فردا مدارس کدام استان تعطیل استمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

فردا مدارس کدام استان تعطیل است را از این سایت دریافت کنید.

اخبار تعطیلی مدارس فردا

در این مقاله اخبار و اطلاعات مربوط به جزئیات تعطیلی مدارس کشور و توصیه های بهداشتی و موارد لازم برای برنامه ریزی درسی در ایام تعطیلات دانش آموزان ارائه شده است.

اخبار تعطیلی مدارس

طبق اطلاعیه استانداری ها و آموزش و پرورش برخی استان ها مانند گلستان، بوشهر، آذربایجان غربی و شرقی و ...، به دلیل برودت هوا و سرما برخی از مدارس شهر ها در روز سه شنبه 20 دی ماه 1401 و چهارشنبه 21 دی ماه تعطیل بوده و کلاس ها به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد. برای اطلاع از لیست تعطیلی مدارس به متن مقاله مراجعه نمایید.

برای مشاوره اخبار تعطیلی مدارس

برای مشاوره اخبار تعطیلی مدارس

وزارت آموزش و پرورش کشور، تصمیم درباره تعطیلی مدارس استان های مختلف را به عهده ریاست آموزش و پرورش همان استان و فرمانداری گذاشته است، زیرا در هر استانی ممکن است دلایل مختلفی از جمله بارش شدید برف و باران، سیل، زلزله، آلودگی هوا و غیره باعث تعطیلی مدارس شود .

بر این اساس  در صورت نیاز به تعطیلی مدارس در هر استان ، رئیس آموزش و پرورش آن استان و فرمانداری اخبار تعطیلی مدارس را اعلام می نمایند. در ادامه این مقاله دلایل تعطیلی مدارس و شرح اخبار تعطیلی مدارس کلیه استان های کشور بررسی شده و توصیه هایی برای دانش آموزان در زمان تعطیلی مدارس ذکر شده است.

اخبار تعطیلی مدارس فردا

علاوه بر تعطیلات رسمی کشور که در تقویم ذکر شده است، گاهی به دلیل اتفاقات غیرمنتظره ای مانند آلودگی هوا و سرما شدید و ... ریاست آموزش و پرورش و فرمانداری هر استان مجبور به اعلام ناگهانی و برنامه ریزی نشده تعطیلی مدارس شده و معمولا از طریق رسانه به عموم مردم اطلاع رسانی می گردد که در این مقاله به بررسی این عوامل و همچنین آخرین اخبار تعطیلی مدارس استان های کشور پرداخته شده است.

در جدول زیر به محض انتشار اخبار تعطیلی مدارس در سال تحصیلی 1401 در همه مناطق کشور، تاریخ و علت تعطیلی مدارس به روز رسانی می شود.

استان شهر روز تعطیلی مقاطع علت تعطیلی

گلستان تمامی مناطق شهری و روستایی از سه شنبه 20 دی تا پنج شنبه 22 دی ماه 1401 تمامی مناطق بارش برف

آذربایجان شرقی  تبریز و خسروشاه سه شنبه20 دی ماه تمامی مقاطع بارش برف

آذربایجان غربی تمامی مناطق از سه شنبه 20 دی تا پنج شنبه 22 دی ماه 1401 تمامی مقاطع بارش برف

زنجان تمامی مناطق چهارشنبه 21 دی ماه پیش دبستانی و ابتدایی بارش برف

بوشهر  شهر های بوشهر، دشتستان، تنگستان و دشتی ، دیر، کنگان، جم، عسلویه سه شنبه 20 دی  تمامی مقاطع بارش برف

چهار محال و بختیاری تمامی مناطق سه شنبه 20 دی تمامی مقاطع  بارش برف

خراسان رضوی تمامی مناطق سه شنبه 20 دی و چهارشنبه 21 دی ماه تمامی مقاطع  بارش برف

خراسان جنوبی تمامی مناطق چهارشنبه 21 دی ماه تمامی مقاطع بارش برف

فارس  اقلید، خرمبید ، آباده و بخش مرکزی شهرستان سپیدان (در نوبت صبح و عصر) و همچنین مدارس شیراز، کازرون و فیروزاباد (در نوبت صبح) سه شنبه 20 دی ماه تمامی مقاطع بارش برف

قزوین شهرستان های آوج و الموت شرقی سه شنبه 20 دی ماه  مدارس پیش دبستان و ابتدایی بارش برف

کهگیلویه و بویراحمد بویراحمد، مارگون، دنا و بخش‌های دیشموک و قلعه رئیسی سه شنبه 20 دی ماه تمامی مقاطع بارش برف

همدان  کبودراهنگ، گل تپه و سردرود سه شنبه 20 دی ماه  پیش دبستانی و مدارس ابتدایی بارش برف

همچنین در مقاله ذیل به بررسی اخبار تعطیلی مدارس استان تهران پرداخته شده است که دانش آموزان می توانند برای اطلاع دقیق از تعطیلی مدارس این استان به مقاله مربوطه مراجعه نمایند.

بیشتر بخوانید: اخبار تعطیلی مدارس تهران

دلایل تعطیلی مدارس

ریاست آموزش و پرورش و فرمانداری هر استان با توجه به میزان وضعیت بحرانی در شهرستان های استان خود که به دلایل طبیعی و غیر طبیعی اتفاق می افتد، ممکن است مقاطع مختلف تحصیلی و یا شیفت خاصی در روز و یا کلیه مقاطع و کلیه شیفت های تحصیلی را تعطیل نمایند. اطلاعیه تعطیلی مدارس معمولا به صورت اینترنتی از طریق سایت وزارت آموزش و پرورش یا از طریق سیستم اطلاع رسانی شبکه استانی، شبکه های سراسری تلویزیون و یا رادیو منتشر می شود. در موارد زیر برخی حوادث طبیعی و غیر طبیعی که ممکن است باعث تعطیلی مدارس شوند، ذکر شده است.

در این کره خاکی حوادث و بلایای طبیعی بسیاری رخ می دهد که کشور ما از آن مستثنا نیست، از جمله این حوادث می توان به سیل، زلزله، بارش شدید برف و باران و غیره اشاره نمود که با توجه به خسارت های وارده، تصمیم برای تعطیلی مدارس برعهده فرمانداری، مدیریت بحران و ریاست آموزش پرورش استان و منطقه درگیر می باشد.

اخیرا یکی از اتفاقات قابل پیش بینی و غیر طبیعی که باعث تعطیلی مدارس می شود مسئله آلودگی هوا می باشد که دست مایه انسان هاست و یکی از معضلات جامعه امروزی شناخته شده است. آلودگی هوا سبب بروز بیماری های زیادی مانند بیماری تنفسی می شود به همین دلیل توصیه اکید پزشکان بر رعایت بهداشت و استفاده از ماسک در بیرون از منزل می باشد.

یکی از عوامل مهم در تعطیلی مدارس شیوع بیماری های واگیر دار از جمله آنفولانزا، کرونا و ... می باشد که به دلیل ضعیف تر بودن سیستم ایمنی و دفاعی بدن قشر کودک و نوجوان جامعه نسبت به بزرگسالان، تاثیر پذیری بیشتری در برابر خطرات این بیماری ها دارند. به طور مثال در سال 1399 به محض شیوع ویروس کرونا، با تصمیم نهاد های دولتی از جمله وزارت آموزش پرورش و ستاد بحران و ... کلیه مدارس کشور در کلیه مقاطع تعطیل شد و تمامی آموزش ها به صورت غیر حضوری انجام پذیرفت.

در طول سال گاهی اتفاقاتی ناگهانی مانند مسائل سیاسی و امنیتی باعث اختلال در نظم عمومی شده و باعث تعطیلی مدارس به دلیل حفظ امنیت دانش آموزان می شود که این مسائل بسیار نادر می باشد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

شنبه ادارات و مدارس کدام استان‌ها تعطیل است؟

طی روزهای اخیر بارش نعمت الهی برف در بسیاری از استان‌های کشور موجب برودت هوا و افت شدید دما در این استان‌ها شده است؛ بر این اساس با تصمیم گیری ستاد مدیریت بحران استان و استانداری‌ها، در اغلب استان‌ها مدارس، ادارات و بانک‌ها در روز شنبه ۲۴ دی ماه تعطیل و یا دورکار شدند.

استانها / تهران ۱۹:۱۵ ۱۴۰۱-۱۰-۲۳ ۱۶ ۰

شنبه ادارات و مدارس کدام استان‌ها تعطیل است؟

طی روزهای اخیر بارش نعمت الهی برف در بسیاری از استان‌های کشور موجب برودت هوا و افت شدید دما در این استان‌ها شده است؛ بر این اساس با تصمیم گیری ستاد مدیریت بحران استان و استانداری‌ها، در اغلب استان‌ها مدارس، ادارات و بانک‌ها در روز شنبه ۲۴ دی ماه تعطیل و یا دورکار شدند.

خبرگزاری فارس - سردبیری استانها؛ طی روزهای اخیر بارش نعمت الهی برف در بسیاری از استان‌های کشور موجب برودت هوا و افت شدید دما در این استان‌ها شده است؛ بر این اساس با تصمیم گیری ستاد مدیریت بحران استان و استانداری‌ها، در اغلب استان‌ها مدارس، ادارات و بانک‌ها تعطیل و یا دورکار شدند.آذربایجان شرقی:

استانداری آذربایجان شرقی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به برودت هوا و لزوم مدیریت مصرف انرژی، کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان در روز شنبه ۲۴ دی، تعطیل و فعالیت مدارس و مراکز آموزش عالی به صورت غیرحضوری خواهد بود.

در این اطلاعیه تاکید شده است: مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی و کلیه مراکز آموزشی موظفند نسبت به خاموش کردن سیستم‌های حرارتی خود در این روز اقدام کنند.

همچنین مدارس و مراکز آموزش عالی، امتحان‌های دانش‌آموزان و دانشجویان را به روزهای آتی موکول کنند.

اردبیل:

به دلیل برودت هوا و مدیریت مصرف گاز، در کلیه نواحی و مناطق استان اردبیل فعالیت‌های آموزشی تمامی دوره‌های تحصیلی در نوبت صبح و عصر بصورت غیر حضوری واز طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام و کلیه امتحانات داخلی به زمان دیگری موکول خواهد شد. ضمنا امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته‌های نظری بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اردبیل گفت: در پی برودت هوا و یخبندان صبحگاهی در مناطق مختلف کشور و کاهش فشار گاز در برخی استان‌های شمالی کشور فردا هم در استان اردبیل فعالیت دستگاه‌های اداری و اجرایی به صورت دورکاری خواهد بود.

اصفهان:

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: براساس تصمیم کمیته مدیریت بحران استان و با هدف مدیریت مصرف گاز و برق و پایداری شبکه گاز کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی و بانک ها در روز شنبه ۲۴ دی ماه به صورت دورکار و مراکز آموزشی استان اصفهان نیز در این روز مجازی هستند.

البرز:

مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، اعلام کرد: به منظور مدیریت مصرف حامل‌های انرژی،کارکنان ادارات استان البرز روز شنبه (فردا) دورکاری خواهند داشت.

وی با بیان اینکه مدارس و دانشگاه‌های استان البرز غیر حضوری خواهد بود،یادآور شد: بانک‌ها، واحدهای درمانی و خدمات رسان تعطیل نیست.

تهران:

قدرت‌الله شفیقی، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران در گفت وگو با خبرنگار فارس در تهران در رابطه با وضعیت تعطیلی ادارات استان تهران اظهار کرد: با توجه به برودت سرما و کاهش دما و جهت مدیریت بهینه مصرف گاز، همچنین به خاطر جلوگیری از افت فشار گاز و رعایت حال مردم خصوصا در استان‌های شمالی و شمال شرقی، فردا تمام دستگاه‌های اجرایی استان تهران تعطیل می‌باشند.

وی ادامه داد: همچنین کلیه مراکز آموزشی و مدارس و دانشگاه‌ها، به جز مقطع پایه ۱۲ به علت امتحانات سراسری، فردا تعطیل هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران شفیقی افزود: ساعات کلیه شعب بانکی نیز از ساعت ۹ تا ۱۳ است. واحدهای ستادی بانک ها، به جز واحدهای پشتیبان که کارشان رائه سرویس‌های غیرحضوری است، تعطیل هستند.

خراسان جنوبی:

علیرضا عباس زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران به اخطار نارنجی هواشناسی به جهت برودت هوا اشاره کرد و اظهار داشت: بنا به پیشنهاد شرکت گاز استان و تصویب کارگروه استانی مدیریت مصرف انرژی و موافقت استاندار خراسان جنوبی به منظور رفاه حال عموم مردم و همچنین رعایت اصل صرفه‌جویی در مصرف انرژی، تعطیلی ادارات، سازمان ها، نهادها، مدارس و مراکز آموزشی استان تا روز یکشنبه 25 دی ماه تمدید شد.

وی تصریح کرد: مراکز درمانی و بهداشتی، امدادی و عملیاتی و خدمات رسان از این قاعده مستثنی هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تمام مدارس دوره ابتدایی استان اعم از نوبت صبح و عصر در روزهای مذکور به صورت مجازی و امتحانات متوسطه اول و دوم و همچنین امتحانات نهایی براساس برنامه ریزی های قبلی به قوت خود باقی است و برگزار می شوند.

خراسان رضوی:

جوادخدائی اظهار کرد: فعالیت همه مدارس و مراکز آموزشی استان در روز شنبه ۲۴ دیماه غیرحضوری شد و کارکنان ادارات و دستگاه های اجرایی نیز دورکار شدند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی افزود: مهدهای کودک و مدارس در تمام مقاطع شنبه ۲۴ دیماه تعطیل هستند و فعالیت های آموزشی غیرحضوری برگزار خواهد شد.

وی گفت: کارکنان دستگاه های اجرایی، ادارات بانک‌ها، مراکز آموزش عالی و نهادهای عمومی بجز مراکز امدادی، خدماتی، درمانی و شعب منتخب بانک ها، نیز روز شنبه دورکار خواهند شد.

خراسان شمالی:

محمد تقی ولیان، مدیر کل حوزه استاندار و روابط عمومی استانداری خراسان شمالی در گفت‌گو با خبرنگار فارس در بجنورد، اظهار کرد: با دستور محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی و با توجه به افت مجدد شدید دما و مصوبه کارگروه هماهنگی و تامین پایدار سوخت زمستانی کلیه فعالیت ادارات، سازمانها، بانک ها، بیمه ها، شهرداری‌ها و نهادهای عمومی، بیست‌وچهارم و بیست‌وپنجم دی ماه دور کاری می شود.

وی با بیان این خبر گفت: مراکز امدادی، عملیاتی، خدمات‌رسان، بهداشت و درمان از اجرای این طرح مستثنی هستند.

سمنان:

محمد حمیدی، جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: به علت برودت هوا و شرایط نامساعد جوی و با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی و تأمین گاز طبیعی برای مشترکان خانگی، تمام ادارات، سازمان‌ها، ارگان‌های دولتی، دانشگاه‌ها و بانک‌های استان سمنان (جز شعب مرکزی) و به‌استثنای ادارات خدمات‌رسان و مراکز بهداشتی روز شنبه، ۲۴ دی‌ماه ۱۴۰۱ تعطیل است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.farsnews.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب