مدل گلدوزی روی پارچه

مدل گلدوزی روی پارچهمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

مدل گلدوزی روی پارچه را از این سایت دریافت کنید.

30 طرح جدید گلدوزی دستی زیبا و متفاوت

30 طرح جدید گلدوزی دستی زیبا و متفاوت : گلدوزی هنری است که در آن طرح با سوزن و نخ روی پارچه دوخته می شود. این سوزن بافت برجسته زیبایی ...

30 طرح جدید گلدوزی دستی زیبا و متفاوت

توسط زهرا ف ۱ سال پیش 2

30 طرح جدید گلدوزی دستی زیبا و متفاوت

30 طرح جدید گلدوزی دستی زیبا و متفاوت : گلدوزی یکی از هنرهای تزئینی است که با رعایت طرح ها روی پارچه ها و لباس ها اعمال می شود. برای آشنایی بیشتر شما با این هنر ارزشمند چند طرح گلدوزی دستی را معرفی کرده ایم.

گلدوزی هنری است که در آن طرح با سوزن و نخ روی پارچه دوخته می شود. این سوزن بافت برجسته زیبایی روی پارچه ایجاد می کند. مدل گلدوزی دستی زنده تر و پویاتر از مدل ماشین است. در ادامه نمونه هایی از طرح دست دوزی را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

حتما بخوانید» کاردستی های جذاب کودکانه با نخ کاموا

فهرست مطالب این صفحه

طرح گلدوزی دستی زیبا و متفاوت

برای گلدوزی ، نخ ابریشم ، نخ معمولی و نخ گلابتون و. استفاده می شود. این نوع دوخت و دوز بر اساس طرح انجام می شود و نتیجه کار پس از اتمام بسیار شگفت انگیز است.

نام این هنر به این دلیل بود که ابتدا طرح های گل را شامل می شد. به همین دلیل به آن گلدوزی می گفتند. با این حال ، اکثر طرح های آن در حال حاضر شامل انواع گل است. به عنوان مثال ، ممرز و گل رز یکی از این اقلام پرکاربرد هستند.

این هنر ارزشمند در ایران و بسیاری از نقاط جهان جشن گرفته می شود. در ایران از این هنر برای زیباسازی پارچه و لباس استفاده می شود. طرح روی مانتو ، لباس مجلسی ، ملحفه و هستند از جمله مواردی هستند که با همان هنر تزئین و طراحی شده اند. خوشبختانه طرح های دیگری نیز به طرح های گلدوزی اضافه شده است.

حتما بخوانید» برای هدیه های خود پاپیون های جذابی بسازید

استفاده از طرح گلدوزی جدید و شیک زیبایی بیشتری به لباس ها و پارچه های مختلف می بخشد. در مقاله های قبلی آموزش گلدوزی دستی ارائه کردیم. در ادامه انواع طرح های زیبای این گلدوزی را مشاهده خواهید کرد.

قیمت و ارزش مانتو با گلدوزی زیبا تغییر کرده و بسیار افزایش یافته. این هنر به عنوان یکی از قدیمی ترین هنرهای جهان قدمتی نزدیک به دو هزار سال دارد. رومیان باستان این هنر را هنر سوزن دوزی می نامیدند.

امروزه این هنر به دو صورت ماشینی و دستی انجام می شود. البته طرح های گلدوزی دستی و ماشینی هر دو بسیار ارزشمند و مهم هستند. امروزه این هنر بر روی مانتو ، شلوار ، لباس مجلسی ، لباس عروس ، لباس شب ، دکوراسیون لوازم خانگی ، سالن های تشریفات و دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

جدیدترین طرح های گلدوزی

همانطور که می دانید یکی از هنرهای ارزشمند در بین خانم گلدوزی است که در واقع هنری ارزشمند و همچنین سرگرم کننده است که می توان از آن برای روسری ، مانتو ، لباس و … استفاده کرد و یا می توانید از این هنر زیبا برای ایجاد نقاشی استفاده کنید.

به یک گلدوزی زیبا بسازید و آن را روی دیوار اتاق نصب کنید تا از دیدن آن لذت ببرید در ایران از این هنر برای زیباتر شدن لباس ها و پارچه ها استفاده می شود و امروزه طرح های دیگری نیز به این هنر ارزشمند اضافه شده است.

طرح گلدوزی با گل برجسته

از آنجا که این هنر در ابتدا شامل طرح های گل بود در بین خانم ها به عنوان گلدوزی شناخته می شود ، اگرچه اکثر طرحها گلهای زیبا هستند.

حتما بخوانید» تزیینات روی کوسن مبلمان با ایده های جذاب

طرح های متفاوت گلدوزی 

در ادامه نمونه هایی از طرح های ساده گلدوزی دستی را برای شما عزیزان قرار داده ایم تا با ایده گرفتن از آنها گلدوزی های زیبایی داشته باشید ، بنابراین اگر شما عزیزان نیز به دنبال طرحی شیک و جالب برای طرح های گلدوزی هستید ، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما باشید.

طرح گلدوزی روی پارچه

طرح گلدوزی روی پارچه

طرح گلدوزی روی پارچه

طرح گلدوزی روی پارچه

طرح گلدوزی روی پارچه

طرح گلدوزی روی پارچه

طرح گلدوزی روی پارچه

طرح گلدوزی روی پارچه

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : kardestoon.ir

60 ایده های جدید از طرح گلدوزی روی لباس بسیار زیبا و جذاب

طرح گلدوزی روی لباس | طرح گلدوزی دخترانه | طرح گلدوزی ساده روی لباس | طرح گلدوزی ساده و شیک دخترانه

60 ایده های جدید از طرح گلدوزی روی لباس بسیار زیبا و جذاب

طرح گلدوزی روی لباس | طرح گلدوزی دخترانه | طرح گلدوزی ساده روی لباس | طرح گلدوزی ساده و شیک دخترانه

30 0

زمان مطالعه: 3 دقیقه

گلدوزی بر روی لباس جزو هنرهایی است که خیلی ساده انجام می شود. بیش از 50 طرح گلدوزی روی لباس فوق العاده شیک و بسیار جذاب را در انواع مدل و طرح های بروز در قسمت مد سایت دلگرم آماده کردیم.

طرح گلدوزی روی لباس 2022

گلدوزی یکی از هنرهای قدیمی است که جزو ظریف و با اصالت خانواده هنرهای سوزن دوزی می باشد. در این مطلب مدل طرح گلدوزی روی لباس در طرح های بسیار زیبا و جالب مد سال را می توانید مشاهده نمایید. طرح مناسب و دلخواه را انتخاب کنید. (به ابعاد آن توجه کنید و سعی کنید با طرح‌های ساده شروع کنید.)

جدیدترین طرح گلدوزی روی لباس

اگر بار اول است که این کار را امتحان کنید بهتر است از پارچه های اضافه برای تمرین استفاده کنید. سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که پلی استر نباشد تا کار شما زیباتر شود. برای گلدوزی از نخ های ابریشمی، نخ معمولی و خ گلابتون استفاده کنید. گلدوزی فقط محدود به گل نیست، طرح ها و شکل های گوناگونی را می توانید ایجاد کنید. بسته به اندازه گلدوزی که انجام می دهید و محل قرار دادن آن، ممکن است قادر به استفاده از کارگاه گلدوزی باشید و یا نباشید. مثلا جین محکم است و نیاز نیست در کارگاه گلدوزی شود.

گالری از طرح گلدوزی روی لباس 1401

برای پارچه‌های ضخیم و تیره تنها را پیاده سازی استفاده از کاربن‌های زرد و سفید است؛ این روش مانند استفاده کردن کاربن بر روی کاغذ است و نحوه قرار گیری به‌گونه‌ای است که قسمت مات کاربن در جهت کاغذ و قسمت چرب کاربن به سمت پارچه باید باشد. و در نهایت با مداد یا خودکار می‌توانید طرح را به خوبی بر روی پارچه پیاده سازی کنید.

طرح گلدوزی شیک و ساده

طرح خام گلدوزی شیک

طرح گلدوزی ساده شیک

طرح گلدوزی ساده و شیک دخترانه

طرح گلدوزی ساده و شیک روی لباس

طرح گلدوزی ساده و شیک روی پارچه

طرح گلدوزی ساده و شیک روی مانتو

ایده طرح گلدوزی ساده

ایده طرح گلدوزی ساده گل

ایده طرح گلدوزی ساده فانتزی

ایده طرح گلدوزی

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.delgarm.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب