شناسه انتخاب رشته دانشگاه ازاد چیستمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

شناسه انتخاب رشته دانشگاه ازاد چیست را از این سایت دریافت کنید.

دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

جهت دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و اطلاع از کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟ وارد سامانه شوید ضمنا امکان دریافت مجدد شناسه انتخاب رشته آزاد

دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

دسته بندی

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

دیدگاه ها ۰

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبان دانشگاه آزاد پس از مشاهده کارنامه خود لازم است نسبت به دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام نمایند. برخی از داوطلبان در تماس با مشاورین ایران تحصیل این موضوع را عنوان می نمایند که شناسه انتخاب رشته را فراموش کرده اند و در این صورت مشاوران ما برای دریافت کد دسترسی راهنمایی های لازم را ارائه خواهند داد. در ادامه در رابطه با اینکه کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟ و همچنین نحوه مشاهده آن اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.

جهت اطلاع دقیق از نحوه دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد   از تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور

9099075307 ( استان تهران)

پاسخگویی از ساعات 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

فهرست محتوا

1 من شناسه انتخاب رشته را فراموش کرده ام

2 نحوه دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

2.1 راهنمای دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

3  دریافت مجدد شناسه دانشگاه آزاد

3.1 شناسه انتخاب رشته را فراموش کردم

3.1.1 کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟

من شناسه انتخاب رشته را فراموش کرده ام

شناسه انتخاب رشته همان کد هفت رقمی انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای آن دسته از داوطلبانی که مایل به شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد می‌باشند الزامی است. کلیه داوطلبان عزیز می‌توانند در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. با توجه به اینکه کنکور دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد به صورت هماهنگ می‌باشد، لذا داوطلبان لازم است به کارنامه اولیه کنکور مراجعه نمایند.

آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده اند می توانند برای دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد  اقدام  نمایند. بنابراین با توجه به اینکه هر یک از داوطلبان می‌تواند به صورت هم‌زمان هم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد و هم در رشته‌های دانشگاه‌های سراسری شرکت نمایند، نهایت دقت عمل را در وارد نمودن کد رشته های خود داشته باشید.

داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج ،موفق به دریافت کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد نشده‌اند، دانشگاه آزاد فرصت دوباره‌ای را در اختیار این دسته از داوطلبان قرار داده است که با توجه بدان می‌توانند نسبت به دریافت مجدد شناسه دانشگاه آزاد اقدام نمایند. شایان ذکر است که انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری و آزاد به صورت جداگانه صورت می پذیرد.

آن دسته از داوطلبانی که مشکل شناسه انتخاب رشته را فراموش کرده ام را دارند، پس از دریافت این شماره می‌توانند تنها به انتخاب 20 کد رشته محل بپردازند. بنابراین تعداد انتخاب‌های متقاضیان دانشگاه‌های سراسری بسیار بیشتر از دانشگاه آزاد می‌باشد و همین مسئله دقت بیشتری را در انتخاب رشته می‌طلبد.

کلیه متقاضیان محترم می‌توانند برای مشاهده کد انتخاب رشته با شماره پشتیبانی دانشگاه آزاد  9099075307 (تماس از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) از ساعات 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید تا به اطلاعات جامعی در این زمینه دست‌یابید.

نحوه دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

وارد نمودن کد مربوطه در تمامی گروه‌های آزمایشی به صورت الکترونیک امکان پذیر می‌باشد. داوطلبان می‌توانند با استفاده از سامانه سنجش و آموزش کشور به‌راحتی اقدام به مشاهده این کد نمایند. شناسه انتخاب رشته آزاد یک کد 7 رقمی است که برای هر داوطلب به صورت منحصر به فرد و جداگانه می‌باشد و در صورت دارا بودن این کد، داوطلب می‌تواند اقدام به انتخاب رشته نمایند.

آن دسته از داوطلبانی که در جلسه کنکور حضور داشته اند، می‌توانند کد دسترسی انتخاب رشته را مشاهده نمایند. پس از ذخیره‌سازی این کد، می‌توانید به سامانه دانشگاه آزاد مراجعه نموده و اقدام به انتخاب رشته نمایید. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که کد مربوطه برای رشته های با آزمون دانشگاه آزاد می باشد.

راهنمای دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

متقاضیان گرامی در راستای سهولت امر انتخاب رشته و انجام مراحل انتخاب رشته و دریافت شناسه ثبت نام را به صورت گام به گام برای شما تشریح می کنیم شایان ذکر است در صورت بروز مشکل در هر یک از مراحل ثبت نام – انتخاب رشته و دریافت کد هفت رقمی انتخاب رشته آزاد می توانید از ساعات 8 صبح الی 1 شب ( حتی ایام تعطیل ) با شماره های مذکور تماس بگیرید.

گام اول : متقاضیان محترم جهت انتخاب رشته اینترنتی دانشگاه آزاد در زمان مقرر وارد سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی وارد می شوید.

گام دوم : در صفحه ای که مشاهده می نمایید وارد قسمت انتخاب رشته با کنکور 1401 می شوید.

گام سوم : تمامی اطلاعات هویتی متقاضی و اطلاعات مربوط به شرکت در آزمون متقاضی اعم از رمز و شناسه ثبت نام باید وارد شود.

توجه : در صورتی که کد 7 رقمی انتخاب رشته دانشگاه آزاد مربوط به خود را مفقود نموده اید می توانید با شماره های 9099075307 (از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) تماس بگیرید.

گام چهارم : متقاضی گرامی در این مرحله پس از مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور 1401 دانشگاه آزاد از کد رشته محل های موجود مطلع گشته و کد رشته های انتخابی خود را به ترتیب اولویت در لیست مورد اعلام نمایید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : irantahsil.org

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

در این مقاله هیوا اطلاعات شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۱ و نحوه دریافت این شناسه توضیح داده شده و لینک مستقیم جهت دریافت این کد قرار داده شده است.

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد، یکی از اطلاعاتی است که متقاضیان انتخاب رشته این دانشگاه برای دسترسی به فرم انتخاب رشته خود می بایست آن را وارد نمایند. شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد یک کد 7 رقمی است که در انتهای کارنامه اولیه افرادی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شدند، قرار دارد.

برای مشاوره شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

برای مشاوره شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، مسیر پذیرش این دانشگاه ها از یکدیگر جدا می شوند. انتخاب رشته دانشگاه های سراسری (روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی، پیام نور) و رشته های گروه پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

سوالی که در این بخش ممکن است به وجود آید این است که افراد علاقمند به انتخاب رشته دانشگاه آزاد از کجا بفهمند مجاز به انتخاب رشته شدند یا خیر. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم سازمان سنجش با قرار دادن شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه اولیه کنکور سراسری از مجاز یا غیرمجاز بودن داوطلب در انتخاب رشته دانشگاه ازاد خبر می دهد. به دلیل اهمیت کاربرد شناسه انتخاب رشته برای انتخاب رشته و مشاهده نتایج دانشگاه آزاد، در ادامه این مقاله به معرفی شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و کاربردهای آن پرداخته شده است.

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت همانطور که می دانید چندین سالی است انتخاب رشته دانشگاه آزاد با استفاده از کنکور سراسری و رتبه اکتسابی در این آزمون انجام می گیرد. سازمان سنجش به عنوان مجری برگزار کننده آزمون سراسری موظف است تا مجاز یا غیر مجاز بودن افراد برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد را اطلاع رسانی کند.

برای این منظور سازمان سنجش در کارنامه اولیه کنکور سراسری داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شدند، یک کد 7 رقمی در انتهای این کارنامه داوطلبان تحت عنوان شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد قرار می دهد تا افرادی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه ازاد شدند، با استفاده از این شناسه وارد فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده و انتخاب رشته خود را انجام دهند. در ادامه محل درج شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کارنامه کنکور سراسری قرار داده شده است:

افرادی که شناسه انتخاب رشته خود را فراموش کردند یا بدان دسترسی ندارند، با مطالعه مقاله زیر می توانند اقدام به بازیابی این کد نمایند.

بیشتر بخوانید: بازیابی شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

نحوه دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد تنها برای انجام فرآیند انتخاب رشته و مشاهده جواب انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده می شود. دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org امکان پذیر می باشد. برای دریافت این شناسه کافیست تا مراحل زیر را طی کنید:

1. در مرحله اول عبارت سایت سازمان سنجش یا sanjesh.org را در مرور خود جستجو نمایید تا بتوانید وارد سایت سنجش شوید. سپس مطابق تصویر  بر روی گزینه سراسری کلیک کرده و صفحه جدید روی لینک "دریافت کارنامه اولیه آزمون سراسری 1401" کلیک کنید.

2. بعد از ورود به صفحه جدید با استفاده از یکی از روش های زیر می توانید کارنامه اولیه خود را دریافت کرده و با استفاده از توضیحات کارنامه کنکور سراسری کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را پیدا کنید. روش های دریافت:

شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، سال تولد

شماره پرونده، کدرهگیری، شماره شناسنامه

شماره پرونده، شماره سریال، شماره شناسنامه

3. پس از وارد کردن اطلاعات گفته شده در مرحله قبل داوطلب می تواند به کارنامه اولیه کنکور سراسری خود دسترسی یابد. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید. در این کارنامه اعداد بسیاری اعم از رتبه در سهمیه و رتبه کشوری، درصدهای دروس و ... یادداشت شده است برای اطلاع از کاربرد هر یک از این اعداد توضیحات کارنامه کنکور سراسری می تواند کاربردی باشد.

برای دسترسی به اطلاعات مرتبط با سایت برای دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و یا هر گونه اقدام مرتبط اعم از ثبت نام و دریافت کارنامه و اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد، داوطلبان می توانند با مراجعه به مقاله زیر و مطالعه آن اقدامات ذکر شده را به راحتی انجام دهند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.heyvagroup.com

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نحوه دریافت شناسه انتخاب رشته آزاد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟ سایت و راهنمای دریافت کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

ایران مشاوره ۴۱ نظرها

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با مشاوران متخصص ایران مشاوره از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از سراسر کشور : 9099072938

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

همان طور که می دانید سال هاست که آزمون های مقاطع تحصیلی مختلف دانشگاه های سراسری و آزاد ادغام شده اند اما فرآیند انتخاب رشته در هر یک از این دانشگاه ها از طریق دو سایت مجزا صورت می گیرد. داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده و مایل به انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند یا افرادی که بر اساس کارنامه دکتری خود مجاز به انتخاب رشته در این مقطع شده اند و همچنین آن دسته از داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قرار دارند، برای این که در موعد مقرر بتوانند کد رشته های مورد نظر را در سامانه مربوطه به ثبت برسانند نیاز به شناسه انتخاب رشته دارند. این شناسه چیست و چگونه می توان آن را دریافت نمود؟

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت می گردد.

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟

داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد با شرکت در یک آزمون شانس پذیرش در رشته دلخواه را در هر یک از این دانشگاه ها امتحان می کنند. مراحل مشترک ثبت نام و شرکت در این آزمون از مرحله انتخاب رشته از یک دیگر جدا می شوند و به این ترتیب علاقه مندان به پذیرش دانشگاه های سراسری، کد رشته محل های مورد نظر را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و افرادی که موفق به کسب رتبه قبولی دانشگاه آزاد شده اند، انتخاب های خود را در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به ثبت می سانند.

سیستم انتخاب رشته دانشگاه آزاد به نحوی طراحی شده است که دسترسی کاربران به آن در صورت دارا بودن شناسه انتخاب رشته امکان پذیر است. این شناسه، یک کد 7 رقمی است که سازمان سنجش آن را صادر می نماید و متقاضیان با مراجعه به کارنامه اولیه آزمون خود می توانند به آن دست یابند.

نحوه دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

گفتیم که متقاضیان قبل از مراجعه به سایت دانشگاه آزاد و درج کد رشته محل های مورد نظر ابتدا می بایست به کارنامه آزمون خود دسترسی داشته باشند. مرحله اول از اعلام نتایج کنکور سراسری و همچنین آزمون سایر مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی ارشد و دکتری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد. لذا داوطلبان جهت دریافت نتیجه اولیه آزمون خود می بایست به سایت مذکور مراجعه نموده و مطابق مراحل زیر عمل کنند. در صورتی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده باشید کد دسترسی اختصاصی خود را در قسمت پایین این کارنامه مشاهده خواهید کرد.

مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org

کلیک بر روی لینک فعال “کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری”

دسترسی به صفحه اعلام نتایج از طریق وارد کردن اطلاعات خواسته شده از قبیل اطلاعات شناسنامه ای، سال تولد، کد رهگیری ثبت نام، شماره پرونده و…

اکنون می توانید شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را مشاهده و یادداشت نمایید.

پس از دریافت این کد می توانید به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و با پرداخت هزینه تعیین شده این فرآیند را به انجام برسانید. در صورتی که جزء پذیرفته شدگان کنکور هستید و قصد دارید به انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد بپردازید و یا جزء متقاضیانی می باشید که حدنصاب علمی لازم را کسب نموده و در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و یا انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد قرار دارید، در صورت تمایل با کلیک بر روی لینک های مربوطه، از اطلاعات و جزئیات کامل فرآیندهای مذکور مطلع گردید.

سوالات متداول

1- شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟

این شناسه یک کد دسترسی 7 رقمی است که متقاضیان دانشگاه آزاد جهت انجام انتخاب رشته به آن نیاز دارند.

2- از چه طریقی می توان شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دریافت کرد؟

شناسه مذکور در قسمت پایین کارنامه اولیه آزمون داوطلبان ثبت شده است که با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توان به آن دسترسی یافت.

3- در صورتی که شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را گم کرده باشیم، چگونه می توانیم مجددا آن را دریافت کنیم؟

در صورت گم یا فراموش کردن این کد، می توانید به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و آن را بازیابی نمایید.

برای عضویت در اینستاگرام (ایران مشاوره) کلیک کنید

آخرین اخبار و مطالب تحصیلی کشور

برای عضویت در کانال (ایران مشاوره) کلیک کنید

آخرین اخبار و مطالب تحصیلی کشور

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با مشاوران متخصص ایران مشاوره از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از سراسر کشور : 9099072938

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : iranmoshavere.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب