با این چند قدم ساده، کمد لباستان را مرتب و لاکچری کنید!چگونه یک کمد لباس تمیز و منظم داشته باشیم؟ شاید این سوالی است که ذهن خیلی از خانم‌ها را درگیر کرده باشد. ممکن است یک کمد دیواری کوچک داشته باشید یا یک اتاق مخصوص پرو با کمدهای سرتاسری. در هر صورت شما باید کمد لباس‌هایتان را نسبت به فضایی که در اختیار دارید به بهترین شکل ممکن  سازمان‌دهی کنید تا هر زمان که کمد را باز می‌کنید از مرتب‌ بودن آن لذت ببرید.

لینک پیشنهادی
زگیل تناسلی برای همیشه درمان شد
زگیل تناسلی را جدی بگیرید

یک کمد لباس منظم و سازمان‌یافته به شما انگیزه می‌دهد و می‌توانید با اعصابی راحت و خیالی آسوده، لباس مورد نظرتان را پیدا کرده و برای پوشیدن انتخاب کنید.

مرتب کردن کمد لباسمرتب کردن کمد لباس

هرچقدر هم که اتاقتان شیک و مرتب و تمیز باشد ولی داخل کمدهایتان منظم نباشد، شما با هر بار باز کردن در کمد، احساس به‌هم‌ریختگی و آشفتگی پیدا خواهید کرد.

پس اگر می‌خواهید لباس مورد نظرتان را به راحتی در کمد پیدا کنید بدون این که چروک و ازکارافتاده شده یا حتی به طرز عجیبی گم شده باشند، باید فکری برای سازمان دادن به کمدتان بکنید.

پس تصمیمتان را بگیرید! آیا آماده‌اید با قفسه‎‌های ژولیده و آویزهای نامرتب و شلوغی‌ و به هم‌ریختگی کمد لباس‌هایتان خداحافظی کنید و کنترل کمد لباس‌هایتان را در دست بگیرید؟ ما در این مطلب تعدادی راه حل برای این کار پیش رویتان قرار داده‌ایم که امیدواریم به کارتان بیاید.

در مرحله اول کمد خود را خالی کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که کمدتان را کاملا خالی کنید و لباس‌ها و کفش‌ها و سایر محتویات کمد را در گوشه‌ای از اتاق بچینید. با این کار می‌توانید فضای کمد را کاملا بررسی کرده و بهترین تصمیم را برای چینش وسایل در آن بگیرید.

حتما بخوانید...
۱۰ موردی که می توان از کمد لباس حذف کرد
۱۱ لباسی که هر خانمی باید در کمد لباس هایش داشته باشد

همه‌ی گوشه و کناره‌های کمد را تمیز کنید

پس از این که کمد را به طور کامل تخلیه کردید، وقت تمیزکاری اساسی است. ابتدا با جاروبرقی، آشغال‌های کف و گوشه‌های کمد را تمیز کرده سپس با دستمال، گرد و غبار‌های روی قفسه‌ها و رگال‌ها را بگیرید.

مرتب کردن کمد لباسمرتب کردن کمد لباس

لباس‌ها را دسته‌بندی کنید

حالا وقتش رسیده تا لباس‌ها و کفش‌هایی که از کمد خارج کردید را گروه‌بندی کنید. لباس‌های شب و میهمانی را از لباس‌های دم دستی و کفش‌های اسپورت را از کفش‌های مجلسی جدا کرده و هرکدام را در گروه مخصوص خود روی زمین بچینید.

پس از این کار باید تصمیم بگیرید که کدام لباس و کفش را بیشتر می‌پوشید، کدام‌ها را ممکن است سالی یک یا دو بار استفاده کنید و کدام‌ها را چندسال است که حتی از کمد خارج نکردید و به نظرتان هیچ وقت هم خارج نخواهید کرد. این دسته جزء همان دسته‌هایی است که باید به راحتی به دیگران بخشیده یا اگر قابل استفاده نیستند، آن‌ها دور بیاندازید.

در این جا بهتر است دو سوال از خود بپرسید؛

آیا این لباس یا کفش را دوست دارم؟ آیا آن را خواهم پوشید؟

اگر پاسختان به این دو سوال مثبت است که لباس را نگه دارید اگر نه که آن را به گروه اهدایی‌ها بفرستید. اگر هم در پاسخ به این سوالات شک دارید می‌توانید یک گروه جدا به نام «شاید بپوشم» برایش در نظر گرفته و چندماهی به آن فرصت دهید تا در کمد باقی بماند ولی اگر فرصت چند ماهه تمام شد و شما هیچ وقت آن لباس را نپوشیدید، سریعا به فکر بخشیدن آن باشید چون دیگر هیچ وقت آن را نخواهید پوشید.

مرتب کردن کمد لباسمرتب کردن کمد لباس

از چوب‌لباسی‌های یک شکل استفاده کنید

شاید خیلی ساده و ابتدایی به نظر برسد اما استفاده از چوب لباسی‌های همسان و یک شکل بسیار روی زیبایی و جلوه‌ی کمد لباستان تاثیر گذار خواهد بود، پس چوب لباسی‌های قدیمی و شکسته و ناهماهنگ را از کمد خارج کرده و چوب لباسی‌های نو و یک مدل را برای آویزان کردن لباس‌ها جایگزینشان کنید.

مرتب کردن کمد لباسمرتب کردن کمد لباس

وسایل را با دسته‌بندی بچینید

شما می‌توانید لباس‌ها را به دلخواه خود دسته‎‌بندی کنید و طبق آن در کمد بچینید. برخی افراد لباس‌ها را نسبت به نوع آن‌ها دسته‎‌بندی می‌کنند، یعنی شلوارها یک طرف، دامن‌ها یک طرف، مانتوها یک طرف و به همین ترتیب ادامه می‌دهند.

ممکن است دلتان بخواهد لباس‌ها را نسبت به رنگشان کنار هم بچینید.

برخی هم ترجیح می‌دهند لباس‌ها را نسبت به میزان استفاده دسته‌بندی کنند و لباس‌های پرکاربرد را یک طرف و لباس‌هایی که کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرند را یک طرف کمد بچینند.

مرتب کردن کمد لباسمرتب کردن کمد لباس

تکنیک‌های تاکردن و آویزان کردن لباس‌ها از رگال را یاد بگیرید

با کمی جست‌وجو کردن در اینترنت راهکارهای جالبی برای تاکردن و آویزان کردن بهتر و درست‌تر لباس‌ها فراخواهید گرفت. روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا لباس‌ها را محکم و منظم آویزان کنید تا با اندکی حرکت از آویز جدا نشوند. همچنین باید دقت داشته باشید که لباس‌های بلندتر را عقب‌تر و در قسمت‌های عمیق‌تر کمد جای دهید.

مرتب کردن کمد لباسمرتب کردن کمد لباس

از قفسه‌ها و بقچه‌های زیپ‌دار داخل کمد استفاده کنید

قسمت‌های کفی کمدهای لباس معمولا فضایی برای گذاشتن قفسه‌های جداکننده دارند. شما می‌توانید تعدادی قفسه‌ی بافتنی، حصیری، جعبه‌ای یا بقچه‌طور تهیه کرده و لباس‌هایی مثل پلیورها و بافتنی‌ها که کمتر چروک می‌شوند را داخل آن‌ها گذاشته.

نکته: در این مرحله باید دقت داشته باشید که روی هر قفسه، اتیکت زده و محتویات آن را بنویسید تا به راحتی لباس موردنظرتان را پیدا کنید.

مرتب کردن کمد لباسمرتب کردن کمد لباس

استفاده بهینه از کوچکترین فضاها

با کمی دقت و بررسی در فضای کمد به راحتی می‌توانید قسمت‌هایی را پیدا کنید و با چسباندن گیره‌های نگه‌دارنده، اکسسوری‌هایی مثل کلاه و کیف را از آن‌ها آویزان کنید.

مرتب کردن کمد لباسمرتب کردن کمد لباس

از رگال اضافه استفاده کنید

اگر فکر می‌کنید به فضای بیشتری برای آویزان کردن احتیاج دارید. رگال را کمی بالاتر برده و یک رگال دیگر در سمت زیرین کمد اضافه کنید. نگران برخورد لباس‌های بالا و پایین هم نباشید اگر تکنیک‌های آویزان کردن را به خوبی بشناسید، قد بلندترین لباس‌ها را هم می‌توانید به کوتاه‌ترین شکل ممکن آویزان کنید.

همه چیز باید جلوی چشم باشد

مهم نیست یک کیف یا کفش را چقدر دوست داشته باشید، اگر مدت طولانی آن را نبینید قطعا فراموشش خواهید کرد. پس بهتر است کیف‌ها را در یکی از قفسه‌ها کنار هم بچینید تا همه‌ی آن‌ها جلوی چشمتان باشد. اگر برای کفش‌ها هم از کاور استفاده می‌کنید، ترجیحا کاورهای شفاف را انتخاب کنید تا کفش‌ها درون آن‌ها مشخص باشند.

مرتب کردن کمد لباسمرتب کردن کمد لباس

استفاده از درِ کمد برای آویزان کردن شال و روسری و اکسسوری

بهتر است به جای این که شال و روسری‌ها یا کمربندها و کراوت‌ها را از رگال آویزان کنید یا داخل قفسه‌ها بگذارید، یک نگهدارنده مناسب برای درب کمد تهیه کرده و آن‌ها را به طور منظم آویزان کنید.

مرتب کردن کمد لباسمرتب کردن کمد لباس

امیدواریم با استفده از این راهکارها یک کمد لباس منظم و تمیز داشته باشید تا وقتی درِ آن را باز می‌کنید حس خوبی داشته باشید و به راحتی هرچیزی که می‌خواهید از درون آن پیدا کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب