لحظه کشته شدن روحانی در حرم امام رضامهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

لحظه کشته شدن روحانی در حرم امام رضا را از این سایت دریافت کنید.

آخرین جزئیات جدید از طلبه‌هایی که در حرم رضوی مورد حمله قرار گرفتند

رئیس‌جمهور، وزارت اطلاعات را مکلف کرد با همکاری همه نهادهای ذی‌صلاح، به‌سرعت تمام عوامل مؤثر حادثه روز گذشته مشهد را شناسایی و تحت تعقیب قرار دهند و نتیجه را به اطلاع عموم مردم برسانند.

۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

آخرین جزئیات جدید از طلبه‌هایی که در حرم رضوی مورد حمله قرار گرفتند

رئیس‌جمهور، وزارت اطلاعات را مکلف کرد با همکاری همه نهادهای ذی‌صلاح، به‌سرعت تمام عوامل مؤثر حادثه روز گذشته مشهد را شناسایی و تحت تعقیب قرار دهند و نتیجه را به اطلاع عموم مردم برسانند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، هم‌زمان با سومین روز ماه مبارک رمضان (شانزدهم فروردین‌ماه) سه طلبه حاضر در صحن پیامبر اعظم (ص) توسط فردی که هویتش در دست بررسی است، با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفتند. بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، با هوشیاری زائران و تلاش عوامل انتظامات و یگان حفاظت حرم مطهر، ضارب بلافاصله بازداشت و تحویل مقامات انتظامی شد و مصدومان به‌سرعت به بیمارستان منتقل شدند.

پس از انتشار این خبر، «یعقوب‌علی نظری» استاندار خراسان رضوی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. وی گفت: ساعت ۱۴ امروز (روز گذشته شانزدهم فروردین‌ماه) سه طلبه حاضر در صحن پیامبر اعظم (ص) با فردی که هویتش در دست بررسی است، با ضربات چاقو موردحمله قرار گرفتند.

وی اظهار کرد: در صحن پیامبر اعظم (ص) حرم مطهر رضوی، ضارب با سلاح سرد به سه روحانی حمله‌ور شد و آن‌ها را مجروح کرد.

جان باختن یکی از روحانیون

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: یک نفر از روحانیون به علت شدت جراحات وارده در همان لحظه جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر به بیمارستان منتقل شدند که وضعیت یک نفر از مضروبان وخیم گزارش شده و تحت مراقبت‌های ویژه است.

وی افزود: ضارب در لحظه اولیه دستگیرشده و موضوع در حال بررسی است؛ نتایج بررسی و جزئیات حادثه متعاقباً اعلام خواهد شد.

تشریح حادثه حرم رضوی از زبان دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی

«محمدحسین دورودی» دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی در خصوص جزئیات حادثه صحن پیامبر اعظم (ص) در حرم رضوی گفت: پرونده این حادثه در دادسرای خراسان رضوی تشکیل شده و تحقیقات بیشتر در حال انجام است.

وی با اعلام اینکه ضارب سه روحانی در صحن پیامبر اعظم (ص) به همراه همدستانش دستگیر شده، اظهار کرد: پرونده این حادثه در دادسرای استان تشکیل‌شده و تحقیقات بیشتر در حال انجام است.

دورودی بابیان اینکه بازپرس ویژه قتل تحقیقات اولیه خود را آغاز کرده است، عنوان کرد: ضارب فردی با تبعه خارجی است.

خبر شهادت روحانی دوم تکذیب شد

پس از انتشار این خبر، ساعتی بعد در فضای مجازی خبر شهادت روحانی دوم منتشر شد؛ بر همین اساس قائم‌مقام امور مساجد مشهد با تکذیب خبر شهادت روحانی دوم در حادثه حرم رضوی، اظهار کرد: این خبر فقط شایعه بوده که باعث نگرانی خانواده آنان نیز شده است. در حال حاضر از بیمارستان خارج شده‌ام و به‌غیر از آقای اصلانی که اثرات جراحت‌های جنگ در جان باختن ایشان تأثیرگذار بود، دو طلبه دیگر در قید حیات هستند. آقای اصلانی از ائمه جماعت خوب و موفق ما در حاشیه شهر مشهد بوده است.

وی ادامه داد: البته حال یکی از طلبه‌ها وخیم است و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری‌شده؛ اما عمل موفقیت‌آمیزی پشت سر گذاشته است. اتفاق خاصی برای طلبه سوم رخ نداده است.

واکنش سازمان اطلاعات سپاه خراسان رضوی به حادثه حرم رضوی

پس از ساعاتی از انتشار خبر سازمان اطلاعات سپاه خراسان رضوی در خصوص حادثه حرم رضوی بیانه‌ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده بود:

هم‌زمان با سومین روز ماه مبارک رمضان فردی با هویت و ملیت معلوم اقدام به حمله با سلاح سرد به سه روحانی کرد که منجر به شهادت یک نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر شد.

لازم به ذکر است فرد ضارب بلافاصله توسط عوامل امنیتی دستگیرشده و تحقیقات در این خصوص در حال انجام است.

نظر به اهمیت و حساسیت‌های موجود در پرونده و ادامه بازجویی‌های تخصصی از نام برده، توصیه می‌شود از هرگونه گمانه‌زنی‌های نامعتبر در این خصوص پرهیز شود.

دستور دادستان کل برای رسیدگی فوری و برخورد با عوامل حادثه حرم رضوی

در نامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری، دادستان کل کشور خطاب به دادستان مشهد آمده است: خبر جنایت و حمله وحشیانه فردی با تفکرات تکفیری به سه روحانی جهادگر عزیز که از شاگردان مکتب امام جعفر صادق علیه‌السلام بوده‌اند، موجب تأثر و تأسف گردید.

وی افزود: ضمن عرض تسلیت به محضر حضرت بقیة‌الله‌الاعظم ارواحنا له‌الفدا و امام رئوف حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام که در ماه مبارک رمضان دشمنان اسلام و دست‌نشانده‌های خبیث و جنایتکار عناصر تکفیری و وابسته به اجانب موجب هتک حرمت آستان ملکوتیش گردیده و به جان زائران حریم امن آن امام تعرض کرده و موجب شهادت و جراحت آنان گردیدند، مؤکدا از دادستان محترم مشهد مقدس و همچنین نیروهای اطلاعاتی و امنیتی درخواست تعقیب و ریشه‌یابی دست‌های پشت پرده و پنهان این اقدام را داشته و برخورد قاطع با عامل و یا عوامل این حادثه را با فوریت در دستور کار قرار داده تا مطابق قوانین با آنان برخورد قاطعانه گردد.

دادستان کل کشور ادامه داد: دشمنان اسلام عزیز و اهل‌بیت علیهم‌السلام بدانند که هیچ‌گاه با این اقدامات پست و کثیف نخواهند توانست غباری بر پیکره جهان اسلام و مسلمین وارد کنند و نظام جمهوری اسلامی ایران با قدرت و صلابت، همچون گذشته با دشمنان دین مبین اسلام و خاندان پاک و مطهر اهل‌بیت علیهم‌السلام مبارزه کرده و مایه عزت و آبروی جهان اسلام خواهد بود. نتیجه تحقیقات و بررسی‌ها و نتایج حاصله به دفتر این‌جانب گزارش گردد.

مسعود خانی، مدیر بیمارستان امدادی مشهد گفت: کادر پزشکی این بیمارستان از هیچ تلاشی برای درمان دو طلبه مجروح که اکنون در این بیمارستان تحت مداوا هستند، دریغ نخواهند کرد.

وی ادامه داد: کادر پزشکی وظیفه خود را تمام و کمال در این زمینه انجام داده اما در ۲۴ ساعت ابتدایی، نمی‌توانیم اظهارنظر قطعی داشته باشیم.

همچنین قاضی «محمود عارفی»، بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، گفت: در حادثه سوءقصد به سه روحانی در حرم رضوی، یک نفر جان باخت و دو مصدوم دیگر به بیمارستان منتقل شدند که خوشبختانه در وضعیت پایداری قرار دارند.

وی ادامه داد: تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد و اطلاعات تکمیلی درباره چرایی حادثه، هویت مقتول و دستگیرشدگان با تکمیل شدن اطلاعات متعاقباً اعلام خواهد شد.

واکنش نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی نسبت به حادثه حرم رضوی

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.imna.ir

فیلم کامل و واضح از لحظه دستگیری ضارب طلاب در حرم رضوی

ضاربی که روز گذشته در حرم امام رضا(ع) با چاقو به ۳ طلبه حمله کرد، توسط مردم دستگیر شد. در این ویدئو لحظه دستگیری او را ببینید.

مجموع نظرات: ۱۵۶

چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰

فیلم کامل و واضح از لحظه دستگیری ضارب طلاب در حرم رضوی

ضاربی که روز گذشته در حرم امام رضا(ع) با چاقو به ۳ طلبه حمله کرد، توسط مردم دستگیر شد. در این ویدئو لحظه دستگیری او را ببینید.

دریافت 1 MB

به گزارش همشهری‌آنلاین، روز گذشته (سه‌شنبه ۱۶ فروردین) همزمان با سومین روز ماه مبارک رمضان، فردی با ضربات چاقو سه طلبه حاضر در حرم امام رضا (ع) حمله کرد. در این حادثه، یکی از طلبه‌ها به شهادت رسید و ۲ نفر دیگر در بیمارستان بستری هستند.

با کمک مردم و تلاش عوامل انتظامات و یگان حفاظت حرم مطهر ضارب بلافاصله بازداشت و تحویل مقامات انتظامی شد.

دراین‌باره ببینید؛

نکاتی درباره سوءقصد به ۳ طلبه در حرم رضوی

چگونه ضارب سه طلبه در حرم مطهر رضوی، دستگیر شد؟

ضاربی که به ۳ روحانی در حرم امام رضا(ع) حمله کرد چه کسی است؟ | آیا این سوءقصد به دلیل انگیزه شخصی انجام شده است؟ | ضارب اختلال روانی دارد؟

ببینید | حمله با چاقو به سه روحانی در حرم امام رضا(ع) | یکی از روحانیون جان باخت

کد خبر 668032

برچسب‌ها

خبر مهم حرم امام رضا (ع) مشهد حوادث ایران در همین زمینه

انتشار جزئیاتی از حادثه حمله به ۳ طلبه در حرم امام رضا(ع) | ۲ نفر از روحانیون به شهادت رسیدند | تصویر یکی از روحانیون به شهادت رسیده منتشر شد

ویدئو | لحظات اولیه واقعه خونین حرم رضوی از دریچه دوربین یک زائر

تصویری از سه طلبه ای که امروز در حرم امام رضا(ع) با چاقو مورد حمله قرار گرفتند

ویدیو | تازه ترین جزییات شهادت دو روحانی در مشهد از زبان استاندار خراسان رضوی

دستور وزیر بهداشت درباره مجروحان حادثه مشهد

دادستان مشهد: ۵ متهم در ارتباط با حادثه حرم رضوی بازداشت شدند | ضارب فردی با تبعه خارجی است

جزئیات تازه از حمله به ۳ روحانی در حرم رضوی(ع) | هویت ضارب افشا شد

وضعیت جسمانی یکی از مصدومان حادثه مشهد نامساعد شد؟ | مدیر بیمارستان شهید کامیاب مشهد: مردم دعا کنند

دستگیری مستر بین در مشهد

عامل جنایت در مشهد: اگر از علی کمک بخواهی کافر، مرتد و از اسلام خارج شدی!

جزئیات جدید درباره طلبه‌هایی که در صحن رضوی مورد حمله قرار گرفتند

ضاربی که به ۳ روحانی در حرم امام رضا(ع) حمله کرد چه کسی است؟ | آیا این سوءقصد به دلیل انگیزه شخصی انجام شده است؟ | ضارب اختلال روانی دارد؟

ماجرای تجاوز چند تبعه خارجی به یک زن در قشم چه بود؟ | پلیس: ۱۸ نفر دستگیر شدند

۲ مصدوم حادثه حرم مطهر رضوی در بیمارستان هستند

تصاویر | روحانی‌ها و طلبه‌هایی که به آن‌ها حمله شده است

نظر شما

نظر شما نظرات

نظرات منتشر شده: 42 نظرات در صف انتشار: 13 نظرات غیرقابل انتشار: 101

۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 110 83 پاسخ

شیطان وجود این افراد رو تسخیر کرده! وحشی و نفهم و خوار و حقیر و احمق و خیانتکارند، خدا لعنت کند دشمنان آرامش و سعادت مسلمانان رو که این افراد خبیث را پر می کنند تا انسان های پاک را به قتل برسانند، جایگاهشان دوزخ باد!

بینام ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 86 33 پاسخ

آخه چطور تونسته چاقوی به اون بزرگی رو جاسازی کنه ببره داخل اونوقت هیچکی هم متوجه نشه مگه وسایلا رو بازرسی نمیکنن

Sama ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 99 32

من موندم اینا که منفی دادن فازشون چیه؟یعنی طرفدار این جانی وهابی هستن؟اگه سرخودشون و خانوادشون هم بیاد همین جوری ازش دفاع می کنن؟ اینا اثرات لقمه حرام نیست آیا؟؟!!

ناشناس ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ 23 16

اگر به فیلم ها دقت کنید متوجه میشید که محل حمله قبل از بازرسیه

ایرانی ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 72 17 پاسخ

الان میشه دقیقا منظورت ازتلاش یگان حفاظت وانتظامی را واضح بگی وبگی دقیقا کجای کارقراردارن

۱۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 72 25 پاسخ

خداوند در قرآن فرموده هر کس مومنی را بکشد جایگاهش دوزخ است و در جایی دیگر فرموده ای کافران که مسلمانان را فقط به خاطر ایمان به من کشتید جایگاهتان آتش جهنم است. ما مسلمانان طبق دستور پروردگارمان همه ادیان از یهودی گرفته تا مسیحی و سنی و شیعه یکی هستیم چون ایمان به خدا داریم .این قاتلان مومنان شیطان پرستن و باید مجازات شوند.

۱۶:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 95 62 پاسخ

افرین بر ان جوان که از پشت این حیوان را گرفت وبر زمین زد من اشک شوق ریختم

۱۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 60 32

سلام،خدالعنت کنه همچین موجودات پست فطرتی،بارک الله به مردم غیورکشورم،بلاخص اون جوان عزیزی که این پست فطرت رازمین زد،تبارک الله به شما ومانع جنایت بیشتری شد،خداپشت وپناه همتون

سعید ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 50 25

یکسری دوستان از واژه حیوان برای این شخص استفاده میکنند که درست نیست البته جفا در حق حیوانات میشود . در رابطه با کار این شخص بله با چاقو حمله کرده دونفر رو کشته و افرادی هم زخمی شدن ولی چرا روحانیون رو زده ؟؟؟؟ باید علت رو بررسی کرد که چه موضوعی این حوادث رو رقم میزنه . در حال حاضر کم از این اتفاقات باتوجه به مشکلات اقتصادی که از کنارش مشکلات روحی و روانی هم بخاطر ایجاد هنجارها و مشکلات خانوادگی که ایجاد میکنه زیاد شده و این رو دولتیان و مسئولین باید پاسخگو باشند. قرار بود زمان انقلاب ۵۷ تبعیض و فاصله طبقاتی حذف بشه و قشر ضعیف جامعه هم راحت و در آرامش از امکانات کشور استفاده کنند اما چیزی که دستاورد این ۴۴ سال هست با حرف و معیار اون زمان فاصله زیادی دارد. این حق مردم ایران نیست کشوری با کلی سرمایه و معادن و نفت و گاز و صادرات غلات و و و

علی ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 34 67

نترس، با کشتن چند تا منافق مفت خور دنیا نفس راحتی میکشه تو به فکر آخرت خودت باش

۱۶:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 5 21 پاسخ

چقد کنده فیلماتون،دیر باز میشه،واسه همین اصلا باز نمیکنم

رحمان ۰۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ 7 5

حتما نت ات همراه اوله برو عوضش کن

۱۶:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ 52 40 پاسخ

اون عزیزان که ب شهادت رسیدند،خوش به سعادتشون،ولی ضاربِ بدبخت و شقی رو باید حتما به همان صورت که ایشان رو ضربه زد، باید قصاص کرد یعنی با چاقو..تا منصفانه باشه..????

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.hamshahrionline.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب