انشا در مورد فضاپیما

انشا در مورد فضاپیمامهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

انشا در مورد فضاپیما را از این سایت دریافت کنید.

انشا صفحه ۵۸ نگارش نهم

انشا درباره درون یک فضاپیما که روی کره ماه فرود آمده یکی از موضوعات انشا نگارش نهم است. برای نوشتن این انشا باید درون یک فضاپیما را که روی کره ماه، فرود آمده تصور کنید و تصویر ذهنی خود را بنویسید.

ستاره » ✍️ محتوای کمک درسی » پایه نهم » نگارش پایه نهم » انشا درباره درون یک فضاپیما که روی کره ماه فرود آمده

انشا درباره درون یک فضاپیما که روی کره ماه فرود آمده

انشا درباره درون یک فضاپیما که روی کره ماه فرود آمده یکی از موضوعات انشا نگارش نهم است. برای نوشتن این انشا باید درون یک فضاپیما را که روی کره ماه، فرود آمده تصور کنید و تصویر ذهنی خود را بنویسید.

آخرین به روز رسانی: مهر 15, 1400

ستاره | سرویس محتوای کمک درسی – برای نوشتن یک انشا درباره درون یک فضاپیما که روی کره ماه فرود آمده باید ابتدا کمی اطلاعات درباره کره ماه و فضانوردی کسب کنید، سپس تخیل خود را آزاد بگذارید، سپس درون یک فضاپیما را که روی کره ماه، فرود آمده تصور کنید و تصویر ذهنی خود را بنویسید. در ادامه یک انشا تخیلی درباره درون یک فضاپیما روی کره ماه می‌خوانید. شما می‌توانید ۲ نمونه انشا درباره آدم فضایی را نیز در ستاره بخوانید و ایده های بیشتری بگیرید و با بیشتر نوشتن مهارت های نوشتاری خود را افزایش دهید.

انشا صفحه ۵۸ نگارش نهم

انشا درباره درون یک فضاپیما که روی کره ماه فرود آمده

مقدمه

مدت‌ها بود تمرین های سختی را انجام می‌دادم. تمرین‌هایی برای فضانوردی که وقتی روی کره ماه فرود آمدیم تحمل معلق بودن در فضا را آنهم با آن لباس های سنگین و عجیب داشته باشیم. بلاخره روز موعود فرا رسید و ما سوار فضاپیما شدیم و سه… دو… یک… به آسمان پرتاب شدیم.

بدنه انشا

نمی‌توانم حال و احساسم را درست بیان کنم. ترکیبی از هیجان و لذت با ترس و استرس. ما داشتیم به کره ماه می‌رفتیم و این آرزوی دیرینه من بود. وقتی رسیدیم با زمین ارتباط برقرار کردیم و در پیامی کوتاه، رسیدنمان را گزارش دادیم. منظره های کره ماه بسیار دیدنی و زیبا بودند. گدازه‌ی آتشفشانی لایه لایه و بلورهای درخشان روی صخره‌های ماه تصاویری بی نظیر برای عکاسی بودند.

هر چه می‌دیدم عکس می‌گرفتم. حتی از جای پای خودم بر سطح کره ماه عکسی گرفتم تا بعدا به زمینی ها نشان دهم و آن را به یادگار نگه دارم.

دیدن کره زمین از آن بالا که به رنگ آبی زیبایی بود، احساسی از شوق و علاقه در من برانگیخت. انگار که خانه قدیمی خود را ببینید و دچار حس نوستالژیک شوید. فکر کردم چقدر زمین را دوست دارم و چقدر دلم می‌خواهد بعد از بازگشت به زمین، برای بهبود محیط زیست و مراقبت از زمین، بیشتر تلاش کنم و آدم های دیگر را نیز به این کار ترغیب کنم.

یکی دیگر از تجربه های بی نظیر فرود آمدن بر کره ماه تجربه بی‌وزنی و معلق بودن بود. در فضا نیروی گرانشی وجود ندارد و هیچ چیزی به پایین نمی‌افتد. این تجربه ای است که هرگز در زمین با وجود جاذبه زمین نمی‌توانیم تجربه کنیم و واقعا احساسی بسیار جالب و هیجان انگیز داشت.البته شاید بتوان کمی آن را به ورزش ترامپولین تشبیه کرد.

نمی‌توانم انکار کنم که در مدتی که روی کره ماه بودیم، امیدوار بودم موجودی فضایی را ببینم و تمام تخیلاتی که در این باره داشته ام رنگ واقعیت بگیرد. البته این اتفاق نیفتاد و امیدوارم روزی دیگر فضانوردها چنین تجربه ای را کسب کنند.

انشا درباره درون یک فضاپیما که روی کره ماه فرود آمده

نتیجه

تجربه ای که من درون فضاپیمایی که روی کره ماه فرود آمده بود کسب کردم، احساسی معنوی بود. تفکر درباره آفرینش و کوچک بودن انسان در برابر آنهمه عظمت. خداوند را به خاطر همه نعمت هایی که به ما در زمین داده شکر کردم و با دلتنگی بسیار برای خانه ام زمین، و کوله باری از تجربه های لذتبخش بازگشتم.

۱۲ کیلو لاغری با رژیم گروهی برنافیت

بر اساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی، رژیم گروهی بهترین راه حل برای حفظ انگیزه در رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در مدت زمان کوتاهه. بیش از ۹۰% افرادی که با برنافیت رژیم گرفتن، تونستن در 3 ماه حداقل ۱۲ کیلو وزن کم کنن

ثبت نام رژیم گروهی با تخفیف ویژه

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

بر اساس رای 119 نفر از بازدید کنندگان

نظر شما چیست؟

4 نظر پاسخ بدون نام

آذر 12, 1399 at 4:59 ب.ظ

خوب بود پاسخ منتظران ظهور«NX»

آبان 23, 1401 at 11:23 ب.ظ

طولانیه پاسخ بدون نام

آذر 8, 1399 at 4:59 ب.ظ

آفرین خوب بود پاسخ BTS

آذر 18, 1401 at 10:13 ب.ظ

عالیه???????? مطالب مرتبط

۲ انشا درباره تلفن همراه با لحن توصیفی و طنز

انشا درباره جلسه امتحان؛ گزارشی از یک جلسه امتحان پر دردسر

انشا درباره انتقال خون با دو لحن جدی و طنز

۳ انشا درباره گذر رودخانه با مقدمه، بدنه و نتیجه

انشا درباره درختی که پا در هوا است از زبان خودش (تخیلی)

بازنویسی حکایت نان سوخته به زبان ساده و امروزی

انشا درباره شانس | ۴ انشای خاص و متفاوت

۲ انشا در مورد کمک به همسایه ها با لحن توصیفی و طنز

همچنین بخوانید

ضرب المثل فضول را بردند جهنم گفت هیزمش تر است

انشا درباره آفرینش همه تنبیه خداوند دل است

معنی درس آشنای غریبان با آرایه ها و نقش دستوری کلمات

تنوع و تعداد فسیل ها در محیط های دریایی بیشتر است یا بیابان ها؟ چرا؟

بازآفرینی ضرب المثل کوه به کوه نمیرسد ولی آدم به آدم میرسد

پیشنهادات ستاره مخصوص همکاران ستاره تبلیغات اینترنتی درباره ستاره تماس با ستاره دسته بندی مطالب شرایط و مقررات فرصت های همکاری

عضویت در پلتفرم ستاره

با عضویت رایگان در پلتفرم ستاره به گلچینی ازبهترین مطالب و منابع اطلاعاتی به زبان فارسی دست پیدا کرده و از ابزارها و امکانات مخصوص کسب و کارها نیز استفاده نمایید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : setare.com

انشا در مورد خود را درون یک فضا پیما فرض کنید که روی ماه فرود آمده :: نمونه انشاء با موضوعات مختلف

خود را درون یک فضا پیما فرض کنید که روی ماه فرود آمده فضا پیما وسیله ای است که انسان را برای بردن به فضا وکره هایی که در اطراف زمین وجود دارد ساخته شده است. درون فضا پیما بودم، فضا ...

نمونه انشاء با موضوعات مختلف

نمونه انشاء با موضوعات مختلف زنگ انشاء، نوشتن انشا، انشای آماده، موضوع انشا، نمونه انشا

انشا در مورد خود را درون یک فضا پیما فرض کنید که روی ماه فرود آمده

خود را درون یک فضا پیما فرض کنید که روی ماه فرود آمده

فضا پیما وسیله ای است که انسان را برای بردن به فضا وکره هایی که در اطراف زمین وجود دارد ساخته شده است.

درون فضا پیما بودم، فضا پیمایی بزرگ که با همه فضا پیماهای دیگر فرق داشت خیلی از انسانها درون آن بودند ودر داخل ان از خاطره های زمینی خودشان با یکدیگر گفتگو می کردندبعضی از خاطره های آنها مانندقهوه تلخ بودندوبعضی مانند فالوده ی شیرازی شیرین، هر کدام از آنها سرنوشتی جدا داشتندکه باعث شده بود هریک از آنها را در داخل یک فضا پیما به یکدیگر برساند هر کدام از آنها برای رفتن به فضا هدف دیگری داشتند.

من هم یک هدف دیگر، در آخرین صندلی فضا پیما نشسته بودم همه ی گذشته های خودرا مرور می کردم گذشته های خیلی از مسافران داخل فضا پیما مانند شعله های بخاری سوخته بودندومانند باد کولربه باد رفته بودندهرچقدر که به یاد گذشته می افتادم وخاطراتم را مرور می کردم سرعت فضا پیما تندتر می شد انگار فضا پیما هم درک می کرد که چه چیزهای سختی را تحمل کرده ایم.

باز تندتر وتندتر فضا پیمادر اوج سرعت بود، که ناگهان ایستاد وتمامی مسافران از ان پیاده شدند میان انها همهمه ای به پا شده بودکه اینجا کجا می تواند باشد، همه از یکدیگر می پرسیدندکه این چه جایی است؛ یکی از آن مسافران با صدای بلند فریاد زد ویکباره این شلوغی به سکوتی مطلق تبدیل شد. یک زن جواب همه ی آنها را داد وگفت: اینجا همان جایی است که آرزویش را داشتیم، اینجا همان جایست که برای فراموش کردن خیلی از جیزها آمده ایم، اینجا همان جایی است که سالها می خواستیم داشته با شیم وبالاخره به ان رسیده ایم، اینجا همان جایست که برای زندگی کردن آمده ایم، اشک از چشمان تمامی جمع سرازیر شد، آری اینجا همان کره ی ماه بود که با امدن این افراد شکوه وزیبایی عظیمی را به خود گرفت. بعضی اوقات باید برویم باید به راه بیا فتیم تا ان کسانی که قدرمان را ندا نسته اند بفهمند که چیز با ارزشی را از دست داده اند.

بودیم وکس قدر ندانست

باشد نباشیم وبدانند که بودیم.

نوشته: مهسا اموت کلاس نهم دبیرستان فدک

موضوع: فضا پیمایی که روی کره ی ماه فرود آمده

حواستان باشد شمارش معکوس شروع شد تا 56ثانیه دیگر سفرمان شروع می شود.این صدای رئیس ما است که دارد تذکرات و بقیه مطالب را توضیح میدهد.چه صدای مهیبی احساس می کنم دارم از زمین کنده می شوم با سرعتی که تا به حال مانندش را ندیده بودم احساس عجیبی است زمین دارد ذره ذره کوچک می شود دیگر ابرها زیر پایم است چه تکانی، فکر می کنم از جو خارج شدیم از مرکز اعلام می شود که با موفقیت وارد مدار خود شدیم . کسی بامن حرف نمی زند من هم میل و علاقه ای ندارم که با کسی حرف بزنم چون آنقدر چیز های عجیب و مجهول است که دیگر کسی به فکر حرف زدن نمی افتد احساس می کنم مانند ذره ای از گرد و غبار هستم که در هوا معلق شده ام احساس عجیبی است ولی لذت بخش، این لذت را در هیچ فیلمی ندیده بودم دیگر زمین، زمین نیست بلکه همچون توپ پینگ پونگ است که انگار تا دلت خواست آن را می گیری و در جیبت می گذاری وبرای همیشه از صحنه ی روزگار محوش می کنی در آن دور دست نقطه ای سفید می بینم از زمین کوچک تر است ولی چنان برقی میزند که چشم نیز تمایل دارد این سفیدی را ببیند تا آن زمین رنگارنگ را گویی غرق در عالمی هستم که تابه حال حتی نتوانسته بودم تصورش کنم احساس حقارت می کنم که من با این همه ادعا وبه قول قدیمی ها دم و دستگاه در سیاره ای هستم که انگار نه انگار وجود دارد و بود ونبودش فرقی به حال این دنیا نمی کند خورشید جور دیگر می تابد گویی سر جنگ دارد در دلم میگویم چه شده، ای خورشید گله ای داری ؟جنگی داری؟ چرا چنین سوزانی؟ انگار دوست نداری ما را در نقطه ای خارج از قفسمان ببینی فضا در اینجا خیلی زیبا و در عین حال بی رحم به نظر می رسد با خود فکر می کنم اگر گم شوم تا کجا می توانم ادامه دهم اصلا پایانی هست یا هرچه ادامه دهم جز به بی پایانی نمیرسم تکان شدیدی خوردم چه تکانی بود ترسیدم، یک لحظه فکر کردم افکارم دارد به واقعیت تبدیل می شود می ترسم از این جهان بی انتها ،از این خورشید سوزان، از این حقارت نسبت به این دنیا، ناگهان در باز شد نمی دانستم چه کنم گویی می خواهم وارد دهان هیولایی شوم که مافوق تصور است در بالا سیاهی ترسناکی است ولی به روی این کره گویی رنگ شادی و امید ریختند سفید است همچون عروسی که خوشحال در این فضای بی کران یکه تاز میدان است ناگهان چیزی را زیر پایم حس می کنم که تا به حال بشر حتی فرصت دیدن آن از این فاصله را نداشته نمی دانم چه بکنم قدمی دیگر بردارم و چون کودکی خوشحال به این طرف و آن طرف بدوم یا بمانم و غرق در این همه سوال بی پاسخ باشم چیزی را دیدم که حسابی متعجبم کرد پرچم هایی را دیدم از انسان هایی شجاع که جرأت کردند به این جا پای بگذارند خواستم قدمی بردارم ولی چیزی توجه ام را جلب کرد نزدیک بود پا روی آن بگذارم چیزی که صاحبش به خاطر آن تا اینجا آمده بود جای پای کسی بود ولی نمی دانم مال چه کسی بود ولی نمیتوانم به خودم اجازه دهم روی این سمبل صبر و استقامت پای بگذارم چیزی درونم می گفت برو برو پرچم میهنت را بر این سیاره ی دست نخورده به رسم یادگار بر سطح سفیدش بکوب تا همیشه یادش باشد که میزبان چه کسی بوده ولی نمی توانم قبول کنم که سوغات و تحفه ای برای کسانی که در آن در سیاره آبی هستند نبرم دلم میخواهد تا می شود از این......نمیدانم اسمش را چه بگذارم بلاخره باید فرقی میان خاک ما واین چیز باشد و اگرچنین نباشد حماقت است که برای به دست آوردن آن تا اینجا بیایم ولی صدحیف که دیگر وقت بازگشت است دلم نمی یاید پایم را از این گوی درخشان جدا کنم ولی دیگر مجبورم وارد این قوطی فلزی شوم و از دنیا ی شگفت انگیز به دنیای خاکی خودم برگردم

ولی یادم می ماند که چقدر کوچکم نسبت به این جهان بی انتها .یادم می ماند که چقدر عظیم است خالق این شاهکار

موضوع: فضا پیمایی که روی کره ی ماه فرود آمده
برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : enshay.blog.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب