جدول عیدی کارگران سال 1402

جدول عیدی کارگران سال 1402مهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

جدول عیدی کارگران سال 1402 را از این سایت دریافت کنید.

نحوه محاسبه عیدی 1402 + جدول عیدی کارگران (آپدیت دی ماه 1401)

نحوه محاسبه عیدی 1402 + جدول عیدی کارگران در سال 1402 ؛ فرمول محاسبه عیدی به همراه آموزش محاسبه عیدی و سنوات + پاداش عیدی بازنشستگان

نحوه محاسبه عیدی سال 1402 + قانون عیدی و سنوات و مالیات (آپدیت 17 بهمن ماه 1401)

تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه: 15 دقیقه

دسته‌بندی‌ها : آموزش حسابداری,تازه های حسابداری

نویسنده: سپیدار سیستم

راهنمای مطالعه:

1. مبلغ عیدی کارگران در سال 1402+ جزئیات

2. جدول عیدی کارگران در سال 1402

3. نحوه محاسبه عیدی 1402 برای کارگران با کارکرد کمتر از 12 ماه

4. میزان عیدی کارگران با سابقه کمتر از یک سال (تومان)

5. فرمول محاسبه عیدی و پاداش کارگران، عیدی سال 1402 چگونه محاسبه می‌شود؟

6. نحوه محاسبه مالیات عیدی 1402؛ مالیات عیدی سال 1402 چقدر است؟

7. پادکست رادیو مالی – قسمت 88: حقوق و دستمزد

8. عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی 1402

9. قانون عیدی و سنوات کارگران و کارمندان

10. مبلغ عیدی امسال کارگران چقدر است؟+ 3 نکته مهم

11. عیدی سال 1401 یا 1402؟

12. آیا پرداخت عیدی و پاداش پایان سال را می‌توان در مقاطع مختلف سال انجام داد؟

13. فرمول محاسبه عیدی در سال کبیسه چیست؟

14. نحوه محاسبه عیدی سال 1402؛ عیدی سال 1402 چقدر است؟

15. سوالات متداول

در این مقاله به طور کامل راجع به نحوه محاسبه عیدی توضیح داده خواهد شد. در مورد مقررات مربوط به پرداخت عیدی به کارگران و این که به این مبلغ، بیمه و مالیات تعلق می‌گیرد یا خیر. محاسبه عیدی سال 1402 هم از دغدغه‌های مهم کارکنان است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

باید گفت که عیدی مشمولان قانون کار با مشمولان دسـتگاه‌های دولتی متفاوت است. عیدی کارکنان دولت در پایان هرسال توسط دولت تعیین می‌شود. ولی عیدی کارگران مشمول قانون کار براساس فرمول مندرج در قانون مذکور مشخص می‌شود. براساس این، فرمول عیدی کارگران دوبرابر آخرین حقوق آن‌هاست، مشروط بر اینکه از سه برابر حداقل حقوق سال مربوطه بیشتر نباشد.

مبلغ عیدی کارگران در سال 1402+ جزئیات

به گزراش خبرگزاری ایمنا، میزان عیدی کارگران بر اساس تصمیم شورای عالی کار برای سال 1402 اعلام شد. قبل از هر چیزی باید اعلام کرد میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال 1401 میزان 57.4% است. همچنین بر اساس این گزارش حداکثر عیدی کارگران در سال 1402، 12.539.250 تومان و حداقل آن 8.359.500 تومان است.

جدول عیدی کارگران در سال 1402

میزان پایه عیدی برای کارمندان دولت توسط هیأت دولت ۱ میلیون و 800 هزار تومان برای سال 1402 مشخص شده است. به این ترتیب میزان عیدی سال آینده با توجه به جدول زیر است که نحوه محاسبه حداقل و حداکثر آن را برای شما خواهیم گفت.

نحوه محاسبه عیدی 1402 برای کارگران با کارکرد کمتر از 12 ماه

به موجب تبصره 1 ماده واحده مزبور : « مبلغ پرداختی به کارکنانی که کمتر از یک سال در کارگاه کار کرده ‌اند، باید به مأخذ شصت روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال، محاسبه ‌گردد. مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده موضوع ماده واحده این قانون تجاوز نماید. » با توجه به این تبصره، فرمول محاسبه عیدی سال 1402 برای کارگران با کارکرد کمتر از دوازده ماه، به شرح زیر است:

میزان عیدی کارگران با سابقه کمتر از یک سال (تومان)

میزان عیدی کارگران با سابقه کمتر از یک سال (تومان) فرمول محاسبه عیدی و پاداش کارگران، عیدی سال 1402 چگونه محاسبه می‌شود؟

با توجه به اینکه طبق قانون، هیچ کارگری نباید کمتر از حداقل حقوق دریافت کند، بنابراین عیدی به هیچ وجه از دوبرابر حداقل حقوق کمتر نخواهد بود. مبلغ اعلام شده در مورد کارگرانی است که یک سال در کارگاه به کار اشتغال دارند. کسانی که کمتر از یک سال کار کرده‌اند به نسبت مدت کارکرد از عیدی برخوردار می‌شوند.

نحوه محاسبه حداکثر عیدی سال 1402 را در عکس زیر می توانید ببینید:

حداقل عیدی سال 1402 هم به سادگی از طریق فرمول زیر قابل محاسبه است:

فرمول محاسبه عیدی به این صورت است که کارکرد عیدی در ماخذ عیدی ضرب و برعدد  365 تقسیم می‌شود:

محاسبه آنلاین عیدی سال 1402

مزایای مستمر: مانند فوق‌العاده و سختی کار که هر ماه با حقوق پرداخت می‌شوند.

کارکرد: تعداد روزهایی که در سال 1401 مشغول به کار بوده‌اید. ( جمعه، تعطیلات رسمی و مرخصی استحقاقی در کارکرد محاسبه می‌شوند.)

لطفا مبالغ را به ریال وارد کنید.

در دو فرمول بالا دیدیم که مقدار حداق و حداکثر عیدی پرداختی در هر سال به چه شکلی محاسبه می شود. اما این نکته را به یاد داشته باشید که لزوما حداقل یا حداکثر مبلغ عیدی به شما پرداخت نخواهد شد. تعیین حداقل مبلغ عیدی از طرف دولت با این هدف صورت گرفته که از تخلف توسط کارفرما جلوگیری شود. اما چرا حداکثر مبلغ برای عیدی تعیین شده است؟ حداکثر مبلغ عیدی به این دلیل تعیین می شود که مشخص باشد مالیات عیدی دریافتی با چه نرخی باید حساب شود. در ادامه این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که مالیات عیدی با چه نرخی و چگونه محاسبه می شود.

به کلیه مشمولان قانون کار، اعم از قرارداد دائمی، موقت و کار معین، کارمزد، کارگران فصلی نیز به نسبت کارکرد، عیدی پرداخت می‌شود. با مراجعه به صفحه حقوق و دستمزد می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه محاسبه حقوق 1401 به دست بیاورد.

نحوه محاسبه مالیات عیدی 1402؛ مالیات عیدی سال 1402 چقدر است؟

محاسبه عیدی و سنوات قانون خاص خود را دارد. مبلغ عیدی هر فرد به میزان معافیت حقوق یک ماه که در ابتدای هر سال توسط سازمان امور مالیاتی اعلام می‌گردد از پرداخت مالیات معاف بوده و مابه التفاوت آن به سرجمع مزایای مشمول مالیات فرد اضافه شده و مجموعاً برای آن مالیات محاسبه می‌گردد. بنابراین، با توجه به اینکه در سال 1402 حداقل حقوق معاف از مالیات را 5 میلیون و 600 هزار تومان اعلام کرده اند، می توانیم بگوییم که عیدی دریافتی تا مبلغ 5 میلیون و 600 هزار تومان معاف از مالیات است.

بر اساس اطلاعات دریافتی از خبرگزاری کارگرآنلاین، سقف معافیت مالیاتی در سال 1401 به این شرح اعلام شده است: طبق قانون معافیت مالیات عیدی سال 1401، کارگران و کارمندانی که عیدی آن ها کمتر از مبلغ 56.000.000 ریال باشد، مشمول معافیت مالیات عیدی می‌شوند. این بدان معنی است که کسانی که بیش از مبلغ 56.000.000 ریال عیدی دریافت کنند، طبق قانون ملزم به پرداخت مالیات عیدی خواهند بود.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.sepidarsystem.com

مبلغ عیدی سال ۱۴۰۲ کارمندان و کارگران چقدر خواهد بود؟

مبلغ عیدی همیشه در پایان سال و در روزهای پایانی اسفند اعلام می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا تخمین‌ها و نحوه محاسبه عیدی ۱۴۰۲ را عنوان کنیم.

قانون کار

مبلغ عیدی سال ۱۴۰۲ کارمندان و کارگران چقدر خواهد بود؟

آخرین به‌روزرسانی دی ۰۱ زمان مطالعه: 5 دقیقه

عیدی و مبلغی که کارمندان و کارگران استخدام شده در پایان سال با این نام دریافت می‌کنند، یکی از مزایای کاری آنها است که پرداخت آن بر عهده کارفرما می‌باشد. عیدی معمولا در پایان سال و در بهمن و اسفند ماه به کارمندان و کارگران پرداخت می‌شود. اما صحبت از آن و میزان آن، همیشه زودتر از این ماه‌ها آغاز می‌شود و کارمندان و کارگران به دنبال این هستند که زودتر از مبلغ عیدی خود باخبر شوند. امسال نیز مانند سال‌های گذشته، در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مبلغ عیدی ۱۴۰۲ بپردازیم.

از آنجایی که میزان حداقل عیدی برابر با دو برابر حداقل دستمزد و حداکثر رقم عیدی برابر با سه برابر حداقل دستمزد است، این مبلغ در سال ۱۴۰۱ برای پایه حقوق ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با کسر مالیات برابر با ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و با پایه حقوق ۴ میلیون تومان برابر با ۷ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان تعیین شد.

استخدام بدون سابقه کار

مسابقه استخدامی ایران‌تلنت شروع شده، فرصت برنده شدن رو از دست نده!

شرکت در مسابقه

مبلغ عیدی کارمندان و کارگران در سال ۱۴۰۲

بر اساس تصمیم شورای‌عالی کار، حداقل دستمزد کارگران برای یک شخص مجرد پنج میلیون و ۶۷۹ هزار و ۷۵۰ تومان است. این در حالی است که، حداقل حقوق پایه مبنای محاسباتی عیدی ۱۴۰۲ است که بدون در نظر گرفتن حق مسکن و بن کارگری چهار میلیون و ۱۷۹ هزار و ۷۵۰ تومان است.

بنابراین، عیدی در نظر گرفته شده برای کارمندان و کارگران حقوق‌بگیر زیر نظر قانون کار در نوروز ۱۴۰۲، بین هشت میلیون و ۳۵۹ هزار تومان تا ۱۲ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۲۵۰ تومان است که در ادامه به نحوه محاسبه آن خواهیم پرداخت.

نحوه محاسبه عیدی سال ۱۴۰۲

نحوه محاسبه عیدی برای افرادی که به دنبال کاریابی هستند و برای کارمندان و کارگران هر ساله فرمولی ثابت دارد و این فرمول مشمول افرادی می‌شود که حداقل یک سال سابقه کار داشته باشند. البته این به این معنا نیست که افراد دارای سابقه کمتر از یک سال از گرفتن عیدی در پایان سال محروم هستند و این افراد نیز، فرمول خاص خود را برای دریافت عیدی دارند که به آن اشاره خواهیم کرد.

عیدی کارمندان و کارگران توسط کارفرما پرداخت می‌شود و هر کارفرما طبق قوانین، باید حداقل دو برابر پایه حقوق و حداکثر سه برابر پایه حقوق به کارمندان خود عیدی بدهد.

در ادامه به فرمول و نحوه محاسبه حداقل و حداکثر عیدی می‌پردازیم تا به شما کمک کنیم قبل از اعلام رقم عیدی، میزان عیدی خود را محاسبه کنید. همچنین می‌توانید برای محاسبه عیدی از ماشین حساب عیدی ایران سلری نیز استفاده کنید.

حداقل عیدی سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

فرمولی که در ادامه بیان می‌کنیم، فرمولی است که توسط بسیاری از شرکت‌ها برای محاسبه عیدی کارمندان استفاده می‌شود، اما این امکان وجود دارد که کارفرمایی با توجه به خواست خود مبلغی بیشتر از این عددی که به دست می‌آید را برای کارمندان خود در نظر بگیرد.

طبق تصمیم و نظر شورای عالی کار، تمام شرکت‌هایی که زیر نظر قانون وزارت کار فعالیت می‌کنند باید به کارمندان خود به ازای یک سال کار معادل ۶۰ روز آخرین دستمزد (حداقل عیدی) و ۹۰ روز آخرین دستمزد (حداکثر عیدی)، عیدی پرداخت کنند.

طبق این دستور، میزان پرداختی عیدی کارمندان نباید از ۶۰ روز دستمزد کمتر و از ۹۰ روز دستمزد بیشتر باشد. فرمول محاسبه حداقل عیدی به صورت زیر می‌باشد:

حداقل عیدی سال ۱۴۰۲ = ۶۰ x حداقل دستمزد روزانه

اگر عدد ۱۳۹,۳۲۵ تومان که مبلغ دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۱ است را در ۶۰ ضرب کنیم، حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ به دست خواهد آمد:

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، حداقل عیدی سال ۱۴۰۲ طبق فرمول‌هایی که از قبل ارائه شده است، ۸ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود.

حداکثر عیدی سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

حداکثر میزان عیدی نباید از معادل ۹۰ روز حداقل دستمزد روزانه همان سال بیشتر شود. برای محاسبه حداکثر میزان عیدی در سال ۱۴۰۲ باید میزان حداقل دستمزد روزانه خود را در ۹۰ ضرب کنید. فرمول آن به صورت زیر می‌باشد:

حداکثر عیدی سال ۱۴۰۲ = ۹۰ x حداقل دستمزد روزانه

ابزار رایگان و آنلاین ساخت رزومه

همین حالا می‌توانید به صورت رایگان و آنلاین یک رزومه حرفه‌ای و دو زبانه بسازید و فایل آن را دریافت کنید.

ساخت رزومه

اگر عدد ۱۳۹,۳۲۵ تومان که مبلغ دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۱ است را در معادله زیر قرار دهیم، به مبلغ سقف عیدی سال ۱۴۰۲ خواهیم رسید:

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، حداکثر عیدی سال ۱۴۰۲ طبق همین فرمول، مبلغ ۱۲ میلیون ۵۳۹ هزار و ۲۵۰ تومان خواهد بود.

روش محاسبه عیدی برای سابقه کار کمتر از یک سال

همان‌طور که اعلام کردیم عیدی کامل به افرادی تعلق می‌گیرد که یک سال با سازمان و شرکتی همکاری داشته باشند. اما به این معنا نیست که افراد دارای سابقه کاری کمتر از یک سال، عیدی دریافت نکنند. فرمول محاسبه عیدی افراد با سابقه کاری کمتر از یک سال به شرح زیر است:

حقوق ماهیانه ضرب در تعداد ماه نتیجه تقسیم بر ۱۲

به عنوان مثال، فردی با ۷ ماه کار رقم زیر را به عنوان عیدی دریافت می‌کند:

۴۱۷۹۷۵۵ * ۷ / ۱۲ = ۲,۴۳۸,۱۹۰

در جدول زیر به رقم عیدی با توجه به سابقه کار می‌پردازیم:

جدول عیدی ۱۴۰۲

سابقه کار میزان عیدی

یک ماه ۶۹۶,۶۲۵ تومان

دو ماه ۱,۳۹۳,۲۵۰ تومان

سه ماه ۲,۰۸۹,۸۷۵ تومان

چهار ماه ۲,۸۷۶,۵۰۰ تومان

پنج ماه ۳,۴۸۳,۱۲۵ تومان

شش ماه ۴,۱۷۹,۷۵۰ تومان

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.irantalent.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب