فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

از آن جایی که مجری برگزاری آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد؛ سازمان سنجش آموزش کشور می باشد، متقاضیان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ملزم به انجام مراحل نام نویسی از طریق مراجعه به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد بوده و می بایست با دقت و اطمینان از صحت اطلاعات، فرم نام نویسی شرکت در این آزمون را تکمیل نمایند.

فرم ثبت نام آزمون فوق لیسانس که در بردارنده اطلاعاتی همچون مشخصات فردی و هویتی، برخورداری از انواع سهمیه، سوابق تحصیلی، انتخاب رشته تحصیلی و… می باشد؛ در طی تکمیل مراحل نام نویسی اینترنتی در اختیار داوطلبان قرار داده می شود. همچنین به جهت آشنایی بیشتر مخاطبان پیش از ثبت نام، در انتهای دفترچه راهنمای مربوطه نمونه ای از آن درج می گردد.

ویرایش اطلاعات فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد؛ در بازه های زمانی معین، از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است.

اطلاعات مورد نیاز جهت تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

با توجه به اهمیت درج صحیح اطلاعات در فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402، لازم است داوطلبان پیش از اقدام به نام نویسی از موارد خواسته شده آگاهی کافی داشته باشند تا با مشکل جدی در فرآیند مذکور مواجه نشوند. به همین منظور در این بخش به توضیح بند های مختلف فرم نام نویسی پرداخته ایم.

بند 1، 2 و 3

بند 1، 2 و 3 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 1، 2 و 3 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

اطلاعات مربوط به قسمت های نام برده شده شامل نام، نام خانوادگی و نام پدر می باشد.

تذکر: در این بخش استفاده از مد، تشدید، الف محذوف و همزه مجاز نمی باشد.

بند 4، 5 و 6

بند 4، 5 و 6 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 4، 5 و 6 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

در بند 4 می بایست جنسیت خود را مشخص کنید. بند 5 و 6 نیز مختص به درج اطلاعات شناسنامه ای داوطلب است.

تذکر: اتباغ غیر ایرانی که دارای شناسنامه نمی باشند، می بایست در بخش شماره شناسنامه عدد 9999999999 و در قسمت سریال شناسنامه 999999 و 99 را درج نمایند.

بند 7، 8 و 9

بند7، 8 و 9 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند7، 8 و 9 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

بند های 7، 8 و 9 به ترتیب مربوط به تاریخ تولد، کد ملی و دین مورد پرستش می باشد.

تذکر: مشابه با بند 5، اتباغ غیر ایرانی فاقد شناسنامه عدد 9999999999 را وارد نمایند.

بند 10

بند 10 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 10 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

در بند 10 می بایست به مطالعه سهمیه های کنکور ارشد پرداخته و درصورتی برخورداری از آن ها سهمیه مورد نظر را مشخص کنید.

بند 11 و 12

بند 11 و 12 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 11 و 12 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

در صورت برخورداری از سهمیه رزمندگان، مدت حضور در جبهه را در کادر مربوط به بند 11 و کد پیگیری 12 رقمی را در بند 12 درج نمایید.

بند 13، 14 و 15

بند 13 و 14 و 15 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 13 و 14 و 15 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

در این ردیف به ترتیب کد محل تولد، کد صدور شناسنامه و کد نظام وظیفه آقایان ثبت می گردد.

تذکر 1: برای دریافت اطلاعات درخواستی بند 13 و 14 می بایست جدول شماره 1 در دفترچه راهنما ثبت نام را مورد مطالعه قرار دهید. تذکر 2: بر اساس توضیحات دفترچه راهنما، برای مشخص نمودن وضعیت نظام وظیفه از عدد 1 تا 11 را وارد کنید.

بند 16

بند 16 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 16 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

در این قسمت اتباع خارجی می بایست ابتدا ملیت خود را مشخص نموده، سپس کد پیگیری 13 رقمی را در کادر مربوطه درج نمایند. در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد لینک دریافت کد مذکور، در سایت سازمان سنجش فعال می گردد.

بند 17 و 18

بند 17 و 18 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 17 و 18 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

در بند 17 داوطلبان دارای معلولیت می بایست وضعیت سلامتی خود را مشخض نموده و در صورت نیاز به منشی با علامتگذاری مورد مربوطه درخواست خود را اعلام نمایند. متقاضیان چپ دست نیز، به منظور تدارک صندلی مخصوص مورد 18 را مشخص نمایند.

بند 19 تا 24

بند 19 و 20 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 19 و 20 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

اطلاعات مربوط به مقطع تحصیلی پیشین در این قسمت قرار داده شده است که شامل مواردی از قبیل: کد رشته تحصیلی مقطع کارشناسی، تاریخ دقیق ورود به دانشگاه در مقطع قبلی و… می باشد.

تذکر 1: برای دریافت کد رشته و کد موسسه محل تحصیل مقطع کارشناسی به ستون سمت راست در سایت سنجش مراجعه کرده و بر روی گزینه “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد 1402 “ کلیک کنید. تذکر 2: در صورتی که دانشجوی سال آخر کارشناسی هستید، لازم است میانگین واحد های دانشگاهی اخذ و  گذرانده شده خود تا تاریخ 31 شهریور 1402 را درج نمایید.

بند 25

بند 25 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 25 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

اگر معدل شما بر مبنای اعداد 0 تا 4 تعریف می شود، بخش مربوطه را علامتگذاری نمایید. همچنین در نظر داشته باشید سایر گزینه ها مختص به حافظان قرآنی است که بنا بر شرایط و برخورداری از هریک از آن ها باید گزینه مربوطه را انتخاب کنند.

بند 26 تا 29

بند 26 تا 29 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 26 تا 29 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

این بخش مختص به تکمیل اطلاعات مربوط به رشته امتحانی مورد نظر است. همانطور که مشاهده می کنید گروه امتحانی، کد رشته امتحانی اول (اصلی)، کد رشته امتحانی دوم (شناور)، زبان رشته امتحانی اول و زبان رشته امتحانی دوم این موارد را در بر می گیرند.

تذکر: داوطلبان تنها مجاز به انتخاب حداکثر 2 رشته امتحانی هستند که در این صورت می بایست حتما رشته اول را از گروه رشته های اصلی و رشته دوم را از لیست رشته های شناور کارشناسی ارشد انتخاب نمایند.

بند 31 و 32

بند 31 و 32 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 31 و 32 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

در صورتی که تنها قصد شرکت در المپیاد دانشجویی را دارید مورد 31 را مشخص نمایید. اگر دانشجو یا فارغ التحصیل مقاطع ارشد و دکتری می باشید مورد 32 را مشخص نمایید.

تذکر 1: اگر در کنار شرکت در المپیاد قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را الزامی به انتخاب بند 31 وجود ندارد. تذکر 2: در صورتی که دانشجوی مقطع ارشد یا دکتری می باشید به جهت شرکت در این آزمون می بایست از دانشگاه انصراف قطعی دهید.

بند 33 و 34

بند 33 و 34 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 33 و 34 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

برای اعلام علاقه مندی به شرکت در رشته های پیام نور و غیر انتفاعی، علاوه بر خرید کارت علاقه مندی گزینه مربوطه در فرم را مشخص نمایید.

بند 35 و 36 

بند 35 و 36 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 35 و 36 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

متقاضیانی که در حین ثبت نام شاغل به کار می باشند می بایست نوع شغل خود را در بند 34 مشخص کرده و محل اشتغال به کار را در بند 35 وارد کنند.

بند 37

بند 37 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 37 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

همانطور که گفته شد، در صورت دانشجو بودن و یا قبولی در مقطع کارشناسی ارشد می بایست پیش از اقدام به نام نویسی جهت شرکت مجدد در آزمون، وضعیت ثبت نام در دانشگاه و انصراف قطعی خود را مشخص نمایید.

بند 38

بند 38 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 38 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

در این ردیف به جهت تعیین حوزه امتحانی، کد و نام شهرستان درج می شود.

تذکر 1: برای دریافت کد شهرستان به جدول شماره 1 در دفترچه نام نویسی مراجعه نمایید. تذکر 2: در نظر داشته باشید آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد تنها در داخل کشور انجام می شود.

بند 39 تا 41

بند 39 تا 43 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 39 تا 43 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدبند 39 تا 43 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

اطلاعات پستی شرکت کننده اعم از نشانی، کد پستی، شماره های تماس و آدرس الکترونیک در این محل درج می شود.

به منظور پایان اقدامات فوق می بایست گزینه تایید اطلاعات را علامتگذاری نمایید.

دانلود فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

همانطور که پیش از این اشاره کردیم داوطلبان می بایست با اطلاع از موارد خواسته شده در فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به تکمیل موارد مربوطه بپردازند. در ادامه برای آشنایی شما با مندرجات این فرم، لینک دانلود آن را در اختیارتان قرار داده ایم. لازم به ذکر است که به دلیل عدم انتشار دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402 ، لینک دانلود فرم پیش نویس ثبت نام مربوط به سال 1401 را قرار داده ایم. همچنین به محض انتشار دفترچه مربوطه جدول زیر بروزرسانی می گردد.

فرم ثبت نام کنکور کنکور کارشناسی ارشد 1402
دانلود فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

(به محض انتشار لینک فوق فعال می گردد.)

نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

به منظور دریافت فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، لازم است مطابق با دستور العملی که در ادامه ذکر شده است، با مراجعه به سایت سازمان سنجش، مراحل ثبت نام را طی نموده و پیش از تکمیل فرآیند نام نویسی، فرم مربوطه دریافت نمایید. تکمیل فرم ثبت نام و دریافت کد رهگیری، به منزله اتمام مراحل مذکور است.

وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله اول ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

لینک فعال شده “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402”  را پیش روی خود مشاهده می نمایید، آن را انتخاب نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله دوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

در این مرحله می بایست کارت اعتباری را خریداری کنید. بدین منظور در صفحه ی پیش رویتان، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب نمایید. 

مرحله سوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله سوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

پس از انتخاب گزینه “خرید سریال ثبت نام” در پنجره ای که باز می شود دو مورد نمایش داده می شود. اگر به شرکت در رشته های پیام نور یا غیرانتفاعی تمایل داشته باشید، باید هزینه مربوطه را پرداخت کنید.

مرحله چهارم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله چهارم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

موارد خواسته شده را در کادرهای مربوطه درج کنید و پس از تایید گزینه مربوط به مطالعه قوانین و یادداشت شماره پیگیری پرداخت، دکمه “ادامه روند پرداخت” بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله پنجم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله ششم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

مجددا به صفحه اول برگردید و گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله هفتم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

در صورت ورود سریال ثبت نام خریداری شده امکان ثبت نام برای شما فراهم می شود.

مرحله هشتم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله هشتم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

پس از اتمام مراحل فوق، فرم ثبت نام به جهت تکمیل موارد مربوطه در اختیارتان قرار می گیرد که می بایست با دقت به ثبت اطلاعات خواسته شده پرداخته و سپس کد رهگیری را دریافت نمایید.

نحوه ویرایش اطلاعات فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

هر ساله برای داوطلبانی که متوجه مغایرتی در اطلاعات ثبت نامی خود می شوند، بازه های زمانی مختلفی در نظر گرفته شده تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش به ویرایش موارد درج شده در فرم ثبت نام بپردازند. فرصت اختصاص داده شده به اصلاح اطلاعات، معمولا سه بار تکرار می شود که در آخرین مهلت آن یعنی زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تنها ویرایش برخی اطلاعات محدود از قبیل معدل، فراهم خواهد بود. 

به طور کلی بازه های زمانی مذکور به شرح زیر است:

ویرایش در بازه زمانی ثبت نام ویرایش در مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد  ویرایش در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد

نحوه ویرایش 

وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” از جدول سمت راست کلیک کنید.

مرحله اول نحوه ویرایش اطلاعات فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدمرحله اول نحوه ویرایش اطلاعات فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” کلیک کنید.مرحله دوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401مرحله دوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401 به کمک یکی از روش های ورود به سیستم که شامل موارد زیر است به صفحه شخصی خود راه یابید. شماره پرونده، کد پیگیری ثبت نام شماره پرونده، کد ملی و سال تولدمرحله سوم ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور کارشناسی ارشدمرحله سوم ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور کارشناسی ارشد

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب