اولاسبلانکا گیلان

اولاسبلانکا گیلانمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

اولاسبلانکا گیلان را از این سایت دریافت کنید.

روستای اولسبلنگاه کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

، بار دیگر الی گشت بار سفر را بسته و راهی یکی از رویایی ترین طبیعت های ایران است، جایی به نام روستای اولسبلنگاه در ماسال که تجسمی از بهشت روی زمین است

روستای اولسبلنگاه کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

1398-07-14

روستای اولسبلنگاه

می خواهیم یک بار دیگر به دل یکی از بی شمارترین طبیعت های ایران برویم، بار دیگر الی گشت بار سفرش را بسته و راهی یکی از رویایی ترین طبیعت های ایران در شمال کشور است، جایی به نام روستای اولسبلنگاه در ماسال که تجسمی از بهشت روی زمین است و به رویایی می ماند که به واقعیت تبدیل شده است:

روستای اولسبلنگاه کجاست؟

مطالب مرتبط:سفر به دشت لاله های واژگون، نایاب ترین گل های لالهجواهرده کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

اولسبلنگاه نام روستایی بهشتی در استان گیلان و در شهر ماسال و جایی ییلاقی با طبیعت دلفریب و چشم نواز است که چشم انداز سرسبز آن در کنار خانه های چوبی، مردمانی که سنت های قدیمی شان را هنوز هم باور دارند و حفظ کرده اند و اسب های وحشی اش، هر لحظه قلب انسان را به بیرون می کشد. اولسبلنگاه در زبان تالشی به معنای «درخت ممرز روی ارتفاع» است.

جاده ای که به سمت روستای اولسبلنگاه می رود، مملو از درختان در هم پیچ و تاب خورده ی بلندی است که شما را به داستان ها و رویاها می برد، مسیر سبزی که زمان را از یادتان می برد و شما را غرق در خود می کند.

در اولسبلنگاه چه ببینیم؟

طبیعت وحشی و عجیب این روستا به اندازه ای ورای تصور است که هر چقدر هم که توصیف شود، تا خودتان از نزدیک نبینید نمی توانید به درک درستی از این همه زیبایی برسید. زندگی روستایی هم در این روستا جلوه ای باور نکردنی دارد، تا به حال چند بار شده که صبح ها با صدای حیوانات و پرندگان از خواب بیدار شوید، از پنجره ی خانه به بیرون نگاه کنید و صبحتان را با دیدن مرتع های وسیع سبز، کلبه های چوبی و گرم شدن در کنار آتش شروع کنید؟ به احتمال زیاد شروع روز به این سبک را فقط در فیلم ها دیده اید، اما روستای اولسبلنگاه جایی است که همه ی این ها به حقیقت می پیوندد. حس بودن در کنار مردمان روستا و خوردن غذاهای محلی، خوردن آب از چشمه سارها و پیاده روی در مسیرهای گیرا، از آن دست تجربه های نابی است که در این منطقه می توانید داشته باشید.

از آنجا که اولسبلنگاه در ارتفاع ۱۴۸۹ متری از سطح دریا قرار دارد، می توانید در حالیکه در جایی از آن ایستاده اید، دریا را در زیر پایتان داشته باشید، تصویر شگفت انگیزی که ورای تصور است. پیشنهاد می کنیم تحت هیچ شرایطی، دوربین عکاسی تان را فراموش نکنید چرا که چشم اندازهایی که از این روستا می توانید داشته باشید، چشم اندازی از مراتع پر شیب و کم پیچ در کنار خانه هایی که در مه غوطه ورند، کلبه های چوبی در کنار درختان در هم تنیده… ممطئن باشید بی ذوق ترین افراد را هم سر ذوق می آورد و عکاس می کند!

همانطور که گفته شد، روستای اولسبلنگاه اسب های زیادی دارد که بسیاری از آنها وحشی اند و در دشت ها می دوند و البته که بسیاری از آن ها هم اهلی اند و هم به عنوان مرکب روستاییان و هم به عنوان روشی برای کسب درآمد روستاییان مورد استفاده هستند، می توانید با پرداخت هزینه ی کمی در این روستا اسب سواری کنید، به ارتفاعات بروید و نوع متفاوتی از دوچرخه سواری را تجربه کنید…

آب و هوای روستای اولسبلنگاه و بهترین زمان سفر

از آن جا که این روستا در شمال کشور و در استان گیلان قرار دارد، آب و هوایی معتدل با شب ها و صبح هایی سرد دارد. گرچه این روستا در همه ی فصل ها زیباست اما به دلیل شرایط آب و هوایی پیشنهاد می کنیم در فصل تابستان به آن بروید.

چطور به این روستا برویم؟

برای رسیدن به روستای اولسبلنگاه باید ابتدا خودتان را به استان گیلان و بعد شهرماسال برسانید بعد از آن، جاده ی گیلوان را در پیش بگیرید و راحت به این ییلاق حیرت آور می رسید.

اخبار الی گشتایرانگردیبه کجا سفر کنیمطبیعت گردیگیلان

۷ نظرات مطلب قبلی

غواصی در شهر زیر آب رفته در ترکیه!

مطلب بعدی

توریسم سیاه چیست؟

مطالب مرتبط

چگونه می توان از استانبول به کوش آداسی...

تورسکایا، لوکس ترین خیابان شهر مسکو

۷ نظرات

احسان ابوالقاسمی 1397-03-06 - 8:27 ب.ظ

من امسال یک شب رو در این مکان و روستای خریدول ماندم طبیعت بسیار زیبایی داره اما امنیت وجود نداره صبح که می خواستیم کلبه رو ترک کنیم متوجه شدیم که به قصد به کاپوت ماشینم اسیب زدند که دو میلیونی برام خرج برداشت و جالب اینکه وقتی دنبال مقصر بودم با برخورد بد مردم محلی روبرو شدم . به نظرم خیلی طبیعت زیبایی داره اما ادم برای شب موندن اصلا امنیت جانی و مالی نداره . امیدوارم این فرهنگ برای مردم رشد کنه که به مسافران و اموالشون آسیب نزنند و پلیس هم رسیدگی بیشتر بکنه

پاسخ

م 1397-04-18 - 9:32 ق.ظ

بله پاسخ

علي 1397-06-17 - 8:48 ق.ظ

هزینه رستوران ها و مهمانپذیر چطوره؟

پاسخ

علي 1397-06-17 - 8:47 ق.ظ

هزینه ماندن جهت شب چطوره؟

هزینه رستوران ها چطوره؟

پاسخ

بهمن 1397-06-25 - 2:03 ب.ظ

ما رفتیم نه بد برخورد شد و نه بی امنیتی دیدیم.!!!

پاسخ

مرضيه 1397-09-08 - 0:13 ق.ظ

ما هم مرداد ٩٧ یه شب ییلاقات ماسال بودیم یه کلبه گرفتیم که تقریبا مجهز بود یه سرویس بهداشتى داشت و یه خوابه شبی ۴٠٠ تومان و واقعا صبح زیبایی رو درونجا تجربه کردیم انگار تو بهشت بودیم پنجره کلبه رو که باز میکردیم داخل کلبه پر از مه میشد واقعا رویایی بود

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.eligasht.com

اولسبلنگاه ماسال کجاست

روستای اولسبلنگاه از ییلاقات دیدنی ماسال در استان گیلان است و در ۲۵ کیلومتری غرب ماسال قرار دارد.

اولسبلنگاه

5

prev next

اطلاعات جاذبه گردشگری

ایران، استان گیلان، شهرستان ماسال، ۲۵ کیلومتری غرب ماسال

بازدید از این جاذبه گردشگری رایگان است

مدت زمان بازدید از این جاذبه: نصف روز

مسیر یابی

روستای  اُلَسَبِلَنگاه یکی از ییلاقات سرسبز و خوش آب‌وهوای شمال کشور است که در ۵۰ کیلومتری غرب رشت و ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال است. ییلاق اولسبلانگاه با داشتن طبیعتی بی‌نظیر و زیبا و اقیانوس ابری یکی از بهترین مقاصد طبیعت‌گردی محسوب می‌شود.

هرآنچه باید درباره اولسبلنگاه ماسال بدانید:

ییلاق اولسبلنگاه کجاست؟

مسیر دسترسی اولسبلنگاه

دیدنی‌های اولسبلنگاه

بهترین زمان سفر به اولسبلنگاه

اقامتگاه اولسبلنگاه عکس اولسبلنگاه اولسبلنگاه کجاست؟

منبع عکس: خبرکزاری آنا (عکاس: رامونا میریان)

اولسبلنگاه نام روستایی ییلاقی و یکی از جاهای دیدنی ماسال است که در میان ارتفاعات کو‌ه‌های تالش جای گرفته است. این ییلاق در ارتفاع ۱,۴۸۹ متری از سطح دریا قرار دارد و از زیبایی سحرانگیزی برخوردار است. ییلاق اولسبلنگاه مناظر بی‌بدیل و چشم‌اندازی تماشایی دارد.

سازمان منابع طبیعی ساخت‌وساز در اولسبلنگاه را محدود کرده است

ییلاق اولسبلنگاه تحت نظارت منابع طبیعی قرار دارد و امکان ساخت‌وساز در این منطقه با مصالحی به‌جز چوب ممنوع است. این کار به حفظ طبیعت این منطقه کمک فروانی می‌کند. علاوه براین، اولسبلنگاه مجهز به شبکه‌ برق‌رسانی نیست و برق مورد نیاز این روستا از موتور برق و پنل‌های خورشیدی است. همچنین اولسبلنگاه آب لوله‌کشی ندارد و آب آن از چشمه‌های گوارا و جاری منطقه تأمین می‌شود.

جالب است بدانید که روستای اولسبلنگاه پس از ساعت ۱۲ شب غرق در خاموشی و سکوتی آرام‌بخش می‌شود. بنابراین اگر خواستید در این ساعت گشتی در روستا داشته باشید چراغ قوه به‌همراه داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید.

در سفر به اولسبلنگاه ماسال می‌توانید از محصولات تازه و طبیعی این روستا همچون عسل و لبنیات خرید کنید و به‌عنوان سوغات برای دوستان و آشنایان خود ببرید. لازم است بدانید که در فصل‌های سفر به اولسبلنگاه، برای ورود به روستا به‌ازای هر اتومبیل مبلغی باید پرداخت کنید.

وجه تسمیه اولسبلنگاه

منبع عکس: خبرگزاری ایسنا (عکاس: پوریا پاکیزه)

اولسبلنگاه که به‌صورت اولاسبلانکا و اولسبلانگاه نیز نوشته می‌شود؛ واژه‌ای تالشی است که از دو بخش اولَس و بِلَنگاه تشکیل شده است. اولس به معنی درخت مَمرَز و بِلَنگاه به معنی جای بلند است، بنابراین اولسبلنگاه یعنی محل رویش درخت ممرز.

منبع عکس: خبرگزاری آنا

اولسبلنگاه یکی از روستاها و ییلاقات سرسبز ماسال و از دیدنیهای گیلان به شمار می‌رود که در ۵۰ کیلومتری غرب رشت واقع است. این روستا از جمله ییلاقات میان‌کوهی ماسال است که در ارتفاعات کوه‌های تالش قرار دارد.

فاصله تهران تا ماسال اولسبلنگاه: از راه آزادراه قزوین-رشت حدود ۶ ساعتآدرس: حدود ۲۵ کیلومتری شمال غرب ماسال (مشاهده روی نقشه)

مسیر دسترسی اولسبلنگاه

منبع عکس: خبرکزاری آنا (عکاس: رامونا میریان)

برای رسیدن به روستای ییلاقی اولسبلنگاه باید جاده جنوبی خروجی از ماسال را در پیش بگیرید و ۲۵ كیلومتر در جاده‌ای كوهستانی ولی هموار برانید. اگر از سمت بندرانزلی قصد سفر به این منطقه را دارید، از طریق جاده زیبای آبكنار می‌توانید به اولسبلنگاه بروید.

دیدنی‌های اولسبلنگاه

منبع عکس: خبرکزاری آنا (عکاس: رامونا میریان)

اقیانوس ابری، یکی از دیدنی‌های روستای اولسبلنگاه است

سراسر ییلاق اولسبلنگاه مملو از سرسبزی و طراوت است که با کلبه‌های چوبی، گله‌های اسب‌های وحشی و اهلی و گاوهای اهالی روستا به مانند تابلوی نقاشی خیره‌کننده می‌ماند. زیبایی اولسبلنگاه وقتی دوچندان است که غرق در ابرهای مخملی سپید و نرم می‌شود. هنگامه اقیانوس ابری اولسبلنگاه بهار و تابستان، یعنی از اواسط اردیبهشت ماه تا پایان تابستان است. بهترین زمان دیدن این منظره رویایی ماه‌های اردیبشهت و خرداد است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.kojaro.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب