شرایط ثبت نام مسکن ملی اصفهانمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

شرایط ثبت نام مسکن ملی اصفهان را از این سایت دریافت کنید.

سهم اصفهان از مسکن ملی ۲۰۵ هزار واحد است/متقاضیان باید حدود ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کنند

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان گفت: برنامه چهار ساله مسکن شهری کشور مبنی بر ساخت چهار میلیون واحد است که ۲۰۵ هزار واحد آن متعلق به استان اصفهان است و تا به امروز ۱۹۱ هزار ثبت‌نام انجام شده است.

۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۰

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان:

سهم اصفهان از مسکن ملی ۲۰۵ هزار واحد است/متقاضیان باید حدود ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کنند

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان گفت: برنامه چهار ساله مسکن شهری کشور مبنی بر ساخت چهار میلیون واحد است که ۲۰۵ هزار واحد آن متعلق به استان اصفهان است و تا به امروز ۱۹۱ هزار ثبت‌نام انجام شده است.

محمدرضا احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: از ۱۳ هزار نفری که در چهار مرحله طرح اقدام ملی ثبت‌نام کردند حدود سه هزار نفر ثبت‌نام نهایی را انجام دادند و وجه اولیه را واریز کردند که ساخت مسکن برای این سه هزار نفر آغاز شده است.

وی افزود: در مرحله پنجم ثبت‌نام طرح اقدام ملی ۲۶ هزار نفر در اردیبهشت‌ماه و خردادماه سال جاری مجدداً در شهر بهارستان ثبت‌نام کردند که بعد از ثبت‌نام اطلاعات آنها بررسی شد و پس از مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت مدارک خود را تکمیل کردند که تعدادی از ثبت‌نام کنندگان واجد شرایط نبودند اما افرادی که واجد شرایط چهارگانه باشند به صورت خودکار برای آنها افتتاح حساب می‌شود و پیامکی مبنی بر افتتاح حساب برای آنها ارسال می‌شود که بعد از آن ملزم به پرداخت مبلغ چهل میلیون تومان اولیه هستند و ساخت سه هزار واحد مسکونی دیگر هم در این قالب در سال جاری آغاز خواهد شد.

ادغام طرح‌های اقدام ملی قدیم و نهضت ملی مسکن

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان تصریح کرد: طرح اقدام ملی قدیم و طرح نهضت ملی مسکن که در دولت سیزدهم کلید خورد با هم ادغام شده است و تسهیلات و شرایط آنها با هم یکسان است و در واقع هر دو طرح تبدیل به یک طرح شده است که سه هزار واحد در اواخر دولت قبل آغاز به ساخت شد و سه هزار واحد جدید هم در اواخر سال شروع به ساخت خواهد شد که جمعاً شش هزار واحد خواهد شد.

احمدی ادامه داد: ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای این طرح در نظر گرفته شده است که برای متقاضی به قیمت تمام شده محاسبه خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که اگر بین یک سال و نیم تا دو سال ساخت این واحدها طول بکشد به جز تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی متقاضی باید مبلغی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان نیز پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: زمین‌های این واحدها به صورت اجاره ۹۹ ساله است و بعد از تحویل واحدها به متقاضیان همانند طرح مسکن مهر متقاضی می‌تواند به صورت اقساط وجه زمین را بپردازد یا به صورت اجاره ۹۹ ساله، سالیانه مبلغ اجاره را پرداخت کند.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان افزود: برنامه چهار ساله مسکن شهری کشور مبنی بر ساخت چهار میلیون واحد است که ۲۰۵ هزار واحد آن متعلق به استان اصفهان است و تا به امروز ۱۹۱ هزار ثبت‌نام انجام شده است که باید اطلاعاتشان بررسی و پالایش شود، به نظر می‌رسد در حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از متقاضیان نهایی شوند که باید برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

احمدی ادامه داد: در شهر بهارستان در سال جاری و سه سال آینده طبق برنامه‌ریزی انجام شده سالی سه هزار واحد احداث خواهد شد و در نهایت ۱۲ هزار واحد در قالب طرح جهش تولید نهضت مسکن احداث می‌شود که سه هزار واحد از اواخر امسال آغاز خواهد شد، به جز سه هزار واحدی که در اواخر دولت قبل ساخت آنها آغاز شد از سال ۱۴۰۱ تا سال ۱۴۰۴ هم هر سال سه هزار واحد طبق برنامه‌ریزی احداث می‌شود.

وی گفت: زمین این پروژه‌ها را دولت به صورت رایگان تأمین می‌کند، اما هزینه ساخت با تسهیلات بانکی و آورده متقاضی تأمین می‌شود، اتفاق بسیار خوبی که در دو ماه گذشته رخ داده است افزایش تسهیلات بانکی از ۱۵۰ میلیون تومان به ۴۰۰ میلیون تومان است، یعنی بیش از ۵۰ الی ۶۰ درصد هزینه‌های ساخت با تسهیلات بانکی تأمین می‌شود.

لزوم انجام به موقع تعهدات توسط متقاضیان مسکن

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان در ادامه افزود: اگر روند ساخت مسکن سریع باشد مراحل ساخت با گرانی‌ها تداخل پیدا نمی‌کند، به این دلیل که حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه ساخت پروژه برعهده متقاضی است و توان پرداخت متقاضیان با هم برابر نیست، ممکن است برخی متقاضیان در پرداخت‌ها تأخیر داشته باشند و این تاخیرها باعث طولانی شدن زمان تکمیل پروژه‌ها می‌شود و ممکن است مشمول افزایش قیمت شود اما اگر همانطور که دولت همکاری لازم را انجام داده و تمام اراضی قابل احداث را به صورت رایگان در اختیار ساخت این پروژه‌ها قرار داده است مردم هم همکاری لازم را انجام دهند و آورده‌های خود را در زمان مقرر پرداخت کنند؛ این واحدها بین یک سال و نیم تا دو سال ساخته می‌شوند.

احمدی تصریح کرد: اگر متقاضیان همکاری لازم را انجام ندهند ممکن است ساخت این پروژه‌ها سه الی چهار سال به طول بینجامد، همانطور که در حال حاضر تعدادی از واحدهای مسکن مهر نیمه‌کاره است که از دولت‌های پیش باقی مانده است و یکی از دلایل آن همکاری نکردن متقاضیان و بخشی هم به دلیل همکاری نکردن برخی انبوه‌سازان و دلیل دیگر هم تکمیل نشدن خدمات زیربنایی است. اگر سه فاکتور انتخاب انبوه‌ساز، تأمین خدمات زیرساخت‌ها و تکمیل آورده متقاضی به صورت منسجم و هماهنگ باشد احداث این واحدها یک سال و نیم الی دو سال به طول می‌انجامد و نگرانی متقاضیان برطرف می‌شود.

در بهارستان محله‌سازی انجام شده است

وی اظهار کرد: واحدهایی که در استان اصفهان ساخته شده و به خصوص واحدهایی که در شهر بهارستان ساخته شده‌اند با کیفیت‌ترین و کامل‌ترین مسکن مهر ساخته شده است؛ در بهارستان محله سازی انجام شده و همزمان با ساخت واحدهای مسکونی ۱۰ واحد آموزشی، دو باب مسجد، حدود ۱۰ هزار هکتار فضای سبز، کلانتری، فضاهای ورزشی رو باز احداث شده است. یک درمانگاه در حال احداث شده و یک بیمارستان هم در جنب اراضی مسکن مهر در حال طراحی است.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان تصریح کرد: باید با توجه به گذشته شهر بهارستان راجع به آینده آن اظهار نظر کرد، آنچه تاکنون در بهارستان انجام شده نشان دهنده این است که کارها به درستی انجام شده است و اگر ناظر بی‌طرفی هم شهر بهارستان را با شهرهای دیگر مقایسه کند این حرف را تأیید می‌کند، همچنان که مقامات کشوری هم این امر را تأیید کردند.

احمدی در خصوص نظارت بر کیفیت ساخت مسکن در بهارستان، اظهار کرد: نظارت بر مصالح ساختمانی باید دقیق‌تر باشد به همین جهت مهندس مشاور جداگانه برای نظارت اختصاص دادیم و از منابع داخلی شرکت هم هزینه آن را پرداخت می‌کنیم، این دغدغه ماست که تجربه خوبی را که از مسکن مهر به دست آورده‌ایم در طرح اقدام ملی مورد استفاده قرار دهیم تا نگرانی مردم برطرف شود.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.imna.ir

جزئیات ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن در استان اصفهان

استانها / اصفهان ۲۰:۲۹ ۱۴۰۰-۹-۷ ۰

جزئیات ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن در استان اصفهان

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: به هنگام ثبت‌نام در سامانه طرح نهضت ملی مسکن هیچ محدودیتی وجود ندارد اما پس از ثبت نام و در مرحله استعلامات تمامی موارد به صورت دقیق بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان، امیر زاغیان، معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: هدف اصلی طرح نهضت ملی مسکن خانه‌دار شدن مخاطبینی است که فاقد مسکن بوده و مالکیت شخصی ندارند و براین اساس افرادی که متقاضی بهره‌مندی از مزایای این طرح هستند می‌بایست از شرایط لازم برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه اولین شرط لازم برای تایید متقاضیان، سبز بودن فرم ج است اذعان داشت: متقاضیان می‌بایست از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ از هیچ ‌یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.

زاغیان با اشاره به اینکه هر هم وطن ما می‌تواند فقط یکبار برای همیشه یکی از این امکانات را استفاده کند گفت: زمانی که واگذاری به شخصی انجام می‌شود فرم ج متقاضی و همسرش قرمز می‌شود لذا سبز بودن فرم ج هر دو آنان اهمیت دارد.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: از دیگر شرایط، متاهل و یا سرپرست خانوار بودن، دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر موردتقاضا و فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی بودن است.

وی بیان داشت: استعلام فرم ج، مالکیت خصوصی و تسهیلات دولتی بصورت کاملا سیستمی و با سامانه‌های مربوطه انجام می‌پذیرد.

زاغیان با بیان اینکه برای احراز پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، اجاره‌نامه ملاک عمل قرار نمی‌گیرد عنوان کرد: مدارک مورد نیاز برای احراز سکونت پنج ساله شامل مدارک مربوط به محل تولد متقاضی یا همسر یا فرزندان بالای ۵ سال، سابقه پرداخت بیمه برای متقاضی یا همسر، گواهی اشتغال به کار از دوایر دولتی برای متقاضی یا همسر و گواهی تحصیل فرزندان است. که در زمان تکمیل مدارک و مراجعه به دفاتر پیشخوان می‌بایست ارائه شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن و آقایان بالای ۴۵ سال سن نیز می‌توانند اقدام به ثبت نام کنند گفت: نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور و معلولین جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل بیست (۲۰) سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور نیز می‌توانند در زمره متقاضیان واجد شرایط قرار گیرند.

وی گفت به دلیل وجود شرایط کرونایی و رفاه حال متقاضیان، برای ثبت نام در سامانه https://saman.mrud.ir/ نیازی به مراجعه به دستگاه اجرایی خاصی نیست و این اقدام به صورت اینترنتی قابل انجام است.

زاغیان در خصوص افرادی که در روستاها از تسهیلات دولتی بهره‌مند شدند بیان داشت: در هنگام ثبت نام در سامانه طرح نهضت ملی مسکن هیچ محدودیتی وجود ندارد اما پس از ثبت نام و در مرحله انجام استعلامات، تمامی موارد به صورت دقیق مشخص می‌شود همچنین مبحث مالکیت بحث شهر و روستا ندارد و ما مالکیت خصوصی را از مراجع مربوطه استعلام می‌کنیم و چه در شهر مورد تقاضای مسکن و چه در شهر های مجاور مالکیتی داشته باشند این طرح به آنان تعلق نمی‌گیرد.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشت: مطابق با آخرین مصوبات کشوری، تسهیلات در نظر گفته شده برای این طرح در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان، مراکز استان ۳۵۰ میلیون تومان، سایر شهرها ۳۰۰میلیون تومان و مسکن روستایی ۲۵۰ میلیون تومان است.

وی در خصوص آورده متقاضان گفت: پس از اینکه متقاضیان احراز شرایط شدند در گام اول حداقل ۴۰ میلیون تومان می‌بایست به صورت علی الحساب پرداخت کنند که اقشار ویژه آورده اولیه‌شان ۲۰ میلیون تومان است.

زاغیان با بیان اینکه بازپرداخت تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی، ۲۰ ساله و با سود ۱۸ درصد است گفت: در این رابطه برای اقشار ویژه کمک‌هایی قرار هست انجام شود که این عدد کاهش پیدا کند همچنین این امکان برای متقاضیان گذاشته شده که در صورتی که بخواهند می‌توانند بصورت پلکانی تسهیلاتشان را پرداخت کنند.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشت: تصورمان این است که تسهیلات بین ۵۰ تا ۶۰ درصد هزینه ساخت را تامین می‌کند و مابقی با متقاضیان است، در این رابطه سازندگان نیز با حداقل سودآوری این ساختمان‌ها را احداث می‌کنند.

وی با بیان اینکه برآورد ما برای تحویل واحدها ۲ سال است گفت: این مدت زمانی به آورده متقاضیان بستگی دارد.

زاغیان تاکید کرد: متقاضیان اصفهانی در صورت داشتن سوال در خصوص ثبت نام این طرح ابتدا به سایت اداره‌کل مراجعه کرده و در قسمت سوالات متداول پاسخ خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

استان اصفهان مسکن شهرسازی ثبت نام

اخبار مرتبط

15 درصد واجد شرایط برای مسکن ملی

۱۸:۲۲ ۱۴۰۰-۹-۵

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.farsnews.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب