مولوی محبی

مولوی محبیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

مولوی محبی را از این سایت دریافت کنید.

مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى : استاد مولوی محبی

وب سایت رسمی مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى

Video Player 00:00 00:00 ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ ۱۱:۳۹ 3504

استاد مولوی محبی

تهران ـ ربیع الاول 1413 هجری مصادف با شهریور ماه 1371 شمسی

ارسال نظر

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : taqrib.ir

وفات مولوی عبدالرحمن محبی از علمای دگر اندیش بلوچستان – بنیان جهاد علیه دین سکولاریسم و احزاب مختلف آن

وفات مولوی عبدالرحمن محبی از علمای دگر اندیش بلوچستان

وفات مولوی عبدالرحمن محبی از علمای دگر اندیش بلوچستان

به قلم: براهندک بلوچ

در جامعه ی بلوچستان با آنکه خطبای زیادی وجود دارند و با آنکه در زمینه ی وجود مدارس دینی و تولید طلبه و حافظ در ایران در رتبه ی نخست قرار گرفته است با این وجود کسانی که اهل علم باشند و بدون آنکه تمایلی به رسانه ای شدن داشته باشند عملاً مسیر اهل علم را طی کنند نادر و کمیاب هستند.

مولوی عبدالرحمن محبی رحمه الله یکی از همین علمای انقلابی و از اعضای حزب اتحادالمسلمین  و از مدافعین دارالاسلام ایران بود که با تکیه بر منابع فقهی امام حنفی رحمه الله تمام تلاش او حرکت در مسیر وحدت اسلامی و پرهیز از تفرق بود. این عالم بزرگوار هر گونه جنگ مسلحانه ی گروههای مختلف بلوچ در بلوچستان را ضربه زدن به منافع و امنیت ملت بلوچ می دانست و به شدت چنین حرکات ضد اسلامی را محکوم می کردند.

جامعه ی بلوچستان و در کل جامعه ی اهل سنت ایران نیازمند چنین دلسوزان گمنامی است که با پرهیز از رسانه ها بر خدمت به دین و مردم و دارالاسلام تمرکز کرده اند.

ما به عنوان جوانان شریعت گرا و ضد سکولار بلوچستان وفات مولوی عبدالرحمن محبی رحمه الله استاد برجسته و متواضح و اهل تسامح و مدارا و صعه ی صدر دوره حدیث و فقه حوزه دارالعلوم مکی زاهدان و و مرجع پاسخگوئی به سوالات شرعی و فقهی اهل سنت بلوچستان در رادیو به‌ویژه رادیو بلوچی و موسس مسجد و مکتب کور کل کلیان ایرانشهر و مسجد یاسر و مکتب سمیه در زاهدان و مولف آثاری چون آداب و سنن زندگانی،  فوائد مکیه درتجوید قران کریم، مجموعه فضائل حج  و فضائل صدقات  را به جامعه ی انقلابی و شریعت گرای ایران تسلیت میگوییم.

انا لله و انا الیه راجعون

جوانان شریعت گرا و ضد سکولار بلوچستان / بیستم مردادماه ۱۴۰۰

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : ketabwasaif.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب