مرز سمنان و مازندران

مرز سمنان و مازندرانمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

مرز سمنان و مازندران را از این سایت دریافت کنید.

آشنایی با اوپرت مرز رویایی سمنان و مازندران

اوپرت یا اُپِرت، مرزی رویایی و خیره‌کننده بین دو استان سمنان و مازندران و تلاقی کویر و جنگل است. اقیانوس ابر این منطقه طبیعت‌دوستان بسیاری را به‌سمت خود می‌کشاند.

مجموع نظرات: ۰

پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

۰ نفر

آشنایی با اوپرت مرز رویایی سمنان و مازندران

اوپرت یا اُپِرت، مرزی رویایی و خیره‌کننده بین دو استان سمنان و مازندران و تلاقی کویر و جنگل است. اقیانوس ابر این منطقه طبیعت‌دوستان بسیاری را به‌سمت خود می‌کشاند.

به گزارش همشهری آنلاین: بین استان سمنان و مازندران، منطقه‌ای خیره‌کننده و چشم‌نواز وجود دارد که به اوپرت معروف است. اگر به‌دنبال یک طبیعت‌گردی فراموش‌نشدنی و پرهیجان هستید، حتما سری به اوپرت بزنید.

اوپرت یا اُپِرت نام روستایی است که جنوبی‌ترین منطقه‌ استان مازندران را به شمالی‌ترین منطقه استان سمنان متصل می‌کند.  این منطقه‌ ییلاقی و خوش آب‌وهوا با طبیعت سرسبز و بکر، چشمه‌ها، دشت و روستاهای تماشایی، گردشگران به‌ویژه طبیعت‌دوستان زیادی را به سمت خود می‌کشاند.

کوه بزرگی بین استان‌های سمنان و مازندران مانند دیوار قرار گرفته که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند. این دیوار که به دیوار اوپرت مشهور است، مرز بین جنگل و کویر است. وقتی به اوپرت برسید، حتما از  زیبایی خیره‌کننده آن حیرت‌زده می‌شوید و با دیدن این مرز سحرانگیز از خود می‌پرسید آیا بیدارم؟

با توجه این‌که اوپرت جغرافیای ویژه‌ای دارد، از پوشش گیاهی منحصربه‌فردی برخوردار است که در آن می‌توان تنوع زیستی زیادی را مشاهده کرد. به‌طوری‌که این منطقه به لحاظ رشد و نمو گیاهان مختلف به قطب پرورش گیاهان دارویی تبدیل شده است.  این گیاهان شامل اورشمک، گوگ په، سیروک، زیره، اوک چو، قعلب، کولک، زولنگ، پاروک، مازش کو، الزی و اوجی است.

اگر دیدن اسب‌های وحشی نیز شما  را به وجد می‌آورد نباید سفر به اوپرت را از دست بدهید. اوپرت همچنین دشت‌های وسیعی برای چرای گله‌ گوسفندان و گاوها دارد که چشم‌انداری بی‌نظیر و خارق‌العاده را پیش چشمانتان قرار می‌دهد.

ارتفاع کوه‌های سر به فلک کشیده در این منطقه هیچ راه فراری برای ابرها از استان مازندران نگذاشته‌اند و بی‌شک یکی از زیباترین اقیانوس‌های ابر کشور را می‌توان در این منطقه دید. وقتی ابرها در مرز مازندران باقی می‌مانند ناخودآگاه بارش‌ها به آن سوی کوه در استان سمنان راه نمی‌یابد و به‌همین دلیل در یک سمت کوه بیابان و سمت دیگر جنگل است.

مسیر دسترسی

اگر قصد سفر به اوپرت را دارید می‌توانید از جاده فیروزکوه به‌سمت شهمیرزاد در استان سمنان بروید. بعد از شهمیرزاد به سمت فولادمحله و ساری حرکت کنید و از میانه‌ راه به سمت پرور بروید. از پرور به سمت سرخده بروید و پس از آن از خروجی راست به سمت روستای اوپرت حرکت کنید.

راه دیگری هم وجود دارد. شما می‌توانید از تهران وارد جاده‌ فیروزکوه و سپس روستای چاشم شوید و از آنجا به سمت اوپرت حرکت کنید. اما راه دسترسی اول بهتر است.

بهترین زمان سفر

بهترین زمان سفر به اوپرت بهار و تابستان است. در این فصول، هم هوا مناسب است و هم طبیعت سرسبز و دیدنی.

برای اقامت نیز می‌توانید از روستاییان خانه‌ اجاره کنید. اما بیشتر طبیعت‌دوستان در این منطقه چادر می‌زنند.

به جز دیدن اقیانوس ابر در ارتفاعات اوپرت،  پیاده‌روی در ییلاق اوپرت و دشت‌های سرسبز آن را از دست ندهید.

دیدنی‌های نزدیک اوپرت

چنانچه فرصت کافی و قصد سفری چندروزه دارید می‌توانید از چشمه‌ها و آبشارهای متعددی مانند قل‌قل چشمه، کنگل چشمه، پایین لوتی گرد چشمه، بالا لوتی گرد چشمه، کله چشمه و عمارت سرچشمه، چشمه فینسک، آبشار خزه‌بن، چشمه‌های رنگین باداب‌سورت و جنگل‌های بی‌نظیر راش و انجیلی در نزدیکی این محل بازدید کنید.

اگر در فصل تابستان به اوپرت سفر می‌کنید سیاه‌چادرهای ایل سنگسر مهدیشهر را خواهید دید و این می‌تواند تجربه‌ای متفاوت و خاص برایتان باشد تا از نزدیک با آن‌ها آشنا شوید و از لبنیات خوشمزه آنها هم امتحان کنید.

سفر به مازندران کد خبر 524325

منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

مجله سفر به مازندران

مجله سفر به استان سمنان

جالب است بدانید

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.hamshahrionline.ir

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : chromewebdata

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب