چرا مردان عاشق چشمان زنان میشوندمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

چرا مردان عاشق چشمان زنان میشوند را از این سایت دریافت کنید.

راز چشمان جذاب برای آقایان جهت جذب خانم مورد علاقه (تحقیقات جدید)

این مقاله حاصل جدیدترین تحقیقات روانشناسی انجام شده در دنیاست که از چندین مجله معتبر گردآوری شده است. در این مطلب به شما آقایان یاد می دهیم که راز چشمان جذاب

شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

راز چشمان جذاب برای آقایان جهت جذب خانم مورد علاقه (تحقیقات جدید)

میلاد حیدری21 بهمن 13970 خواندن این مطلب 5 دقیقه زمان میبرد

این مقاله حاصل جدیدترین تحقیقات روانشناسی انجام شده در دنیاست که از چندین مجله معتبر گردآوری شده است. در این مطلب به شما آقایان یاد می دهیم که راز چشمان جذاب برای جذب خانم مورد علاقه تان چیست؟

چرا چشم این همه در جذابیت اهمیت دارد؟

تماس چشمی در ارتباطات به شدت تاثیر گذار است. در سال 1998، روانشناس آمریکایی هنر آرون، چندین زوج (مرد و زنی که قبلا هرگز باهم ملاقات نداشتند) را به آزمایشگاه خود در دانشگاه ایالتی نیویورک آوردند. در آنجا از آن ها خواست تا بدون هیچ حرف زدنی دو دقیقه به چشم یکدیگر نگاه کنند. نتایج حیرت انگیز بود.

پس از آن، اکثریت قریب به اتفاق از افراد احساس کردند که به شریک آزمایشی خود جذب شده اند. (یکی از زوج ها یک سال بعد ازدواج کردند.) اما بدانید که وقتی کسی را برای اولین بار ملاقات می کنید، اصلا کار خوبی نیست که بدون هیچ حرفی در چشمانش زل بزنید. این کار ممکن است حس ناخوشایندی را در طرف مقابل ایجاد کند؛ اما آزمایشات نشان داده اند که تماس چشمی می تواند تاثیر زیادی در جذب مخاطب داشته باشد منتهی از راه درست.

حتما بخوانید:

3 گام بسیار ساده برای استفاده از قانون جذب (کاملا عملی)

مردان زیبا، پسران جذاب از دید همسرانشان این ویژگی ها را دارند + عکس

مردان جذاب و زنان جذاب از نگاه یکدیگر چه ویژگی هایی دارند؟

روانشناس اجتماعی اسچا ون استاتن از دانشگاه رابوود در نیهمنگ، هلند، در این رابطه تحقیقی انجام داده است. او می گوید: “قوانینی غیر رسمی خاصی هست که شما باید برایشان احترام قائل شوید و همچنین در نحوه پاسخ دادن مردان و زنان تفاوت های واضحی وجود دارد؛ اما اگر شما این قوانین را بدانید، آن ها قطعا به شما کمک خواهند کرد تا در شرایط مناسب تماس چشمی برقرار کنید. “

نکته 1: آغاز کننده باشید

انتظار برای اینکه او آغاز کننده رابطه چشمی باشد کار بیهوده ایست. یک مطالعه دانشگاهی در ابردین نشان داد که زنان (و در واقع مردان) توجه بیشتری به کسانی که بهتر و جالب تر از دیگران تماس چشمی برقرار می کنند، دارند.

تحقیقات روی مغز هم آن را تایید می کند. در سال 2001، کریس فیتس، دانشمند انگلیسی، به صد نفر از مردم تصاویری از چهره هایی را که به طور مستقیم به آن ها نگاه می کردند، نشان داد. سپس او اسکن مغزی از افراد گرفت. هر اسکن فعالیتی را در ناحیه مغز ثبت کرد که به حالت معمول دوپامین تولید می شود؛ به عبارت دیگر، اکثر مردم به تماس چشمی واکنش نشان می دهند، همانطور که وقتی جایزه ای دریافت می کنند خوشحال می شوند.

نکته 2: نگاه کن اما نه از گوشه ی چشم

نحوه نگاه کردن به یک زن، نتیجه تماس چشمی را تعیین می کند. اگر با گوشه چشم یا زیر چشمی نگاه کنید هیچ امتیازی بدست نمی آورید.

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

مجددا به دانشگاه آبریند می رویم، جایی که کلر کانوی روانشناس، عکس های مردان را به صدها نفر از افراد مورد آزمایش نشان داد. بعضی از مردان به دوربین و بعضی از آن ها مستقیما به لنز نگاه می کردند، در حالی که گاهی اوقات هیچ تفاوتی بین عکس ها نبود، همه افراد گفتند که مردانی که مستقیما به لنز نگاه کرده اند و لبخند زده اند جذابیت بیشتری دارند.

نکته 3: از ابروهایتان استفاده کنید

آیا می خواهید شانس خود را برای بدست آوردن نتیجه خوب افزایش دهید؟ پس ابروهایتان را بالا بیاندازید. احتمالا شما قبلا هم با حرف زدن با افرادی که می شناختید این کار را انجام می دادید ولی تاثیرش را نمی دانستید. روانشناسان اجتماعی مثل کیت فاکس از مرکز تحقیقات اجتماعی لندن، این کار را «ابرو فلاش» نامیده اند.

فاکس در مطالعه ای می نویسد: «اگر شما ناامید از جلب توجه غریبه ای جذاب در سراسر یک جشن شلوغ هستید، می توانید یک فلاش ابرو را امتحان کنید».

حتما بخوانید:

چگونه جذاب باشیم؟15 راهکار عملی، جدید و کاملا موثر برای زنان

چگونه جذاب باشیم؟ 14 راهکار عملی، جدید و کاملا موثر برای مردان

راز چشمان جذاب برای خانم ها جهت جذب مرد مورد علاقه (تحقیقات جدید)

مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟(جدید ترین تحقیقات)

«شاید با خودتان بگویید که برای انجام اینکار طرفتان باید دوست یا آشنا باشد، حتی اگر آشنا هم نبود هنگامی که شما چنین کاری را انجام دهید، حالت تعجبی پیدا خواهید کرد. اگر کمی زرنگ باشید می توانید، از این تعجب استفاده کنید تا بحثی پر جنب و جوش را آغاز کنید؛ مثلا بگویید قبلا شما را جایی ندیدم!»

نکته 4: نترسید

بعد از اینکه غریبه ای را ملاقات کردید، آیا نشانه های موفقیت دیده نمی شود؟ نا امید نشوید. زنان نسبت به مردان روشی کاملا متفاوت برای ارتباط چشمی دارند.

برای مثال، زنان گرایش بیشتری برای برقراری تماس چشمی در زندگی روزمره دارند؛ اما وقتی که یک زن با کسی روبرو می شود که جذاب به نظر می رسد، احتمال می رود که او به این زودی با نگاه های دعوت کننده روبرو نشود.

این همان چیزی است که ون استراتن در مطالعه ای که اخیر بررسی شده است نشان داد که مردان و زنان در 5 دقیقه چگونه با هم رفتار می کنند و تقریبا بلافاصله با هم ارتباط چشمی برقرار می کنند. برخی از خانم ها بعد از آزمایش به ما گفتند که جذب مرد مقابلشان شده اند_ اما شما هیچ وقت نمی توانید از واکنش آن ها در طی آزمایش واقعی قضاوت کنید. آن ها بیش از حد معمول ارتباط چشمی برقرار نمی کنند و یا لبخند نمی زنند. حداقل در 5 دقیقه اول. این بدین معنا نیست که اگر او پاسخ ندهد شما باید به تلاش برای برقراری ارتباط چشمی ادامه دهید؛ اما مطمئنا اگر برای مدت بیش از پنج دقیقه با هم تماس چشمی برقرار کنید، نهایتا واکنش خواهید دید.

نکته 5: این کار را انجام ندهید

اخیرا در دانشگاه استرلینگ در انگلستان آزمایشی نشان داد افرادی که پیوسته با یک شریک ارتباط چشمی برقرار می کنند پاسخ های دقیق تری به سوالات ساده ارائه می کنند؛ بنابراین حداقل شانس بیشتری برای ایجاد یک تاثیر خوب با خیره شدن مداوم به او در طول یک مکالمه، دارید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : honarfardi.com

ارتباط چشمی عاشقانه

ارتباط چشمی عاشقانه می تواند به ایجاد علاقه و صمیمیت عاطفی بین زوجین کمک می کند. خیلی ها نگاه خیره مرد به زن را نشانه عاشقی می دانند.

30 بهمن, 1400

ارتباط چشمی عاشقانه

هیچ میدانید که ارتباط چشمی عاشقانه چقدر به ایجاد علاقه و صمیمیت عاطفی بین زوجین کمک می کند.ارتباط چشمی طولانی مدت یکی از راه های نشان دادن عشق و توجه به طرف مقابل است که باعث آزاد شدن فنیل اتیلامین و اکسی توسین در بدن ما می شود.

ارتباط چشمی عاشقانه نگاه عاشقانه

مزایای تماس چشمی طولانی

نگاه خیره مرد به زن انواع تماس چشمی ارتباط چشمی با دختر انواع نگاه عاشقانه

علت خمار شدن چشم هنگام رابطه

ارتباط چشمی عاشقانه

تماس چشمی یک بخش طبیعی و مهم در ارتباطات است که افراد برای انتقال علاقه و جذب طرف مقابل آنرا امتحان می کنند.

محققان در طی یک پژوهش که در سال ۲۰۲۰ انجام شد به بررسی نقش تماس چشمی در ایجاد جذابیت و کشش عاشقانه در نخستین قرار ملاقات پرداختند.آنها ارتباط چشمی عاشقانه را یکی از مهمترین نشانه های ابراز محبت غیر کلامی توصیف کردند که باعث ایجاد یک رابطه جذاب، عاشقانه و پویا بین طرفین می شود.

اگر می خواهید تصمیمی درباره رابطه عاطفی بگیرید حتما به صفحه روانشناسی قبل ازدواج مراجعه نمایید.

همچنین پژوهشگران دریافتند که تماس چشمی در اولین قرار عاشقانه میزان شک و تردید و بی اعتمادی به طرف مقابل را کاهش می دهد زیرا با ارتباط چشمی کیفیت انتقال فکر یا احساس به فرد مقابل، آنهم بدون هیچ حرف و سخنی(غیرکلامی) بیشتر می گردد.

نگاه عاشقانه

یکی از قوی ترین راه ها برای ابراز عشق و افزایش صمیمیت در روابط، نگاه عاشقانه است.تحقیقات ثابت کرده که نگاه عاشقانه و تماس چشمی طولانی با کسی که دوستش دارید باعث افزایش اعتماد، برانگیختگی، جذابیت، احساس خوب و لذتبخش و … شده و با کاهش کورتیزول استرس های ما را از بین می برد و یک حس سرخوشی و آرامش در طرفین ایجاد می کند.

اگر به دنبال ویژگی دختر مناسب برای رابطه هستید حتما مقاله خصوصیات یک دختر با شخصیت را مطالعه نمایید.

مزایای تماس چشمی طولانی مدت

تماس چشمی طولانی مدت باعث ایجاد جذابیت می شود

در یکسری از تحقیقات از دو شخص غریبه(جنس مخالف) خواسته شد دو دقیقه به چشمان هم خیره شوند.نتیجه حاکی از آن بود که در برخی از این افراد احساسات پرشوری ایجاد شده تا حدی که یکی از زوج ها سال بعد ازدواج کردند.

ارتباط چشمی احساس خوبی به افراد می دهد

ارتباط چشمی دراز مدت باعث آزاد شدن ماده شیمیایی فنیل اتیلامین و اکسی توسین که مسئول ایجاد احساس کشش و عشق(پیوند طولانی مدت) در فرد است می شود.

نگاه کردن به چشمان یکدیگر نشانه عشق است

یک تحقیق که توسط روانشناس هاروارد انجام شد نشان داد زوج هایی که رابطه عاشقانه طولانی مدت داشتند در ۷۵ درصد از مواقعی که با هم صحبت می کردند به چشمان هم خیره میشدند درحالیکه بطور متوسط ۳۰ تا ۶۰ درصد صحبت می کردند.

نگاه خیره مرد به زن نشانه چیست؟

جالب است بدانید که نگاه خیره مرد به زن معناهای متفاوتی دارد.وقتی مردی به مدت طولانی با یک زن تماس چشمی برقرار می کند یا چشمهایش را در چشمان یک خانم قفل می کند یعنی یا جذب او شده و بشدت به این زن علاقه مند است یا اینکه از او ناراحت است.اینکه چه مسائلی بین شما دو نفر پیش امده می تواند سرنخ خوبی برایتان باشد تا بفهمید علت این تماس چشمی زیاد ناراحتی است یا علاقه.

نگاه خیره مرد به زن فقط بخاطر جذابیت خانم نیست.گاهی اوقات مرد بخاطر اینکه از کارهای یک زن یا از لباسی که برتن دارد خوشش می آید خیلی به او نگاه می کند.

انواع تماس چشمی

چشم ها بهترین راه برای انتقال احساسات به دیگران است.خیلی ها می گویند یک نگاه کافیست تا بفهمی طرف عاشق هست یا نه.چشم ها اولین عضوی از بدن هستند که مورد توجه قرار می گیرند بنابراین کاملا منطقی است که بگوییم تماس چشمی باعث احساسات خوب و روابط عاشقانه می شود.انواع مختلف تماس چشمی وجود دارند که هرکدام یک معنای خاصی می دهند.

عمدا از نگاه کردن به چشمان فرد خودداری کردن

این یعنی شخص مورد نظر به شما علاقه ای ندارد و آگاهانه تمام تلاشش را می کند تا با نگاه نکردن به شما از ایجاد رابطه عاشقانه جلوگیری نماید.

غیرعمدی تماس چشمی برقرار نکردن

در این حالت فرد غیر عمدی به چشمان شما نگاه نمی کند و این یعنی چیز دیگری در شما توجه فرد را جلب کرده است.به همین خاطر فرد بجای خیره شدن در چشمان شما روی چیز دیگری فوکوس کرده است و اصلا متوجه نیست که شما به او نگاه می کنید.

نگاه عمدی ولی کوتاه

در این مورد طرف مقابل به چشمان شما نگاه می کند اما سریع نگاهش را میدزدد.این یعنی فرد مقابل کمی خجالتی است و با خیره شدن در چشمان شما دست و پایش را گم می کند.(احتمالا به شما علاقه مند شده است)

نگاه چشمی ناخواسته

این نوع تماس چشمی ممکن است بارها در طول روز با افراد مختلف که عمدتا غریبه هستند رخ دهد.که بی هیچ دلیلی و بصورت ناخوداگاه است.

ارتباط چشمی یک ثانیه ای

برای شروع این یعنی که آن شخص به شما علاقه زیادی دارد.در این نوع تماس چشمی طرف مقابل با اینکه می داند نگاهش می کنید باز هم به شما خیره می شود.و بعد به دور دست ها نگاه می کند.نگاه کوتاه بخاطر این است که مبادا خیره شدن در چشمان شما آزاردهنده باشد.

دوبار نگاه کردن

دوبار نگاه کردن مخصوص ادم های با اعتماد به نفس است که مطمئن هستند با فرد ارتباط چشمی برقرار می کنند. اگر طرف مقابل برای لحظه ای نگاهش را بگیرد و در حالی که به او نگاه می کنید دوباره به چشمان شما خیره شود یعنی به شما علاقه مند است البته بیشتر از نظر فیزیکی

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : ravanagahclinic.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب