعث جنگ هم می شوند. ولی ما نباید به آنها آسیبی برسانیم. این بود انشا من.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : arga-mag.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب