جنگل سه هزار در این شهر استان مازندران قرار داردمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

جنگل سه هزار در این شهر استان مازندران قرار دارد را از این سایت دریافت کنید.

جاده دو هزار و سه هزار کجاست

جنگل دو هزار از جاهای دیدنی تنکابن است و یکی از مقاصد گردشگری مشهور در استان مازندران است.

جنگل دو هزار و سه هزار

5

اطلاعات جاذبه گردشگری

ایران، استان مازندران، شهرستان تنکابن، بخش خرم آباد، منطقه دوهزار

بازدید از این جاذبه گردشگری رایگان است

مدت زمان بازدید از این جاذبه: یک روز کامل

مسیر یابی

جاده دو هزار و سه هزار از زیباترین مسیرهای جنگلی شمال ایران و دیدنی های تنکابن هستند. این جاده‌ها از تنکابن آغاز می‌شوند و به جنگل های دو هزار و سه هزار در ارتفاعات مازندران می‌رسند. این جنگل‌ها و جاذبه‌های طبیعی آن‌ها از برجسته‌ترین جاهای دیدنی مازندران هستند و در طول سال گردشگران زیادی از این مناطق بازدید می‌کنند.

سراسر جنگل های دو هزار و سه هزار را درختان هیرکانی شمال ایران پوشانده‌اند و چشمه‌ها و آبشارهای خروشان در گوشه و کنار این جنگل‌ها به چشم می‌خورند. از مسیر دسترسی به جنگل‌های دو هزار و سه هزار با نام جاده دو هزار شمال یاد می‌کنند و طبیعت‌دوستان، علاقه زیادی به این منطقه دارند. برای آشنایی بیشتر با جاده و جنگل‌های دو هزار و سه هزار در ادامه با ما همراه شوید.

آنچه می‌خواهید درباره جنگل های دو هزار و سه هزار بدانید:

جاده دو هزار و سه هزار کجاست؟

تفاوت جاده‌های دو هزار و سه هزار

درباره جنگل دو هزار و سه هزار

چگونه به جنگل های دو هزار و سه هزار برویم؟

نقشه جاده دو هزار و سه هزار

اجاره ویلا در جاده دو هزار

بهترین زمان سفر به جنگل های دو هزار و سه هزار

در سفر به جنگل های دو هزار و سه هزار با خود چه ببریم؟

جاهای دیدنی جاده دو هزار و سه هزار

جاده دو هزار و سه هزار کجاست؟

جاده دو هزار و سه هزار در استان مازندران از زیباترین مسیرهای جنگلی در شمال ایران است که از میان جنگل‌های انبوه در جنوب تنکابن عبور می‌کند. این جاده‌ از بکرترین جاذبه‌های طبیعی ایران به شمار می‌رود و زیباترین چشم‌انداز به مناطق سرسبز شمالی را دارد. جاده دو هزار و سه هزار جنگل‌های مرتفع تنکابن را به یکدیگر وصل می‌کند و در جوار رودخانه خروشان تا دشت‌های ییلاقی ادامه دارد.

جاده دو هزار از منطقه‌ای به نام خرم آباد در شهر تنکابن یا شهسوار آغاز می‌شود و در ادامه به جاده سه هزار می‌رسد. این جاده در طول مسیر خود از میان جنگل‌های انبوه، رودخانه‌های خروشان، آبشارهای طبیعی و چشمه‌های جوشان آب معدنی عبور می‌کند. طبیعت‌گردان زیادی در طول سال برای بازدید از بخش‌های مختلف جاده دوهزار و سه هزار و اتراق در مسیر این جاده زیبا به تنکابن می‌روند.

عکاس: مینا بهزادی منش

پس از عبور از جاده دو هزار و سه هزار و رسیدن به ارتفاعات این منطقه، زیباترین ییلاقات مازندران پیش روی شما قرار می‌گیرند. مراتع و چمنزارهای این منطقه محل چرای دام‌ روستاییان هستند و از نخستین روزهای فصل بهار، آب‌وهوا برای کوچ دامداران به این مناطق مناسب می‌شود. با توجه به ارتفاع بالای این جنگل‌ها، عبور از جاده دو هزار و سه هزار در طول پاییز و زمستان و در زمان بارش‌های شدید خطر آفرین است.

جاده دو هزار و سه هزار تنکابن از میان روستاهای زیادی عبور می‌کند که مرکز آن‌ها روستای امامزاده قاسم است. این منطقه در سال ۱۳۷۲ با نام دهستان دو هزار ثبت شد و جاده‌ای که از میان دهستان‌های این محدوده گذر می‌کند را جاده دو هزار می‌نامند.

عکاس: مینا بهزادی منش

روستاهای جاده و جنگل‌های دو هزار و سه هزار از خوش‌آب‌وهواترین مناطق ییلاقی در استان مازندران هستند؛ اما به‌دلیل هم مرزی این مناطق با استان گیلان، روستاییان آن با لهجه گیلکی صحبت می‌کنند. باغداری، زراعت و دام‌پروری مهم‌ترین فعالیت مردم این روستاها هستند و در مسیر جاده دو هزار و سه هزار باغ‌های متنوع میوه و دام‌های در حال چرا به چشم می‌خورند.

رودخانه دو هزار در طول این جاده شما را همراهی می‌کند و پس از رسیدن به محدوده جنگل سه هزار، فاصله این رودخانه با جاده کمتر می‌شود. اطراف این جاده را درختان راش، چنار و هیرکانی پوشانده‌اند. با رسیدن به ارتفاع بالاتر و ورود به جاده سه هزار مسیر جنگلی بکرتر و بکرتر می‌شود و چشم‌اندازهای زیباتری از جنگل و دریا توجه شما را جلب خواهد کرد.

تفاوت جاده‌های دو هزار و سه هزار

عکاس: مینا بهزادی منش

جاده دو هزار از تنکابن آغاز می‌شود و تا رسیدن به ارتفاع حدود دو هزار متری ادامه دارد. در این فاصله امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی برای گردشگران تعبیه کرده‌اند و پارک جنگلی و مجموعه‌های اقامتی نیز در این محدوده وجود دارند. پارک چالدره از زیباترین بخش‌ها در جنگل دو هزار است که به‌صورت ۲۴ ساعته به مسافران خدمات ارائه می‌دهد.

جاده دو هزار و سه هزار در امتداد یکدیگر قرار گرفته‌اند و جنگل‌های دو هزار و سه هزار را به یکدیگر می‌رسانند

در طول مسیر جاده دو هزار به مرور از رودخانه فاصله می‌گیرید؛ اما با رسیدن به ارتفاع‌های بیشتر و ورود به جنگل سه هزار رودخانه دوباره به جاده نزدیک می‌شود. جاده سه هزار از روی پلی بلند بر رودخانه خروشان از جاده دو هزار جدا می‌شود و از میان جنگل‌هایی انبوه با درختان در هم تنیده عبور می‌کند. رودخانه جنگل دو هزار را به همین نام و رود خروشان در جنگل سه هزار را با نام «چشمه کیله» می‌شناسند.

رودخانه‌های دو هزار و سه هزار درمرز این دو ناحیه جنگلی به هم می‌رسند که در حدود ۱۰ کیلومتر از ابتدای جاده دو هزار فاصله دارد. ابتدای مسیر جاده دو هزار آسفالت مناسبی دارد و عبور از آن با هر وسیله نقلیه‌ای به‌سادگی انجام می‌شود؛ اما در طول فصل سرما و در زمان بارش‌های زیاد بخش‌های پرپیچ‌وخم و ناهموار جاده پر از دست‌اندازهای پر آب می‌شوند.

عکاس: مینا بهزادی منش

اگر قصد اتراق در طبیعت و پیک نیک دارید، بهترین مکان برای شما جنگل دو هزار است. جاده سه هزار شما را به مناطقی بکر و دست نخورده می‌رساند که رودخانه خروشان موازی با آن حرکت می‌کند. جنگل سه هزار مکانی مناسب برای جنگل نوردان و طبیعت گردان حرفه‌ای است و دسترسی به بخش‌های از آن به‌خصوص برای تازه واردها بسیار مشکل خواهد بود.

ارتفاع جاده سه هزار در طول مسیر از جاده دو هزار بیشتر و بیشتر می‌شود و بکرترین نقاط جنگلی در این ناحیه بیش از سه هزار متر از سطح دریا ارتفاع دارند. انتهای مسیر جاده سه هزار به مسیری پرپیچ‌وخم و پوشیده از شاخ و برگ درختان می‌رسد که بسیار تماشایی است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.kojaro.com

جنگل سه هزار تنکابن

هر روز مطالب اختصاصی حوزه گردشگری و سفر و هتل و اطلاعات شهرهای ایران و جهان را در وبلاگ هتل یار بخوانید. از تهران مشهد کیش تا ونیز لندن پاریس

جنگل سه هزار تنکابن

منطقه ای است بکر و دست نخورده که در شهرستان تنکابن استان مازندران واقع شده است. این جنگل ها با چشم اندازی بدیع، چمنزارها، جنگل های مرتفع، جلگه ای و رودخانه پر آب، یک مجموعه بی نظیر طبیعی را فراهم کرده تا مشتاقان طبیعت، منطقه ای بسیار خاص و رویایی را تجربه کنند. وجود آب گوارای روان و آب و هوای مطبوع و طبیعتی بکر و آرامش رویایی این جنگل را به یکی از مکانهای دیدنی شمال ایران بدل کرده است.

در قدیم رودخانه را هراز میگفتند چون منطقه سه هزار دارای سه رود اصلی شلف رود، گرما رود و مرانرود است که به آن سه هراز میگفتند.با گذشت زمان با جابه جا شدن نقطه، هراز به هزار تبدیل شده است. رودخانه پرآب «سه هزار» تنکابن مجموعه زیستی، طبیعی و کم نظیر در ایران است. رودخانه سه هزار یکی از شاخه های اصلی رودخانه چشمه کیله است. حتی در اکثر نوشته ها و کتابها این رود را به اسم بزرگترین شاخه اش یعنی سه هزار میشناسند.طول رودخانه سه هزار بالغ بر 57 کیلومتر است که دورترین سرچشمه اش مربوط به منطقه سه هزار و از کوههای تخت سلیمان با ارتفاع بیش از 4600 متر از سطح دریا است. این رود پس از عبور از مسیر کوهستان به سوی دریای خزر جریان داشته ضمن شرب ساختن جلگه های حاصلخیز تنکابن در شمال شهر ساحلی شهسوار، وارد دریای خزر میشود.

اگر قصد سفر به جنگلهای رویایی سه هزار را دارید در ابتدا باید تصمیم بگیرید که می خواهید از کدام راه به مقصد برسید:

1_ از تهران ، جاده چالوس و بعد هم شهر تنکابن (شهسوار)، بخش خرم آباد از توابع تنکابن، جنگل سه هزار.

2_ اگر از تهران قصد سفر به مناطق بکر و زیبای جنگلهای سه هزار از راه الموت را دارید از این مسیر حرکت کنید:

بعد از طی فاصله 135 کیلومتری بزرگراه تهران – قزوین ، از قزوین تا گرمارود حدودا 120 کیلومتر است و از گرمارود تا جنگل سه هزار حدودا60 تا 65 کیلومتر جاده خاکی است.اگر در منطقه الموت اطراق کنید در مسیرتان هتل و سوییت های محلی پذیرای شماست، که ارزان هم هست.اگرهم خواستید در منطقه شمالی مسیر سفرتان اطراق کنید در سه هزار یا در دوهزار منطقه رفاهی چالدره دارای سوییت و امکانات اقامتی است که ظاهرا مربوط به شهرداری منطقه است.

در زمستان به علت بارش برف عبور و مرور کمی سخت است اگر اهل منطقه نباشید سفر در زمستان از این جاده توصیه نمیشود. اما در بهار، تابستان و اوایل پاییز بسیار جاده زیبایی است.روستاهای منطقه سه هزار به دو دسته جنگلی و کوهستانی تقسیم می شود. بازدید از هر کدام از این روستاهای منطقه زیبایی خاص خودش را دارد. ابتدای مسیر آسفالته بوده و در اواسط هم بر پیچ و خم جاده افزون شده و هم ناهمواریها و عملیات جاده سازی و تعمیرات به چشم می خورد.در طول کل مسیر آب شرب به وفور یافت می شود و همچنین تا آخرین روستا منطقه یعنی درجان میتوان برخی مایحتاج را فراهم کرد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : hotelyar.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب