ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

آزمون استخدامی آموزش و پرورش یکی از زیرمجموعه های آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی می باشد که با هدف جذب نیروی کار فرهنگی متعهد برگزار می گردد و طی آن داوطلبانی که قصد اشتغال در کسوت آموزگاری، دبیری رشته های نظری، فنی، هنرستان و… و سایر رشته های شغلی مرتبط با فرهنگیان (هنرآموزی و مشاور مدرسه) را دارند، می توانند با شرکت در آزمون مذکور، قابلیت های خود را به نمایش بگذارند.

این آزمون فراگیر، تحت نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور توسط سازمان سنجش آموزش کشور به اجرا درخواهد آمد که شامل دو مرحله امتحان کتبی و مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش می شود. از این رو فرآیند ثبت نام داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در مرحله اولیه نیز از طریق بارگذاری مدارک تحصیلی و هویتی لازم در سایت سازمان سنجش در مدت زمان مشخص به انجام می رسد.

 

✅ لینک مستقیم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

 

فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و در بازه زمانی 10 الی 16 اسفند ماه سال 1401 صورت می پذیرد.

جزوه استخدامی آموزش و پرورشجزوه استخدامی آموزش و پرورش جزوه استخدامی آموزش و پرورشجزوه استخدامی آموزش و پرورش

 

فهرست محتوا

آخرین اخبار از زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402آخرین تغییرات آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402شیوه های جدید استخدام در آموزش و پرورش 1402زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402حداقل معدل برای استخدام آموزش و پرورش 1402شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402رشته های مورد پذیرش در آزمون استخدامی آموزش پرورش 1402چه استان هایی برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 نیرو جذب می کند؟مواد و منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش پرورش 1402مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

آخرین اخبار از زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

اکثر کسانی که خواهان ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشند پیگیر اطلاعیه هایی هستند که از سوی این سازمان منتشر می شود تا بتوانند در اسرع وقت اقدامات لازم جهت نام نویسی را به سرانجام برسانند. بنابراین در این قسمت از مقاله به آخرین اخبار در خصوص  آزمون استخدامی آموزش و پرورش  پرداخته ایم.

خبر 16 اسفند ماه

بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، مهلت نام نویسی جهت پذیرش در رشته های آموزگار ابتدایی و آموزگار کودکان استثنائی تا روز جمعه 19 اسفند ماه سال جاری تمدید شد.

خبر 10 اسفند ماه

با انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام، فرآیند نام نویسی افراد واجد شرایط در آزمون استخدامی سال جاری از طریق سایت سازمان سنجش از روز 10 اسنفد ماه آغاز شد و تا روز 16 اسفند ماه نیر ادامه خواهد داشت. توجه داشته باشید که دفترچه راهنمای این آزمون صرفا برای پذیرش در رشته های آموزگار ابتدایی و آموزگار کودکان استثنائی منتشر شده است.

خبر 6 اسفند ماه

در تازه ترین خبری که در دسترس می باشد، با اعلام وزارت آموزش و پرورش ثبت نام آزمون استخدامی 1401 – 1402 این ارگان به منظور جذب 24 هزار و 694 نفر آموزگار ابتدایی، 992 آموزگار برای مناطق عشایری و 2332 نفر آموزگار استثنایی است. زمان نام نویسی داوطلبان واجد شرایط از آخر این هفته یعنی نیمه اول اسفند ماه خواهد بود. به طور کلی در این دوره از جذب و پذیرش مجموعا 28 هزار و 17 نفر آموزگار استخدام می‌شوند.

خبر 4 اسفند ماه

طبق اخباری که به تازگی منتشره شده، قرار بر این شده فرآیندهای جذب نیروی برای وزارت آموزش و پرورش در بهار سال 1402 اجرایی شود که نحوه استخدام نیرو با برگزاری آزمون استخدامی صورت می گیرد. مجری برگزاری این آزمون وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش خواهد بود. گفته شده به دلیل وجود محدودیت منابع و به منظور کاهش هزینه های دولت این جذب نیرو به صورت بهره ور بوده و برای بخش هایی که نیاز بحرانی دارند صورت می گیرد.

همچنین معاون رئیس جمهور نیز در مصاحبه ای گفت: بیشترین نیاز نیرو در وزارت آموزش و پرورش بوده و بسیاری از مدارس روستایی دچار کمبود نیروی آموزشی هستند که به منظور رفع این مشکل فرآیند جذب در بازه اعلام شده صورت می گیرد.

خبر 17 بهمن ماه

نام نویسی متقاضیان آزمون استخدامی آموزش و پرورش اواخر سال 1401 انجام خواهد شد. این سخن مطابق بیانات مشاور وزیر آموزش و پرورش بوده که در 17 بهمن ماه 1401 منتشر شده است.

خبر 13 بهمن ماه

خبری که ممکن است باعث تعجب بسیاری از افراد شود شیوه های استخدام در آموزش و پرورش 1401 می باشد که طبق آن قرار است شاهد جذب ار روش های زیر باشیم:

جذب دو مدرکی ها یا بورسیه معلمی سال آخریجذب از طریق مقطع ارشدجذب از طریق استعدادهای درخشان دانشجویی و دانش آموزیدو مرحله ای شدن جذب دانشجومعلمان از سال آینده

خبر 5 بهمن ماه

درصورتی که دستگاه های اجرایی نیاز به نیروی تازه نفس از بین افراد واجد شرایط را داشته باشند، اولین گزینه آن ها استخدام نخبگان خواهد بود که بتوانند در ارگان آموزش پرورش مشغول به کار شوند.

خبر 4 بهمن ماه

طبق اخبار منتشر شده در 4 بهمن ماه 1401، قرار است آزمون استخدامی با روش های پیشنهادی تازه و به روز برگزار شود که خبر آن تا به این لحظه نهایی نشده است.

خبر 28 دی ماه

مبادرت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه های برتر برای جذب معلم به صورت دو مدرکی در رشته معلمی در دستور کار قرار گرفته است.

آخرین تغییرات آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

طی آخرین اخبار منتشر شده، تغییراتی در مراحل ثبت نام، انتخاب رشته و مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 نسبت به دوره های گذشته صورت گرفته که در ادامه مطلب به تمامی این موارد اشاره شده است. در صورت اعلام تصمیات جدید، مقاله به روز رسانی خواهد شد.

آخرین تغییرات آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 
عنوان تغییراتتوضیحات تکمیلی
تغییر شرایط سنیداشتن حداقل سن 20 سال تمام و داشتن حداکثر سن 40 سال تمام در لیسانس و فوق لیسانس (با توجه به رأی هیأت عمومی دیوان، خدمت دولتی به سقف سنی اضافه نمی‌شود.)

تا بحال خبری در رابطه با جذب داوطلبان مقطع دکتری منتشر نشده اما با توجه به دوره های گذشته، حداقل سن مجاز برای این مقطع 45 می باشد.

میزان سهم آزمون و مصاحبهتغییر سهم آزمون با 40 درصد و تاثیر مصاحبه به 60 درصد در پذیرش داوطلبان
تغییرات مواد و منابع آزمونتغییر مواد به 3 حیطه عمومی، اختصاصی و تخصصی
میزان حد نصاب نمره قبولی:کسب حداقل 50 درصد میانگین نمره سه نفر اول با ارزش وزنی 40 درصد برای دروس عمومی و 60 درصد برای حیطه اختصاصی و تخصصی
تغییرات انتخاب رشتهامکان انتخاب 3 اولویت علاقه‌مندی در کدشغل‌ محل ها
شرایط احراز شغلطی اصلاح طبقه بندی معلمان، علاوه بر رشته های قبلی، دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی علوم اسلامی، علوم انسانی و علوم پایه نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند.
مرحله مصاحبهکسب حداقل 470 امتیاز از 1000 امتیاز : 95 امتیاز شایستگی های عمومی، 70 امتیاز در شایستگی های اختصاصی و 40 امتیاز تخصصی

شیوه های جدید استخدام در آموزش و پرورش 1402

یکی از مهم ترین اخباری که اخیرا منتشر شده و در قسمت قبل به آن اشاره نمودیم، شیوه های جدید استخدام در آموزش و پرورش برای سال 1401 می باشد که در ادامه به طور مفصل به هریک از متدها پرداخته ایم.

دو مرحله ای شدن جذب دانشجومعلمان از سال آینده

از این پس قرار است جذب دانشجومعلمان به صورت دو مرحله ای باشد. این بدان معنا است، افرادی که در این رشته پذیرفته شده اند، طی دو مرحله وارد دانشگاه شده که گروه اول در مهر و گروه دوم در بهمن ماه وارد دانشگاه می‌شوند. همچنین مصاحبه عمومی و علمی شامل 30 درصد از نمره کل بوده و گزینش افراد در هنگام تحصیل اتفاق خواهد افتاد.

جذب از طریق استعدادهای درخشان دانشجویی و دانش آموزی

جذب نخبگان دانش آموزی توسط دانشگاه فرهنگیان با همکاری بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم، شورای عالی انقلاب فرهنگی در دستورکار قرار گرفته شده است.

جذب از طریق مقطع ارشد

یکی از متد هایی که قرار است در دستور کار قرار بگیرد، جذب افراد از طریق آزمون کارشناسی ارشد خواهد بود که طی آن داوطلبان پس از حضور در جلسه آزمون، کسب رتبه قبولی و تحصیل در رشته های ارائه شده به استخدام این ارگان در خواهند آمد.

جذب دو مدرکی ها یا بورسیه معلمی سال آخری

در دوره جدید جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌های برتر کشور به طور مشاع رخ خواهد داد. در این روش دانشجویان می بایست دروس تخصصی خود را طی دوسال اول در دانشگاه اصلی گذرانده و چنانچه صلاحیت ادامه تحصیل داشته باشد، می توانند وارد دانشگاه فرهنگیان شوند. لازم به ذکر است این گزینش از بین افرادی است که رتبه و معدل حداقل 17 در رشته‌های انسانی و زبان، 14 در علوم پایه، فنی مهندسی و هنر را کسب کرده باشند. همچنین زمانی که پذیرفته شدگان در دانشگاه درس می خوانند، واحدهای درسی مربوط به رشته معلمی را نیز در دانشگاه فرهنگیان می گذرانند.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

تعیین زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش بر عهده سازمان سنجش می باشد و واجدین شرایط نیز می توانند در بازه زمانی مشخص نسبت به نام نویسی خود از طریق سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام کنند. با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان مربوطه، مهلت اولیه ثبت نام این آزمون در روز 16 اسفند ماه به اتمام رسید و مطابق با اعلام سازمان سنجش، فرصت نام نویسی علاقه مندان تا روز جمعه مورخ 19 اسفند ماه تمدید شد.

همچنین شما می توانید به منظور اطلاع از مهلت مجدد ثبت نام آزمون مذکور و همچنین آغاز نام نویسی آزمون مرتبط با پذیرش عناوین شغلی دبیری و هنرآموزی، ما را در کانال تلگرام آزمون های استخدامیایران مشاوره همراهی نمایید.

راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

پس از آغاز بازه زمانی مجاز جهت نام نویسی و انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، علاقه مندان فرصت دارند تا به مطالعه و بررسی دقیق آن پرداخته و از تمامی ضوابط و نکات مندرج در این دستورالعمل مطلع شوند. مرحله بعد شامل انجام اقدامات لازم جهت ثبت نام اینترنتی در سایت سازمان سنجش می باشد. از آن جایی که مجری برگزاری آزمون، سازمان سنجش است، اعلام آمادگی برای شرکت در این رقابت بزرگ از طریق سایت مذکور و طی مراحل زیر انجام می گردد.

در اولین گام به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی موجود در سمت پایین صفحه، گزینه “استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله اول ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در این مرحله می بایست بر روی لینک فعال “سیستم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش (ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی / آموزگار ابتدایی استثنائی) سال 1401” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله دوم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

اکنون مجددا گزینه “سیستم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش (ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی / آموزگار ابتدایی استثنائی) سال 1401” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله سوم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

اکنون از منوی موجود در سمت راست صفحه پیش رو، گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید تا بتوانید از این طریق، هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش را پرداخت کنید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله چهارم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در این مرحله، عبارت “سریال ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش (ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی / آموزگار ابتدایی استثنائی) سال 1401” را انتخاب کرده و گزینه “تایید و ادامه” را فشار دهید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله پنجم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

همان طور که در تصویر قابل مشاهده می باشد، داوطلبان می بایست در کادرهای نشان داده شده، اطلاعات خود را وارد نمایند و پس از آن گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنند.

مرحله ششم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله ششم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

پس وارد نمودن اطلاعات شخصی مثل شماره تلفن ثابت و همراه و انتخاب عبارت “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورشمرحله هفتم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 حالا در صفحه پیش رو اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و گزینه “پرداخت” را فشار دهید.

مرحله هشتم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله هشتم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

حال می بایست مجددا به صفحه ابتدایی ثبت نام بازگشته و این بار روی عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله نهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

شماره سریال کارت اعتباری که پس از واریز وجه دریافت کرده اید را در کادر مربوطه وارد کنید و پس از ثبت کد امنیتی موجود در صفحه، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.

مرحله دهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله دهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در این قسمت شرایط فایل عکس که باید آن را ارسال کنید وجود دارد. پس از بررسی آن و ارسال عکس، گزینه “تایید و ادامه- گام بعدی” را انتخاب نمایید.

 مرحله دهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله دهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در مرحله بعدی صفحه ای برای شما به نمایش گذاشته می شود که می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

 مرحله یازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله یازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

این قسمت شامل اطلاعات مربوط به سهمیه بوده که درصورت داشتن آن، می بایست کادر های مربوط به آن را پر کنید.

مرحله دوازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورشمرحله دوازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

پس از کامل نمودن و وارد کردن اطلاعات خود در کادرهای مشخص شده روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

 مرحله یازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله یازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

و در قسمت آخر اگه نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود داشتید می توانید از دو روش زیر استفاده نمایید.

 مرحله دوازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله دوازدهم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

پس از اتمام فرآیند ثبت نام، یک کد رهگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که توصیه می شود تا یک نسخه پرینت شده از آن تهیه کرده و تا زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش نزد خود نگهداری نمایید.

حداقل معدل برای استخدام آموزش و پرورش 1402

در دوره های گذشته، تنها داوطلبان دارای حداقل معدل می توانستند نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام نمایند. اما طی اعتراض عده ای زیادی از متقاضیان، این شرط برای ثبت نام برداشته شد و در حال حاضر افراد با هر معدلی می توانند در این فرآیند شرکت کنند. به معنای دیگر، سوابق تحصیلی نمی تواند مانع حضور داوطلبان در جلسه آزمون باشد اما باید به نکته اشاره کرد که ممکن است معدل فرد در مرحله مصاحبه برای او امتیاز محسوب شود. به بیان دیگر، سوابق تحصیلی می تواند یکی از ملاک های پذیرش افراد در فرآیند مصاحبه محسوب شود و موجب پیش گرفتن شرکت کنندگان  از رقبای هم سطح خود گردد.

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

هر ساله یک سری شرایط عمومی و اختصاصی توسط مراجع مربوطه در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش تعریف می گردد که تمامی داوطلبان نام نویسی در آزمون استخدامی فرهنگیان، می بایست واجد کلیه این شرایط باشند و هر گونه مغایرت با این شرایط، موجب سلب حق استخدام و رد صلاحیت متقاضی می گردد که این فرایند در ادامه موجب لغو قبولی داوطلب خواهد شد. البته لازم به ذکر است که هنوز دفترچه ثبت نام برای سال 1401 منتشر نشده است لذا در صورت انتشار این مقاله بروز خواهد شد.

شرایط عمومی

داشتن تابعیت ایرانیمعتقد بودن به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان الهی تصریح شده در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایرانپایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایرانداشتن کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت از خدمتبرخورداری از سلامت جسمانی و روانی کامل و توانایی برای انجام شغل انتخابینداشتن اعتیاد به مواد مخدر و دخانیاتدارا نبودن سابقه محکومیت جزایی موثرنداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی از سوی مراجع قضایی و دارای صلاحیتداوطلبان نباید جزو بازنشستگان و نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی باشند.عدم اشتغال به صورت رسمی یا پیمانی در سازمان یا دستگاه اجرایی پس از پذیرفته شدن در آزمون و حین استخدام

شرایط سنی

شرط سنی حداقل 20 سال تمام و حداکثر 40 سال فارغ از مدرک کارشناسی و ارشد جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می شوند.داوطلبان با ارائه مدارک مروبط به موراد زیر می توانند به حداکثر سن مقرر اضافه کنند:داشتن پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال می تواند به حداکثر سن مجاز اضافه شود.افرادی که داوطلبانه در جبهه ها حضور داشته اند به میزان حضور در جبهه و مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی در اثر مجروحیت می توانند به میزان حداکثر شرایط سنی اضافه کنند.داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن و یا گروه های ضد انقلاب درآمده اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه می توانند از امتیاز افزایش به شرایط سنی استفاده نمایند.متقاضیان به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند، یکسال تا حداکثر پنج سال به سقف محدوده سنی اضافه می شود. البته با ذکر این نکته که نرخ باروری محل زادگاه داوطلب یا فرزند او بیش از 2/5 نباشد. مدت همکاری تمام وقت کسانی که با واحدهای دولتی آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش همکاری داشته اند از حداکثر سن فرد برای شرکت در آزمون های استخدامی وزارت آموزش و پرورش کسر می شود.

شرایط اختصاصی

امکان تغییر محل خدمت تعیین شده در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، پس از قبولی نهایی و پیش از استخدام و اشتغال به کار وجود ندارد. پس از اشتغال نیز مطابق با قوانین و مقررات نقل و انتقالات فرهنگیان به درخواست داوطلب پاسخ داده می شود.فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم (سابق)، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که به وزارت آموزش و پرورش متعهد هستند، نمی توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند.افرادی به عنوان پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش محسوب می شوند که در دوره مهارت آموزی شرکت کنند و موفق به کسب حدنصاب امتیاز لازم در آزمون جامع آن گردند.در صورت انصراف فرد در طول دوره از تحصیل و اشتغال، وی ملزم به پرداخت هزینه می باشد.مدت دوره یکساله مهارت آموزی جزء سنوات خدمتی محسوب نمی شود و تنها به عنوان شرط استخدام پیمانی در آموزش و پرورش است.تغییر محل مهارت آموزی، تنها در صورت وجود شغل، با رعایت جنسیت از طریق سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان مورد بررسی قرار می گیرد.پذیرفته شدگان شغل محل های آموزش و پرورش عشایری که دارای چند منطقه و یا ناحیه می باشند، پس از طی کردن دوره های مهارت آموزش بر اساس نیاز منطقه می توانند مشغول به کار شوند.پذیرفته شدگان نهایی می بایست در دوره های ضمن خدمت موفق به دریافت گواهینامه صلاحیت معلمی شوند. گذراندن حداقل 120 ساعت ضمن خدمت مرتبط با امورتربیتی و مهارت های معلمی برای پذیرفته شدگان رشته های غیر امورتربیتی در دو سال اول استخدام الزامی می باشد.گزینش و استخدام در مشاغل آموزشی و تربیتی طبق نیاز بوم خدمت خواهد بود که جذب به صورت استانی صورت می گیرد. بنابراین بعد از طی فرآیند استخدامی، خارج شدن فرد پذیرفته شده از بوم خدمت استانی به منزله انصراف و قطع استخدام وی خواهد بود.عدم شرکت در کلاس های درسی و امتحانات دوره مهارت آموزی و همچنین آزمون جامع، به منزله انصراف داوطلب از ادامه روند استخدام تلقی می شود و چنین فردی می بایست مبلغی را به عنوان جریمه و هزینه دوره آموزشی پرداخت نماید.قسمتی از هزینه های دوره مهارت آموزی بر عهده داوطلب می باشد و در صورت انصراف او در مدت یک ساله آموزشی، وزارت آموزش و پرورش می تواند نسبت به محاسبه و دریافت هزینه های مربوطه اقدام کند.داوطلبانی که جزو پذیرفته شدگان نهایی عنوان شغلی هنرآموز هستند، می بایست برای اطلاع از نحوه ثبت نام و شرکت در دوره مهارت آموزی استخدامی آموزش و پرورش به سایت دانشگاه فرهنگیان به نشانی cfu.ac.ir رجوع نمایند.مکان دوره

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب