نقاشی بوس

نقاشی بوسمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

نقاشی بوس را از این سایت دریافت کنید.

بوسه (کلیمت)

(کلیمت)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

بوسه

هنرمند گوستاو کلیمت سال ۱۹۰۷ تا ۱۹۰۸

مواد رنگ روغن و ورق طلا

ابعاد ۱۸۰×۱۸۰ سانتیمتر

مالک Österreichische Galerie Belvedere، وین، اتریش

بوسه (Der Kuss) اثری از گوستاو کلیمت (۱۸۶۲–۱۹۱۸ میلادی)، نقاش نمادگرای اتریشی است که بی شک، از مشهورترین کارهایش به‌شمار می‌رود. اصل این نقاشی، هم اکنون، در یکی از گالری‌های قصر بلویدیر در شهر وین نگهداری می‌شود.

این نقاشی زن و مردی را که از نمادهای گوناگون و طلا پوشیده شده‌اند، نشان می‌دهد که در پس زمینه‌ای آرام و یکنواخت، یکدیگر را می‌بوسند. مرد خم شده‌است تا زن را در حالی روی بستری از گل زانو زده‌است ببوسد در حالی که به نظر می‌آید زن بیشتر پذیرای بوسه باشد، به جای این که فعالانه در آن شرکت کند. بخشی از طلایی که برای پوشش مرد استفاده شده‌است، از اشکالی سیاه و سفید و مستطیلی شکل تشکیل شده در حالی که لباس زن با گلهایی رنگارنگ نقطه چین شده‌است.

برداشتهای گوناگونی از این اثر تاکنون شده‌است:

این پوشش طلاکاری شده و پس زمینه‌ای نامشخص مفهوم زمان‌گریز بودن را القا می‌کند و اینکه چگونه یک بوسه، یکی شدن را باعث می‌شود.

نشان می‌دهد که چقدر همه چیز درخشان، زیبا و طلایی است وقتی که کسی را برای اولین بار می‌بوسید.

مرد در بوسه غرق شده‌است (بی‌چهره و بی‌هویت)، در حالی که زن صورتش را برای کناره‌گیری و دوری از بوسه چرخانده‌است.

زن خود را تسلیم مرد کرده‌است در حالی که لحظه اوج لذت جنسی را تجربه می‌کند.

در مورد این اثر حدس‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه کِلیمت از معشوقه‌اش، در خلق این شاهکار به عنوان مدل استفاده کرده‌است.

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors, "The Kiss (Klimt painting)," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=The_Kiss_(Klimt_painting)&oldid=171231416 (accessed November 26, 2007).

پیوند به بیرون[ویرایش]

درگاه هنر درگاه هنرهای تجسمی

در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ موجود است.

نهفتن نبو گوستاو کلیمت نقاشی‌ها کارها

(۱۹۰۱)(۱۹۰۱)(۱۹۰۳)(۱۹۰۳)(۱۹۰۵)(۱۹۰۷)(۱۹۰۷)(۰۸–۱۹۰۷)(۱۹۰۸)(۱۹۰۹)(۱۹۱۲)(۱۹۱۳)(۱۹۱۵)(۱۷–۱۹۱۶)

سلسله آثار

(۱۹۰۰–۰۷)(۱۹۰۵-۱۹۱۱)

خانواده ارنست کلیمت (برادر)

این یک مقالهٔ خرد پیرامون هنر است. می‌توانید با گسترش آن به ویکی‌پدیا کمک کنید.

رده‌ها: نقاشی‌های ۱۹۰۸ (میلادی)نقاشی‌های گوستاو کلیمتنقاشی‌ها در وینبوسیدن

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

تحلیل نقاشی بوسه اثر گوستاو کلیمت (The Kiss)

تابلوی بوسه اثر گوستاو کلیمت یکی از محبوب ترین نقاشی ها در سراسر جهان است و کمتر تابلویی توانسته به چنین محبوبیتی دست پیدا کند. این آغوش طلایی رنگ و با

تحلیل نقاشی بوسه اثر گوستاو کلیمت (The Kiss)

تابلوی بوسه اثر گوستاو کلیمت یکی از محبوب ترین نقاشی ها در سراسر جهان است و کمتر تابلویی توانسته به چنین محبوبیتی دست پیدا کند. این آغوش طلایی رنگ و با شکوه را به صورت پوستر تزئینی خیلی جاها می بینیم و حتی افراد طرح آن را بر روی لباس های خود نیز دارند. اما در پس محبوبیت و موفقیت تجاری نقاشی بوسه، داستان جالبی وجود دارد که خواندنش خالی از لطف نیست.هنرمند گوستاو کلیمت

تکنیک رنگ روغن و ورق طلا

سبک هنر نو – سمبولیسم

ابعاد ۱۸۰ سانتی متر × ۱۸۰ سانتی متر

سال خلق اثر ۱۹۰۸ – ۱۹۰۷

محل نگهداری گالری قصر بلویدیر (وین – اتریش)

در ادامه به طور جزئی و دقیق به بررسی و تحلیل این نقاشی معروف خواهم پرداخت. داستان پشت این تابلو را برایتان تعریف می کنم و در انتها به حدسهایی که درباره فیگورهای نقاشی شده در تابلوی بوسه زده می شود می پردازم. با استفاده از فهرست زیر می توانید به بخشهای مختلف مقاله دسترسی پیدا کنید.

فهرست پنهان

آشنایی با تابلوی بوسه

تاریخچه نقاشی بوسه تکنیک نقاشی بوسه

سبک نقاشی بوسه چیست؟

توصیف نقاشی بوسه تحلیل نقاشی بوسه

مدل های نقاشی بوسه چه کسانی هستند؟

آشنایی با تابلوی بوسه

نقاشی بوسه شاهکار گوستاو کلیمت، نمایشگر دوره طلایی مشهور این هنرمند اتریشی است و  در سبک هنر نو یا آرت نوو (Art Nouveau) است. این نقاشی با طرح های طلایی و نقره ای و ترکیب بندی خاص خود، امروزه تبدیل به سمبول جهانی عشق رمانتیک شده است و یکی از مشهورترین نقاشی ها در تاریخ هنر است. در این مقاله، من نگاهی دقیق به این تابلو و جزئیات و حواشی آن خواهم داشت. با من همراه باشید.

بوسه اثر گوستاو کلیمت یکی از مشهورترین و گران ترین آثار هنری است که تا به حال به فروش رفته است. شهرت آن احتمالا به دلیل تبدیل عمل ساده محبت آمیز انسانی (بوسیدن) به اثری هنری است که فراتر از یک بوسه ساده میان یک مرد و زن است. نقاشی بوسه با ترکیبی از تکنیک سنتی رنگ و روغن با تکنیک مدرن ورق های طلا کشیده شده است و این نوع تکنیک ترکیبی به این اثر کیفیتی فوق العاده خاص و مدرن داده است.

تاریخچه نقاشی بوسه

گوستاو کلیمت تابلوی بوسه را با ترس و اضطراب هنری بالایی خلق کرد. به تازگی به خاطر سه نقاشی دیواری فلسفه، پزشکی و حقوق که برای دانشگاه وین کشیده بود به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود. منتقدان این نقاشی ها را هرزه نگاری می دانستند و از آنجا که خود کلیمت هم به بی و بندباری مشهور بود، عرصه هنری بر اون تنگ شده بود. علاوه بر این کلیمت به تازگی از انجمن “جدایی وین”  که خودش آن را تاسیس کرده بوده هم کناره گیری کرده بود.

انجمن جدایی وین نام مکتبی هنری ست که توسط تعدادی از هنرمندان اتریشی در اواخر قرن نوزدهم پایه گذاری شد

نقاشان انجمن جدایی وین چیزی را می کشیدند که از نظر دیگران بد و مذموم بود و عناصر جنسی را از آثار خود حذف نمی کردند. آنها قدرت لمس، آغوش، بوسه، لحظه زودگذر خشم یا صحنه ای اروتیک را در آثار خود جستجو می کردند.

پس از جدایی از انجمن، کلیمت نمایشگاهی را برگزار کرد که در آن اولین بار تابلوی بوسه را نمایش داد. در ابتدا نام “عشاق” را برای این تابلو انتخاب کرده بود و بعدها نام این تابلو به بوسه تغییر کرد. نمایشگاه کلیمت با موج شدیدی از اعتراضات روبرو شد. جامعه محافظه کار اتریش در اوایل دهه ۱۹۰۰ با اینکه هر دو فیگور تابلو کاملا پوشیده بودند، اما نقاشی بوسه را هرزه نگاری می دانستند.

با تمام این صحبتها این نمایشگاه آغازگر موفقیت بسیار بالای تابلوی بوسه بود. دولت وین این نقاشی را پیش از اتمام نمایشگاه خریداری کرد چرا که به شدت مورد توجه عموم مردم قرار گرفته بود.

تکنیک نقاشی بوسه

نقاشی بوسه معروف ترین اثر گوستاو کلیمت است و متعلق به دوره طلایی آثار کلیمت است که مشخصه اصلی این آثار استفاده از ورقه های طلا در تابلوهاست. به دلیل استفاده از طلا، رنگ غالب در نقاشی بوسه “رنگ طلایی” است و بیشتر نقاشی را این رنگ در بر گرفته است.

لباس هر دو فیگور طلایی است و حتی در جاهایی از لباس ها کلیمت از ماده ای برای ایجاد بافت استفاده کرده و سپس روی بافت ها را با ورقه های طلا پوشانده است. با این روش، ما شاهد نقش و نگارهایی طلایی در سراسر لباس این دو فیگور هستیم.

اما ایده رنگ طلایی و استفاده بیش از حد از ورق طلا چگونه به آثار کلیمت راه یافته اند؟

در سال ۱۹۰۳، کلیمت دو بار به راوِنا در ایتالیا سفر کرد و در آنجا مجذوب موزائیک های سقف کلیسای سَن ویتاله شد. کلیمت همیشه علاقه مند بود تا هنر ملل دیگر را به جامعه محافظه کار وین معرفی کند و هنگامی که فضای داخلی کلیسای سن ویتاله ( متعلق به قرن شانزدهم میلادی) را دید، تحت تاثیر زیبایی خیره کننده دکوراسیون آن قرار گرفت. ترکیب رنگ های درخشان با موزائیک های طلایی که در نور روز می رقصیدند، یادآورنده تقوای مسیحیت بود و کلیمت فرصت را مناسب دید تا با استفاده از رنگ طلایی، لذت زنانگی را به تصویر بکشد.

کلیسای سن ویتاله متعلق به قرن ششم میلادی و یکی از نمادهای هنر بیزانسی در اروپاست

کلیمت همچنین از تکنیک های موزائیک، فرسکو (نقاشی دیواری) و رنگ و روغن در این اثر هنری استفاده کرده است که می توان آن را در فرش گل ها مشاهده نمود. او از رنگ های طلاییی، قهوه ای، زرد و سبز به عنوان ترکیب رنگی اصلی این نقاشی استفاده کرده است.

سبک نقاشی بوسه چیست؟

نقاشی بوسه ترکیبی از سبک های هنری متفاوت است:

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : artparisa.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب