دانلود دفترچه دکتری 1401

دانلود دفترچه دکتری 1401مهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

دانلود دفترچه دکتری 1401 را از این سایت دریافت کنید.

دانلود دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۲

در این مقاله تمامی جزئیات دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402 بررسی شده و لینک دانلود دفترچه ثبت نام دکتری برای داوطلبان مقطع دکتری دانشگاه سراسری و آزاد ارائه شده است.

دانلود دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۲

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ شامل شرایط عمومی و اختصاصی، سهمیه ها، مواد دروس امتحانی و ... می باشد. لذا داوطلبان برای اطلاع از کلیه شرایط ثبت نام دکتری می توانند به سایت سنجش مراجعه نموده و دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402 را دانلود و سپس مطالعه نمایند. دفترچه ثبت نام آزمون دکتری در 22 آبان ماه 1401 منتشر می شود.

برای مشاوره دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402

برای مشاوره دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402

داوطلبان برای اطلاع از تمامی جزئیات ثبت نام آزمون دکتری لازم است دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری را از سایت سنجش دانلود نموده و از تمامی شرایط لازم برای ثبت نام دکتری مطلع شوند. به همین دلیل با انتشار دفترچه ثبت نام دکتری 1402 بر روی سایت sanjesh.org متقاضیان می توانند نسبت به دانلود و مطالعه این دفترچه اقدام نمایند و در صورت واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ فرم اینترنتی ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری در 22 آبان ماه 1401 منتشر شد.برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402 کلیک کنید

زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری طبق روال سال های گذشته معمولا آبان ماه می باشد و متقاضیان دکتری می توانند در این بازه زمانی پس از مطالعه دفترچه ثبت نام دکتری، ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه این مقاله برای راهنمایی بیشتر شما داوطلبان از شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1402، تصمیم بر آن داریم تا در مورد دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری ۱۴۰۲ توضیحاتی را به همراه لینک دانلود دفترچه ارائه دهیم.

لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

متقاضیان مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد می توانند از طریق لینک دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری ۱۴۰۲ که در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد از تمامی شرایط و ضوابط، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام دکتری اطلاعات لازم را کسب نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری در 22 آبان ماه 1401 منتشر شد.برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402 کلیک کنید

بنابراین این داوطلبان می توانند با مراجعه به قسمت دکتری تخصصی سایت سنجش دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402 را دانلود نموده و پس از مطالعه دقیق این دفترچه نسبت به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام خود بر روی این سامانه اقدام نمایند. همچنین، این افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا اطلاع از انتشار لینک دانلود دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۲ عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام هیوا شوند.

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری شامل قسمت های مختلف مانند شرایط عمومی و اختصاصی، سهمیه، جدول گروه های آزمایشی، مراحل ثبت نام، جدول کد و نام استان ها و شهرستان ها، جداول رشته ها و مواد امتحانی و موارد دیگر می باشد، که لازم است داوطلبان برای اطلاع از تمامی شرایط شرکت در آزمون دکتری 1402، کلیه قسمت های ذکر شده را مطالعه نمایند. در ادامه می توانید برای اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون دکتری به لینک مقاله زیر مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: ثبت نام آزمون دکتری 1402

مشاوره دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

در مقطع دکتری داوطلبان می توانند در رشته ای ثبت نام کنند که طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری متناسب با مدرک کارشناسی ارشد آن ها باشد، یعنی باید رشته کارشناسی ارشد و دکتری با هم تجانس داشته باشند، البته برای شرکت در بعضی رشته های خاص نیازی به رعایت تجانس رشته نیست. از آنجایی که برای پذیرش در مقطع دکتری علاوه بر آزمون کتبی باید در مصاحبه هم شرکت کنید، پیشنهاد می کنیم که در رشته متناسب و یا هم نام با رشته کارشناسی ارشد خود ثبت نام نمایید.

داوطلبان با در نظر داشتن زمان برگزاری آزمون دکتری 1402 می توانند در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور یک برنامه مطالعاتی جامع و مناسب را تدوین کنند. در برنامه ریزی آزمون دکتری باید مواردی همچون مطالعه بهترین منابع، زمان مطالعه و همچنین آماده کردن رزومه برای مرحله دوم آزمون دکتری یعنی مصاحبه گنجانده شود.

تغییرات دفترچه ثبت نام دکتری 1402

محرومیت ثبت نام پذیرفته شدگان دوره روزانه دکتری سال گذشته در کنکور دکتری ۱۴۰۲ برداشته شده است. در واقع متقاضیانی که سال گذشته در دوره روزانه دکتری پذیرفته شده ولی ثبت نام نکرده بودند، می توانند در دکتری 1402 شرکت کنند.

امکان ثبت نام  برای افرادی که هم اکنون در دوره های روزانه و غیر روزانه دکتری در حال تحصیل هستند، می توانند بدون هیچ منعی در آزمون ثبت نام کرده و پس از اعلام نتایج نهایی به انصراف قطعی از دانشگاه محل تحصیل اقدام نمایند.

متقاضیانی که دارای مدرک دکتری می باشند، به شرطی که تا نیمسال اول 1401 - 1402 فارغ التحصیل شوند می توانند مجددا در کنکور دکتری 1402 شرکت کنند. داوطلبان آزمون سال 1402 که دارای یک بار قبولی با استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون های سال 1401 و یا قبل از آن در دوره های غیر روزانه هستند و از رشته قبولی انصراف داده اند، می توانند تنها یک بار دیگر از سهمیه ایثارگران برای دوره های روزانه و غیر روزانه استفاده نمایند. در صورتی که داوطلبان یکبار با سهمیه روزانه در دکتری پذیرفته شده بودند، اجازه استفاده مجدد از آن را برای دوره روزانه دکتری 1402 ندارند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401 [لینک دانلود دفترچه ۱۴۰۱]

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401 سراسری و آزاد ✅ رشته ها و ظرفیت های دکتری 1401 - 1402 ✅ زمان و نحوه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ سراسری و ازاد

دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401 [لینک دانلود دفترچه ۱۴۰۱]

دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401 ۲۵ فروردین منتشر شد. جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ به لینک زیر مراجعه نمایید:از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱

به گزارش پی اچ دی تست، آزمون دکتری 1401 سراسری و آزاد در روز جمعه 6 اسفند 1400 برگزار شد و نتایج اولیه آزمون دکتری 1401 نیز ۲۴ فروردین منتشر شد.

پس از اعلام نتایج، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند، فرصت دارند تا در بازه زمانی اعلام‌شده نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مدنظر خود اقدام نمایند.

با اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1401، کسانی که بر اساس نمره کسب‌شده در آزمون کتبی، حدنصاب نمره تعیین‌شده توسط دانشگاه‌ها را داشته باشند، به مصاحبه دعوت خواهند شد.

در تصویر زیر می‌توانید فرایند پذیرش در آزمون دکتری را ملاحظه کنید:

آنچه در این مطلب خواهید خواند

زمان انتخاب رشته دکتری 1401

انتخاب رشته دکتری 1401 از ۲۵ تا ۲۸ فروردین خواهد بود.

داوطلبان می‌بایست پس از شروع مهلت انتخاب رشته، ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته‌ دکتری 1401 و اطلاعیه‌های مرتبط با آن اقدام نمایند. سپس کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود را از بین کدرشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت‌ها را به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن، در فرم اینترنتی انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش ثبت نمایند.

برای مشاوره انتخاب رشته دکتری به صورت کاملاً رایگان کلیک کنید.

در سال 1401، آن‌دسته از داوطلبانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند، می‌بایست نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر 50 کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اقدام نمایند.

انتخاب رشته دکتری پیام نور ۱۴۰۱

کلیه داوطلبان دانشگاه‌های پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

در واقع انتخاب رشته این رشته‌محل‌ها با انتخاب رشته دوره‌های روزانه و شبانه دانشگاه‌های دولتی به صورت همزمان و در قالب یک فرم صورت می‌گیرد.

دفترچه انتخاب رشته دکتری پیام نور ۱۴۰۱

رشته‌محل های دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری تخصصی در همان دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری اعلام می‌شود.

بنابراین، اگر برای رشته شما، ظرفیتی برای دانشگاه پیام نور در دفترچه اعلام نشده، بدین معناست که رشته شما در این دانشگاه پذیرش ندارد.

انتخاب رشته دکتری آزاد 1401

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری شده و علاقه‌مند به انتخاب رشته دکتری دانشگاه های آزاد اسلامی هستند، لازم است به سایت دانشگاه آزاد مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوط که در سایت آن دانشگاه اطلاع‌رسانی شده است، اقدام نمایند.

مجاز بودن جهت انتخاب رشته دکتری دانشگاه ازاد در کارنامه اعلام نتایج اولیه که سازمان سنجش منتشر می‌شود، مشخص شده است.

همچنین کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در کارنامه منتشرشده در سایت سنجش اعلام شده است.

دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ دکتری 1401 از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش در تاریخ ۲۵ فروردین در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت.

محتوای این دفترچه به شرح زیر است:

بخش اول1. روش پذیرش در مقطع دکتری

در این بخش درخصوص میزان تأثیر آزمون کتبی و مرحله دوم (مصاحبه دکتری و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی) در پذیرش نهایی توضیحاتی ارائه شده است.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، تاثیر هر یک از این مراحل در قبولی نهایی 50 درصد خواهد بود؛ که جزئیات آن در جدول زیر ارائه شده است:

شیوه پذیرش آزمون متمرکز سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی و سنجش عملی تهیه طرح‌واره

آموزشی – پژوهشی 50 درصد 20 درصد 30 درصد –

پژوهش محور 30 درصد 20 درصد 30 درصد 20 درصد

بر اساس دفترچه، عدم شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی و پژوهشی به منزله انصراف داوطلب از آزمون است و داوطلب از پذیرش نهایی حذف خواهد شد.

2. شیوه های آموزشی در مقطع دکتری

شیوه های تحصیل در مقطع دکتری به دو صورت آموزشی-پژوهشی (روش غالب تحصیل در مقطع دکتری) و یا دکتری پژوهش محور (محوریت تحصیل بر اساس پژوهش) است.

3. مقررات آموزشی دوره دکتری4. سهمیه رزمندگان و ایثارگران

بری کسب اطلاعات درخصوص سهمیه رزمندگان و ایثارگران در پذیرش دکتری کلیک کنید.

5. سهمیه مربیان

طبق قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب ۲۹ فروردین ماه ۱۳۸۹ مجلس شورای اسلامی، ۱۰ درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) در هر کد رشته محل برای مربیان رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به شرط کسب حداقل ۸۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد، اختصاص می یابد و حدنصاب نمره در تمام مراحل آزمون لحاظ می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص سهمیه هیات علمی در پذیرش دکتری کلیک کنید.

6. نحوه پذیرش اتباع خارجی7. جزئیاتی در خصوص کارنامه اعلام نتایج آزمون
برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : phdtest.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب