سرند چیست

سرند چیستمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

سرند چیست را از این سایت دریافت کنید.

سرند چیست ؟

دستگاه سرند برقی بر اساس فرهنگ فارسی عمید سرند نوعی غربال سیمی است که برای بیختن خاک و شن یا چیز دیگر به کار می‌رود. دستگاه سرند به منظور ی…

سرند چیست ؟

سرند چیست ؟ دستگاه سرند برقی

بر اساس فرهنگ فارسی عمید سرند نوعی غربال سیمی است که برای بیختن خاک و شن یا چیز دیگر به کار می‌رود. دستگاه سرند به منظور یکسان سازی دانه ای و جداسازی ناخالصی ها از یک ترکیب استفاده می شود. مثلا گاهی نیاز است که در یک ترکیب دانه ای شکل، ابعاد دانه ها یکسان سازی شوند و دانه های هم اندازه از دانه هایی با اندازه بزرگ یا کوچکتر جدا شوند، از این رو از سرند استفاده می شود.

پیش تر به صورت سنتی از الک های دستی استفاده می کردند که با پیشرفت تکنولوژی و نیاز به تولید بالا به تدریج دستگاه سرند برقی جایگزین شد که توانایی الک چندین تن را در هر ساعت دارد. سرند ها تنها برای جداسازی مواد زائد و اضافی کاربرند ندارند، یک دست سازی دانه ها در محصولات خوراکی یکی از ویژگی ها اقتصادی خوب سرند است که سبب می شود مواد درشت تر و هم اندازه تر ( یا به اصطلاح مرغوب تر ) با قیمت های بالاتری فروخته شوند .

کاربرد دستگاه سرند برقی

سرند ها و الک های صنعتی از پرکاربرد ترین ماشین آلات هستند و در بسیاری زمینه ها و صنایع به کار گرفته می شوند که در زیر به مهمترین آن اشاره ای مختصر می شود.

دستگاه سرند خاک

دستگاه سرند در صنایع معدنی و سنگ و خاک کاربرد بسیاری دارد. به منظور تفکیک شن و ماسه، به دست آوردن دانه بندی یکسان سنگ ریزه از دستگاه سرند خاک و ماسه استفاده می کنند.

دستگاه سرند حبوبات ( سرند زیتون)

رقابت بهتر و نیاز بازار به اجناس مرغوب و یک دست تر نیز باعث شده که کارخانه ها تولیدات خود را به صورت بسته بندی با دانه بندی ای هم اندازه روانه بازار کنند. با داشتن دستگاه جدا کننده ضمن فروش و صادرات بهتر می توان تولیدات مرغوب تر خود را با قیمت های متنوع و درست به فروش رساند.

دستگاه سرند خاک | دستگاه سرند ماسه

یکی از پر کاربردترین صنایعی که حتما از انواع بزرگ سرند در آن استفاده می کنند صنایع معدنی و سنگ و خاک است. به منظور تفکیک شن و ماسه، به دست آوردن دانه بندی یکسان سنگ ریزه از دستگاه سرند خاک و ماسه استفاده می کنند. جداسازی مواد زاید مثل برگ و چوب از خاک نیز دیگر کاربرد سرند در این حوزه است.

دستگاه سرند حبوبات | دستگاه سرند زیتون

کارخانه های تولیدی مواد خوراکی و بسته بندی حبوبات نیز مقصد مهم دستگاه سرند برقی است. رقابت بهتر و نیاز بازار به اجناس مرغوب و یک دست تر نیز باعث شده که کارخانه ها تولیدات خود را به صورت بسته بندی با دانه بندی ای هم اندازه روانه بازار کنند. مثلا حتما دیده اید که در محصولی مانند زیتون هرچقدر دانه ها درشت تر باشد طبیعتا قیمت آن محصول نیز بالاتر است. پس با داشتن دستگاه جدا کننده ضمن فروش و صادرات بهتر می توان تولیدات مرغوب تر خود را با قیمت های متنوع و درست به فروش رساند. همین اتفاق در انواع حبوبات نیز صادق است. از دیگر محل های پر کاربرد دستگاه سرند برقی در خطوط بسته بندی انواع مغزی جات مانند تخمه ، بادام زمینی و … است.

دستگاه سرند در کارخانه کاغذ سازی

دامنه کاربرد سرند به صنعت کاغذ و کارتن سازی نیز رسیده است. سرندهایی که در این حوزه استفاده می شود از نوع فشاری هستند و عموما برای جداسازی چسب، نایلون و موم از خمیر کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد.

جزئیات فنی دستگاه سرند برقی

به منظور استفاده بهینه و محل مورد کاربرد، سرند در طول و عرض، تعداد طبقه ها و میزان لرزش مختلفی تولید می شوند که با توجه به ظرفیت مورد نیاز این موارد قابل تغییر هستند. برای بهتر شدن قدرت تفکیک، سطح دستگاه با مقداری شیب تولید می شود. سرندها قابلیت جداسازی از چند میکرون تا چندین سانتی متر را دارند که با افزایش توری و تعداد طبقه ها قابل تغییر هستند. نیروی محرکه سرند از یک موتور الکتریکی تغذیه شده که توسط گاردان به محور دستگاه متصل شده است. بخش ارتعاشی نیز از یک یا چند محور لنگ و وزنه های تنظیم شونده ساخته می شود.

دستگاه سرند چیست؟

از دستگاه سرند در خطوط فرآوری چای ، خطوط فرآوری مغز تخمه آفتابگردان و بادام زمینی ، تخمه کدو ، قند ، حبوبات و غیره استفاده می گردد. دقیقاً بسته به نوع محصول متفاوت می باشد.این سیستم باعث می گردد که توانمندی و کارآیی دستگاه در این تکنیک خاص باشد.این دستگاه تولیدی از مزایا و مزیت های خاصی برخوردار می باشد. در وهله ی اول می توان به ضخامت ورق های بکاربرده شده در این دستگاه اشاره کرد که از ورق استیل سه میل ساخته می شود که درنوع خود بی نظیر بوده و از استحکام بالایی برخوردار می باشد. از عوامل دیگر دراین دستگاه ، کاربرد سیستم اینورتور در قسمت سرند می باشد.جاسازی اینورتور در این سیستم ، باعث می گردد کنترل دور موتور و اینکه جداسازی با چه حد نیرویی ضورت پذیرد توسط این سیستم صورت می پذیرد. از دیگر مزایای خاص دستگاه سرند امکان تعویض توری های مخصوص نصب شده بر روی این محصول می باشد که به آسانی قابلیت تعویض توری ها را فراهم نموده است. توری ها از بهترین نوع آلیاژها تولید می گردد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : virgool.io

دستگاه سرند چیست؟

از دستگاه سرند در صنایع غذایی جهت جداسازی و غربال گری مواد مختلف مانند دانه های ریز و درشت استفاده می شود. استعلام قیمت و خرید دستگاه الک برقی یا سرند.

در مقاله امروز می خواهیم راجع به یکی از دستگاه های مهم در خط تولید کارخانجات صحبت کنیم. دستگاه سرند (screening machine) یا الک برقی یکی از دستگاه های پرکاربرد می باشد و برای الک و غربال گری محصولات مختلف استفاده می شود. اگر قصد خرید و یا استعلام قیمت این دستگاه را دارید با ما تماس بگیرید.

فهرست مطالب

دستگاه سرند چیست؟

دستگاه سرند یا غربالگری مواد غذایی در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. از دستگاه الک برای فیلتر کردن، اندازه گیری، جداسازی مواد جامد و مایع، برنامه های مختلف غربالگری ارتعاشی استفاده می شوند. برخی از انواع دستگاه های سرند که از آنها در صنایع غذایی استفاده می شوند، شامل جداکننده های دور لرزان ، جداکننده های مستطیل شکل ، دستگاه های غربالگری ثابت و صاف کننده های گریز از مرکز می باشند.

این دستگاه ها برای پردازش بهینه مواد غذایی، با ظرفیت بالا و جداسازی سازگار را ارائه می دهند. از دستگاه سرند یا غربال گر برای جداسازی انواع مواد غذایی مانند میوه و سبزیجات، مرغ، محصولات لبنی ، محصولات پخته شده ، پنیر و سایر موارد استفاده می شود.

انواع دستگاه غربالگری برای انجام کارهای متفاوت

غربالگری یک روش طبقه بندی مکانیکی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و مواد خوراکی را به کلاسهای مختلف تقسیم بندی می کند. فناوری غربالگری برای تفکیک مواد فله ای مختلف مانند تراشه های چوب ، خاک اره ، گلوله های چوب و سوخت های جایگزین نیز استفاده می کنند.

از دستگاه سرند برای موارد زیر استفاده می شود:

غربالگری و جداسازی

طبقه بندی و مرتب سازی

غربالگری محافظ

غربالگری دانه های متوسط، ریز و درشت

گرفتن گرد و غبار

غربالگری مواد در ابعاد بسیار زیاد

بررسی غربالگری

چرا از دستگاه سرند یا الک استفاده کنیم؟

دلایل زیادی برای استفاده از فناوری غربالگری وجود دارد:

به کمک دستگاه سرند ماده اولیه یکدست و همواری خواهید داشت که به لطف اندازه از پیش تعیین شده عملیات پردازش دانه ها آسان تر است. همچنین می توانید به افزایش درآمد فروش خود کمک کنید. علاوه بر این، حذف مواد ناخواسته عملکرد ایمن ماشین آلات بسته بندی را در کارخانه ها  افزایش می دهد و بسیاری از مزایای دیگر را به همراه دارد.

ما انواع دستگاه های سرند ، نوار نقاله های غربالگری ، دستگاه های پرده هوا  و دستگاه های کیسه پرکن  را ارائه می دهیم. خدمات ما شامل انتخاب تجهیزات (که می تواند بر اساس آزمایش با محصول واقعی انجام شود) و همچنین نصب ، راه اندازی و خدمات پس از فروش می باشد.

تجهیزات ارائه شده در ده ها کارخانه تولیدی کار می کند و در میان مشتریان ما ، شرکت های صنایع غذایی ، کارخانه های شیمیایی ، تولید کنندگان محصولات شیمیایی ساختمانی و دانه های مختلف وجود دارد.

دستگاه های غربالگری محصولات ریزدانه و محصولات دانه متوسط

ما هم تجهیزات غربالگری و هم دستگاه های غربالگری اتوماتیک را برای محصولات خشک و مرطوب ارائه می دهیم . از مهمترین مزایای محصولات ما ، کیفیت فوق العاده بالای غربالگری محصولات ریز و بسیار ریزدانه با کسری 200 میکرومتر است (امکان جدا کردن محصول حتی تا 36 میکرومتر وجود دارد).

دستگاه سرند برای آبگیری و جداسازی محصولات مرطوب و خشک

ما ماشین آلات سرند را برای دانه ها با اندازه 30 میلی متر ارائه می دهیم، که دارای ساختارهای متفاوت می باشند. دستگاه غربالگری آبگیری نیز مناسب برای آبگیری از سیستم تعلیق ، جداسازی مواد جامد و غربالگری مواد مرطوب از ریزدانه است.

مزایای دستگاه سرند یا الک برقی

دستگاه سرند یا الک در طیف گسترده ای به کار می رود. اگر قصد خرید این دستگاه را دارید، با مشاورین ما در کاروپک در تماس باشید.

عملکرد بسیار عالی در غربالگری محصولات، می توانیم برای شما الک مناسبی را در طیف گسترده ای از محصولات خود پیدا کنیم تا نیازهای شما را برآورده کنیم.

فوق العاده کارآمد حتی در فضا های محدود؛ به لطف استفاده از دستگاه سرند مناسب با دقت تفکیک بالا.

کاربر پسند ؛ با تشکر از طراحی ساده و مکانیکی دستگاههای سرند ما.

انعطاف پذیر به هنگام استفاده؛ پارامترهای ماشین قابل تنظیم به شما امکان می دهند نتیجه غربالگری را مطابق با خصوصیات مختلف مواد تنظیم کنید.

دارای حداقل سر و صدا و تعمیر و نگهداری کم به لطف کم بودن قطعات سایشی و استفاده از اجزا و مواد با کیفیت بالا.

تعمیر و نگهداری آسان به لطف سهولت دسترسی به نقاط تحمل و نسبت کم قطعات سایشی.

قابلیت اطمینان بالا با مصرف کم انرژی؛ به لطف استفاده از موتورهای کم مصرف و کم مصرف.

ساخت سفارشی با تشکر از تولید مبتنی بر سفارش دستگاه غربالگری با توجه به مشخصات شما.

می تواند در سیستم های کارخانه موجود ادغام شود. به لطف طراحی جمع و جور و گزینه های پیکربندی سفارشی.

پرسنل خدمات تخصصی: کارمندان ما از مهارت بالایی برخوردارند و سالها تجربه در فناوری غربالگری دارند.

ارائه قطعات یدکی از انبار: ما تمام قطعات یدکی مهم و رایج برای دستگاه های غربالگری خود را – برای دهه ها – در انبار نگه می داریم.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : karopack.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب